Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Zawiadomienie o złamania prawa.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niniejszym składam zawiadomienie o popełnienia przestępstwa przez posłów Kaniewskiego i Taliba. Złamaniu uległ artykuł 7 Regulaminu Parlamentarnego:
1. Posłowie mają obowiązek wziąć udział w głosowaniu.
[...]
3. W razie braku wytłumaczenia się, może zostać on ukarany przez Sąd karą grzywny w wysokości do 100 środków wymiany."


Posłowie nie wzięli udziału w głosowaniu ws. "Ustawy Podsłuchowej" autorstwa posla Michalskiego pomimo tego że w dniach 29 czerwca - 2 lipca byli wielokrotnie obecni na terenie Republiki, czego dowodem mogą być np ich głosy w sejmowych głosowaniach ws likwidacju ustawy o przyjaźni BB (<!-- l viewtopic.php?p=10499#p10499<!-- l ) pana Kaniewskiego z dnia 30 czerwca, lub pana Taliba z tego samego dnia ws "zaginionych ustaw" <!-- l viewtopic.php?p=10512#p10512<!-- l
Komitet sędziowski wyznacza na prowadzącego rozprawę sędziego Kristiana Iversena. Obserwatorem Cywilnym zostaje pan Tomasz Rabotowicz.
Czy oskarżeni mają coś na swoją obronę?
Na odpowiedź czekam do 16 dnia jutrzejszego. Po tej godzinie proces zostanie wznowiony bez uprzedniego wysłuchania oskarżonych.
W związku z nikłą aktywnością OC (nieodpowiadanie na PW), wylosowuję nowego OC, którym zostaje pan Maciej Kamiński.
Sąd Ludowy po rozpoznaniu sprawy Republika Bialenii kontra poseł Kaniewski oraz poseł Talib uznaje, co następuje:
a) oskarżonych uznaje się winnymi
b) na każdego z oskarżonych nakłada się grzywnę w wysokości pięćdziesięciu środków wymiany
c) ostateczny termin zapłaty grzywny wyznacza się na 19.06.2014 r.

Sprawy można było uniknąć. Jeżeli sytuacja się powtórzy, grzywny będą wyższe. Strony mają tydzień na odwołanie się od wyroku.
Wyrok jest prawomocny, a czas nagli...
Termin minął. Ściągać przymusowo?
No to ściągnij. Nie sądzę, żeby ci posłowie potrzebowali szczególnie pieniędzy (nie żebym ja potrzebował), więc śmiało możesz ściągnąć. Wink
(20.07.2014, 15:00:26)Andrzej Swarzewski link napisał(a): [ -> ]No to ściągnij. Nie sądzę, żeby ci posłowie potrzebowali szczególnie pieniędzy (nie żebym ja potrzebował), więc śmiało możesz ściągnąć. Wink
Gdyby wyrok sądowy nie nakazywał samodzielnej zapłaty, to nawet bym się nie pytał, ale w tym wypadku muszę się upewnić. Nie chcę, żeby ktoś mnie potem oskarżał o przekroczenie uprawnień.
Cytat:Gdyby wyrok sądowy nie nakazywał samodzielnej zapłaty, to nawet bym się nie pytał, ale w tym wypadku muszę się upewnić. Nie chcę, żeby ktoś mnie potem oskarżał o przekroczenie uprawnień.
Fakt, mój błąd.
(21.07.2014, 16:55:42)Kristian Iversen link napisał(a): [ -> ]
Cytat:Gdyby wyrok sądowy nie nakazywał samodzielnej zapłaty, to nawet bym się nie pytał, ale w tym wypadku muszę się upewnić. Nie chcę, żeby ktoś mnie potem oskarżał o przekroczenie uprawnień.
Fakt, mój błąd.
Czyli jak rozumiem ściągać?
Allah Akbar

Jako duchowny składam wniosek aby sądzili mnie inni duchowni nie sąd świecki.
Wysoki Sądzie,

Czy jako oskarżyciel publiczny mógłbym skomentować wniosek?