Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Zbiórka na biednych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Gdzie to bo się połapać nie mogę?
Tutaj: <!-- l viewtopic.php?f=84&t=864<!-- l
Skopiowałem przykładowe:

Cytat:Zgodnie z ustawą o płatnościach w obrocie gospodarczym punkt 3.d. oświadczam, że oprócz obywatelstwa RB posiadam obywatelstwo Federacji Brodryjskiej i Wandystanu, a także NUPIA w związku z tym jestem świadomy, że BIW będzie pobierał z mojego konta osobistego dodatkowo 30 ŚW miesięcznie tytułem opłat za lotnicze połączenia międzynarodowe - zgodnie z ustawą o zależnościach gospodarczych punkt IV.1.g.

Przecież to jakiś absurd... To, że ktoś posiada inne obywatelstwo nie znaczy że przebywa lub podróżuje do tamtego państwa. To jest rozbój w biały dzień i zamach na obywatela!
Działasz tam pod innymi nickami, a więc nic nie mają na ciebie. Big Grin Big GrinBig Grin
Jerzy... niestety to nie jest real, gdzie dochody firm wynikają z rzeczywistych potrzeb. Chcąc w ogóle posiadać tutaj jakikolwiek system gospodarczy (a taka chęć była) trzeba go niestety sterować sztucznie, bo w wirtualu normalne zasady gospodarcze nie funkcjonują. Czyli chcąc np. aby Linie Lotnicze czy Kolejowe płaciły przedsiębiorstwom produkcyjnym itd. - trzeba było stworzyć system wymuszający ich dochody.

Założenie, że osoba podróżuje wewnątrz kraju oraz posiadająca inne obywatelstwa także za granicę jest całkowicie logiczne i stąd te niewielkie opłaty. Zresztą ustawy gospodarcze zostały przyjęte demokratycznie, a nawet do dyskusji były dopuszczone osoby spoza parlamentu i nikt nie protestował, nie złożył konkurencyjnej propozycji itd.

Jeżeli jednak masz pomysł by to funkcjonowało w inny sposób to chętnie wysłuchamy (ja na pewno), może Twoje pomysły będą lepsze... przecież nie mam złudzeń, że system w opracowaniu którego brałem udział jest idealny, a nawet do tego zbliżony. Trzeba było (takie było "społeczne zapotrzebowanie") coś takiego opracować to powstało... ale przecież może pojawić się propozycja lepsza, np. Twoja. Chętnie się zapoznam, myślę że nie tylko ja, a jak faktycznie będzie dobra to zawsze można nią zastąpić system istniejący.

Wiesz... nie jest problemem stwierdzić, że "to mi nie pasuje", trochę trudniej jest powiedzieć "to mi nie pasuje, ale mam pomysł lepszy...". Cały czas jestem (i nie tylko ja jak sądzę) otwarty na propozycje lepsze.

Cytat:Działasz tam pod innymi nickami, a więc nic nie mają na ciebie.
Feliks... Jerzy po prostu uczciwie stawia sprawę - nie próbuje oszukiwać systemu, a jest wobec niego krytyczny, stara się przeciwstawić... a może ma jakąś ciekawą propozycję na jego zmianę.

Nie sztuka oszukać, ale to nie real - profitów z tego nie ma, to jest zabawa i w zasadzie oszukując oszukujesz sam siebie. Ma to sens - lubisz oszukiwać samego siebie?
Jak ktoś chce składać poprawki przed złożeniem deklaracji, to proszę mnie poinformować - na wniosek mogę odroczyć.
Stron: 1 2