Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Karczma Rybacka [WYDZIELONO Z POMORZA]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ahoj piraci!

Zapewne dopiero co zawinąłeś do portu majtku pokładowy? Albo jesteś szczurem lądowym z północnych terenów Bialenii? A zresztą nie ważne, skosztuj pomorzańskiego specjału czyli rumu. Rum wytwarzany jest tradycyjną niezmienianą od lat recepturą. Jestem skłonny uchylić rąbka tajemnicy przepisu. A więc jest on wytwarzany ze sfermentowanego soku trzciny cukrowej z dodatkiem słonej wody z muszli małży, które żyją na dnie cieśniny bialeńskiej. A więc rum nie śmierdzi rybami, a morską przygodą!
Ahoj!
http://www.youtube.com/watch?v=2RPsoR5gZuE
Ja jestem szczurem lądowym, ale z chęcią skosztuję pomorskiego rumu. Wink
http://www.youtube.com/watch?v=vfol_TLLnIw

No proszę, nawet prezydent szczurów lądowych zawitał do naszej speluny. ;D Dopiero co wróciłem z połowu flądry...niestety zbiorniki statków są nieszczelne i paliwo do morza się dostaję, przez co ryby są całe w oleju napędowym. Na szczęście w Bialenii sanepid nie istnieje, a to sprzyja wolnemu rynkowi!
(20.07.2014, 13:01:42)Feliks Spirkin link napisał(a): [ -> ]http://www.youtube.com/watch?v=vfol_TLLnIw

No proszę, nawet prezydent szczurów lądowych zawitał do naszej speluny. ;D Dopiero co wróciłem z połowu flądry...niestety zbiorniki statków są nieszczelne i paliwo do morza się dostaję, przez co ryby są całe w oleju napędowym. Na szczęście w Bialenii sanepid nie istnieje, a to sprzyja wolnemu rynkowi!
Za to istnieją koncesje na działalność gospodarczą i podatki od obrotu gospodarczego. ;D
Feliks, nawet nie wspominaj o sanepidzie, bo naprawdę wprowadzą. Big Grin I nawet wiem, kto dopisałby sobie szefostwo sanepidu do podpisu. Big Grin
(20.07.2014, 14:04:01)Andrzej Swarzewski link napisał(a): [ -> ]Feliks, nawet nie wspominaj o sanepidzie, bo naprawdę wprowadzą. Big Grin I nawet wiem, kto dopisałby sobie szefostwo sanepidu do podpisu. Big Grin
Narracyjnie może sobie istnieć, ale raczej nie jako ten realowy sanepid - co najwyżej jakaś "Najwyższa Izba Kontroli Koncesji".
Hej, ha! Kolejkę nalej!
Hej, ha! Kielichy wznieśmy!
To zrobi doskonale
Morskim opowieściom.

A może ktoś zechce się podzielić swoimi morskimi przygodami? Smile
Morskie opowieści... znam ciekawszą wersję niż standardowa, ale powaga tego kraju nie pozwala mi na jej publikację. Big Grin

Morskie przygody? Cóż... brałem udział w rekonstrukcji bitwy nad Przylądkiem Podmuchu. I to chyba tyle.
Cytat:Morskie opowieści... znam ciekawszą wersję niż standardowa, ale powaga tego kraju nie pozwala mi na jej publikację.

W tym lokalu nie istnieje coś takiego jak cenzura. Big Grin

Cytat:Morskie przygody? Cóż... brałem udział w rekonstrukcji bitwy nad Przylądkiem Podmuchu. I to chyba tyle.

Jeśli to ciekawa historia, to niechże się Pan podzieli. Wink
Cytat:W tym lokalu nie istnieje coś takiego jak cenzura.
Ale muszę dawać przykład. Wink

Cytat:Jeśli to ciekawa historia, to niechże się Pan podzieli.
Eee, niezbyt. Wszystko poszło zgodnie z założeniami, odegrano bitwę, o której wspominałem w moim licencjacie, z uwagi na daaaaaawne czass, w jakich się rozegrała, to nie było nic spektakularnego. Ot, kilkadziesiąt łódek szarżuje na siebie, a kilkuset ludzi w strojach starożytnych Sarmatów i Teutonów nawala się po głowach wiosłami, ewentualnie przy dużej bliskości rzucają w siebie kamieniami bądź podcinają sobie gardła (łuków nie ma, bo żadna ówczesna łódka nie uniosłaby więcej osób niż te kilka, które wiosłują - a łuki z tak bliska, jak dałoby się strzelać, żeby od braku wioseł jednostka się nie wywaliła, to kiepska broń).
Nie sądzicie wilki morskie, że etykiety są wyrównane do lewej strony specjalnie? Tu nie chodzi o to, że jest ładniej, a rozchodzi się kryptokomunizm. To promuje lewicę i mam nadzieje, że władze zrobią z tym porządek. Przypominam, że Bialenia to państwo demokratyczne z pluralizmem politycznym, a propagowanie lewicy jest nie fair w stosunku do osób z poglądami prawicowymi. Proszę póki co nieoficjalnie o przerwanie tego karygodnego procederu, bo inaczej będę zmuszony wstąpić na drogę sądową. 
A co mają zrobić nordatosocjaliści? Lewica czy prawica? Co ma zrobić taka Jedna Brodria, (odbicie lustrzane PiS) niby?

*K.J.M. wiesza obraz Powstańców Marcowych w lewym rogu sali.

- No to co? Poproszę krewetki! Najlepiej jeszcze kargulene! Smile
A mnie tam bardziej zastanawia logo mordoksięgu w nazwie karty, w której mam otwarte forum.
Jakiego mordoksięgu? Big Grin
(22.07.2014, 11:38:29)Feliks Spirkin link napisał(a): [ -> ]Jakiego mordoksięgu? Big Grin
Facebooka. Wink
(21.07.2014, 15:41:54)Maciej Kamiński link napisał(a): [ -> ]A mnie tam bardziej zastanawia logo mordoksięgu w nazwie karty, w której mam otwarte forum.

Gdzie?
Ja niczego takiego nie widziałem, może to jakiś krótkotrwały błąd po stronie Macieja?
(22.07.2014, 11:48:47)Jerzy Lwie Serce link napisał(a): [ -> ][quote author=Maciej Kamiński link=topic=1352.msg11627#msg11627 date=1405950114]
A mnie tam bardziej zastanawia logo mordoksięgu w nazwie karty, w której mam otwarte forum.

Gdzie?
[/quote]
Z poziomu strony głównej wyskakuje mi taka ikonka w nazwie karty.
Mówisz o faviconie?
(22.07.2014, 15:52:50)Feliks Spirkin link napisał(a): [ -> ]Mówisz o faviconie?
Po jakiemu do mnie mówisz? :Smile
Po sprawdzeniu - tak, o tym.
Stron: 1 2