Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Sprawy forum - zbiorczo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
Też to miałem, ale jakoś po napisaniu do Hewreta przeszło. 
Błąd ten objawia się wtedy, kiedy wchodzimy na stronę przez adres zawierający na początku "https://", a ze strony (tak jak w przypadku Bialenii) odinstalowano certyfikat SSL.
Normalnie powinno (i tak się dzieje) przekierować na adres "http://".
Okay, przekazałem i czekam na odpowiedź. Smile
A dlaczego zrezygnowano z certyfikatu? I czy to znaczy, że możemy wrócić do pod-for dla państw stowarzyszonych - nie ukrywam, że wtedy było wygodniej i aktywność była większa.
(16.04.2016, 21:46:06)Eddard Noqtern link napisał(a): [ -> ]A dlaczego zrezygnowano z certyfikatu? I czy to znaczy, że możemy wrócić do pod-for dla państw stowarzyszonych - nie ukrywam, że wtedy było wygodniej i aktywność była większa.

Problemy z dostępem do strony u niektórych osób oraz problem z sesjami.

Możemy, czy mam przywrócić tak jak było wcześniej?
Jestem za przywróceniem. Po powrocie do starej formy aktywność w Hasselandzie znacznie spadła.
Tylko wtedy nie będzie Wam działać lajkowanie postów. Big Grin
No cóż, wydaje mi się, że w Królestwie wszystkie posty zasługują na lajka, więc nie potrzebny jest do tego system.  ;D
Na prośbę przywrócono stary podział na subfora.
Mogę wejść na forum tylko z dużego laptopa. Zarówno netbook, jak i moje "androidy" nie pozwalają na to. Pojawia się najpierw ostrzeżenie o groźbie kradzieży danych, a potem przeskakuje na jakiś zenbox i koniec. To niezbyt dobrze, bo głównie korzystam z urządzeń przenośnych lub netbooka, na którym pracuję. Większy laptop rzadko włączam.
Próbowałeś wyczyścić pamięć podręczną?
Kurczę, nie. Spróbuję i dam znać. Smile
Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Zawartość -> Wyczyść stan SSL

Może pomoże.
Pousuwałem historię przeglądarek, stare cookie i działa. Smile Dzięki za wszelkie porady.
Wyłączyłem cache po stronie serwera, powinno ułatwić sprawę przez najbliższy czas.
(19.04.2016, 14:43:57)Maciej Kamiński link napisał(a): [ -> ]Tak mnie właśnie natchnienie naszło...
A spodobał się test nowego wyglądu stopni przeprowadzony na moim avatarku?  Wink

(19.04.2016, 14:43:57)Maciej Kamiński link napisał(a): [ -> ]- może by wprowadzić oznaczenia stopni z poziomu profilu (na zbliżonej zasadzie, co odznaczenia)?
Można przemyśleć... zrobienie grafik nie problem (mogę zrobić też policyjne... jakby trzeba było) - a jak to technicznie to już chyba nie do mnie. Choć sądzę, że na dole to już jest dość zawalone... odznaczenia, podpisy - może by się dało gdzieś w okolicy avararów?

Tyle, że do nie dyskusja dla Parlamentu - przenieśmy się może z tym do działu informatycznego?
Myślę, że by się dało. Nawet dodając te oznaczenia (technicznie) jako odznaczenia, tylko podpinając w inne miejsce. Nawet za bardzo by grafik nie trzeba - tylko obecne obrócić i zmniejszyć.
Owszem, test się spodobał. Wypadł lepiej niż ten na drugim forum. ,Wink

I cóż, to średnio w kompetencjach posłów. Na temat jest, tylko tu główny architekt nie może normalnie dyskutować... Dobrze, chodźmy z tym do działu informatycznego.
(19.04.2016, 15:33:05)Maciej Kamiński link napisał(a): [ -> ]Myślę, że by się dało. Nawet dodając te oznaczenia (technicznie) jako odznaczenia, tylko podpinając w inne miejsce. Nawet za bardzo by grafik nie trzeba - tylko obecne obrócić i zmniejszyć.
Owszem, test się spodobał. Wypadł lepiej niż ten na drugim forum. ,Wink

Można nawet zastąpić rangi, a zamiast kwadracików dać naramienniki. Również można tak zrobić, że w Bialenii jest powszechny obowiązek służby wojskowej i każdy posiada stopień - wówczas obecny system rang można by było zastąpić naramiennikami.

(19.04.2016, 15:33:05)Maciej Kamiński link napisał(a): [ -> ]I cóż, to średnio w kompetencjach posłów. Na temat jest, tylko tu główny architekt nie może normalnie dyskutować... Dobrze, chodźmy z tym do działu informatycznego.

Czyli kto?
A, wybacz. Akurat pisząc to grzebałem znowu w statystykach. Musiałem poplątać kadencje.
Przecież masz teraz mandat. :8[
(19.04.2016, 16:41:31)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): [ -> ]Można nawet zastąpić rangi, a zamiast kwadracików dać naramienniki.
I to jest dobry pomysł... ale nie jako obowiązku służby, bo tego nie ma, ale jako opcję taką.Te kwadraciki i tak są w sumie "takie sobie". Naramienniki wyglądają dobrze w takim miejscu... na paru forach historycznych czy militarnych się takie stosuje i jak się ładnie zrobi to dobrze to wygląda. Tylko tam są "licznikiem postów"  - tutaj nie ma to racji bytu bo stopnie są zależne od pełnionych obowiązków. Musiałoby to być niezależne od ilości postów po prostu wstawiane przez Admina na wniosek zainteresowanego czy w przypadku wojskowych, policjantów na wniosek szefów tych formacji.

Poszedłbym dalej - zrobił rangi dla wojskowych, policjantów, ale też dał możliwość jakiejś formy graficznego wyróżnienia cywilom np. wg ich forumowej specjalizacji.

Panowie Admini... może wydzielicie tę całą dyskusję (bo nie jest o ustawie tylko o "obrazkach"..., które są tylko jej załącznikiem) o możliwym zobrazowaniu rang itp. do osobnego tematu poza Parlamentem?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35