Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Jahołdzki Instytut Historyczny [PRZENIESIONO Z AJ]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W tym miejscu będą przedstawiane zebrane dokumenty odnośnie historii Jahołdajewszczyzny. Poszukujemy wolontariuszy, którzy zechcieliby również pomóc w badaniu historii tego pięknego regionu.
A którym z tych trzech plemion byli "Khmerzy" z epopei?
Pozostałe dwa plemiona wymieszały się i zanikły. Smile I nie brały udziału w żadnej wojnie khmerskiej itd. 
Chyba, że jest tutaj historyk, który pasjonuje sie historią przed internetową Bialenii, to się przyda jego pomoc w badaniu etnogenezy Jahołdów.
Jest, nazywa się Matfiej Kamieński czy jakoś tak. Ciutkę historii przedinternetowej Jahołdy kiedyś napisał, zdaje się efekt jest w dziale "miasta".
Nie wiedziałem, że Jahołdowie od zawsze zamieszkiwali Bialenię. ;D Z tego co słyszałem, to ich wyspa na której osiedlili się zaczęła zanikać dzięki temu, iż podniosły się wody. Ich rdzenna wyspa, na którą mówili "Jahołda" miała wysokość 2 m n.p.m, a wody które otaczały wyspę podnosiły się o 3,9 mm rokrocznie. To ich zmusiło do ucieczki z wysepki i osiedlili się na pobliskiej dużej wyspie Bialenii, i wrócili tam gdzie zamieszkiwali ją ponad tysiąc lat temu.
Ci którzy poparli Bialenie we wojnie khmerskiej, to może Jahołdowie, którzy zdecydowali się zostać w Bialenii, albo Maratahowie lub Selkandowie.
Bialenię w wojnie khmerskiej to poparli renegaci z "dworu" Sarego (z których jeden jak na ironię nazywał się Barabasz) i jedno z sześciu głównych miast w obecnej Jahołdajewszczyźnie (Nurgut). Reszta "Khmerów" walczyła ze szlacheckim ruchem oporu i świętą armią Melchizedeka Wielkiego.

Ale poparcie Bialenii przez dwa spokrewnione plemiona to w sumie dobry pomysł - trzeba będzie do tego nawiązać w następnej księdze epopei.

I spojrzyj jeszcze na krzykopudełko.
A tak wgl. to epopeja z tego co widzę toczy się między XIV a XIX wiekiem? Mym celem póki co jest opisanie najstarszych dziejów Jahołdów oraz wyjaśnienie skąd się wzięli.
(18.09.2014, 16:41:54)Kubiłaj Ugedej link napisał(a): [ -> ]A tak wgl. to epopeja z tego co widzę toczy się między XIV a XIX wiekiem? Mym celem póki co jest opisanie najstarszych dziejów Jahołdów oraz wyjaśnienie skąd się wzięli.
Epopeja toczy się w XII wieku. Wink Konkretne daty są tutaj: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=288.0

Genezy Jahołdów nie tykaliśmy do tej pory, masz pole do popisu.
Jak chcesz to mogę dać tobie dostęp do doca. Wink Jak coś będziesz chciał dodać czy poprawić, to nie będzie problemu. Nie chce by historia Jahołdy gryzła się z historią Bialenii.
(18.09.2014, 16:53:03)Kubiłaj Ugedej link napisał(a): [ -> ]Jak chcesz to mogę dać tobie dostęp do doca. Wink Jak coś będziesz chciał dodać czy poprawić, to nie będzie problemu. Nie chce by historia Jahołdy gryzła się z historią Bialenii.
OK.
Podsumowując, czy trzeba coś zmienić w powyższej historii?   
Na pewno nie wszyscy Jahołdzi mieszkali poza Bialenią do 2014. Tylko kwestią do ustalania pozostaje, ile było fal powrotu.
W sumie napisałem, że większość. Wink Trzeba teraz dopisać co robiła ta mniejszość co została oraz co się stało z dwoma pokrewnymi grupami. Być może pozostałe dwie grupy i Jahołdzi na stałe osiedlili się w trójkącie trzech szczytów, i Jahołdzi jakoś sobie ich podporządkowali(może nawet z pomocą wojsk Bialenii) tworząc z nich Jahołdów.
Że historia w v-świecie musi być ciekawa to proponuję zachować ten podbój Maratahów i Selkandów, ale bez wchłaniania ich przez Jahołdów. I potem, podczas wojny khmerskiej, za poparcie Bialeńczyków te plemiona miałyby zostać unicestwione.