Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Odp: [Konsultacje MSZ]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(12.11.2014, 21:22:10)Zdzisław Marlena Pytkiewicz link napisał(a): [ -> ]Jako obywatel Mandragoratu Wandystanu niezmiernie się ciesze, iż zostały rozpoczęte jakieś rozmowy i liczę na ich pozytywny wynik.
Jak działa SKOK?
Zarabiamy jarugi tj. jednostki pracy, przybliżona siła naszych mięśni. Jarugi zdobywamy poprzez:
dzienny przydział
pisanie raportów o pracy na rzecz ludowej ojczyzny
pisanie do SB donosów na innych (forma zabawy)
Jarugi wykorzystujemy do wspólnych, kolektywnych inicjatyw takich jak zakładanie lokacji. Istnieje mapa drogowa z zaznaczonymi odległościami między lokacjami. Podczas podróżowania w celu dotarcia do jakiejś lokacji zużywamy jarugi. Każda nowo założona lokacja ma licznik "zasiedlania" czyli pasek jarugów, które trzeba oddać na budowę lokacji. Gdy już społeczeństwo przeznaczy swoje jarugi na jakąś lokację i zapełni pasek można już w lokacji systemowo zamieszkać. Niebawem pojawi się także możliwość budowania w lokacjach budynków. Im bardziej rozbudowana lokacja tym większy jest dzienny przydział jarugów dla jej mieszkańców.
Istnieje także moduł przekazywania przedmiotów. Gdy wyrazimy takie życzenie władza wymieni nasze jarugi na engelsy (waluta), które są przedmiotami i można je przekazywać. Istnieje także drukarnia, w której możemy tworzyć książki. Posiadane przedmioty zwiększają przydział dzienny jarugów ale przedmioty ważą. W lokacjach możemy zmagazynować nasz majątek. Władza ludowa może nam także dać autko, które przyspiesza poruszanie się po mapie (zmniejsza koszta). Są jeszcze działa sztuki, które także działają jak inne przedmioty. W przyszłości będzie multum przedmiotów, w tej chwili system jest w fazie budowy. Istnieją także kooperatywy. Są to swego rodzaju przedsiębiorstwa zarządzane kolektywnie. W przyszłości pojawią się różne zakłady "fabryki, kopalnie etc" które będą produkować przedmioty. Np. kopalnia wydobywa stal, fabryka buduje maszyny wydobywcze, które oddaje kopalni. Za każdym takim cyklem zwiększa się ilość jarugów. Oczywiście różne takie cykle produkcyjne będą bardziej skomplikowane i będą na siebie nachodzić.

Tutaj macie więcej:
http://wandea.wandystan.eu/2465