Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Za Integralną Bialenię!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Integralistyczna Partia Bialenii jest partią założoną przez Jana Kaniewskiego. Celem nadrzędnym partii jest podejście integralistyczne rozumiane jako zjednoczenie wokół idei państwowości bialeńskiej i budowa wielkiej wspólnoty w której każdy z jej elementów wnosi swój wkład w państwowość. Integralistyczna Partia Bialenii jest za rozwojem Bialenii poprzez upowszechnienie działalności gospodarczej. W polityce zagranicznej jesteśmy za rozwojem stosunkó mikroświatowych na równych zasadach.
W sumie trudno się nie zgodzić, ale w jaki sposób partia chciałby osiągnąć swoje cele? 
(23.11.2014, 15:24:28)Adam Aleksander von Vincis-Dostojewski link napisał(a): [ -> ]W sumie trudno się nie zgodzić, ale w jaki sposób partia chciałby osiągnąć swoje cele? 
*W jaki sposób partia OSIĄGA swoje cele, pragnę zauważyć że od jakiś 3 tyg BPI jest u władzy.
(23.11.2014, 15:27:19)MvP link napisał(a): [ -> ]*W jaki sposób partia OSIĄGA swoje cele, pragnę zauważyć że od jakiś 3 tyg BPI jest u władzy.
Hę? Większość w parlamencie ma BPD.
(23.11.2014, 15:29:29)Kristian Iversen link napisał(a): [ -> ][quote author=MvP link=topic=2046.msg20437#msg20437 date=1416749239]
*W jaki sposób partia OSIĄGA swoje cele, pragnę zauważyć że od jakiś 3 tyg BPI jest u władzy.
Hę? Większość w parlamencie ma BPD.
[/quote]
A BPI ma prezydenta i rząd, oraz "nieformalną koalicje" z BPD (Krzysiu w Rządzie, poparcie BPD dla Kaniewskiego etc.)
A jakiś konkretny cel osiągnęła?
(23.11.2014, 15:37:02)Adam Aleksander von Vincis-Dostojewski link napisał(a): [ -> ]A jakiś konkretny cel osiągnęła?
Nie.
To co jest kolejnymi naszymi postulatami (wszystko się ze sobą wiąże) jest: możliwość szybkiego reagowania przez władzę i tym samym większa skuteczność co realizujemy poprzez Radę Doradców, uznanie postulatu hierarchiczności, który nie przeczy równości ważności poszczególnych "elementów".
(23.11.2014, 16:14:19)Kristian Iversen link napisał(a): [ -> ][quote author=Adam Aleksander von Vincis-Dostojewski link=topic=2046.msg20440#msg20440 date=1416749822]
A jakiś konkretny cel osiągnęła?
Nie.
[/quote]
Dlaczego tak sądzisz? Ja nie należę do tej, ani żadnej innej partii, aczkolwiek uważam, że niesprawiedliwie prezydenturę szefa IPB. Stworzył rząd składający się z trzech aktywnych przedstawicieli trzech różnych środowisk. I rząd ten działa świetnie, liczba obywateli podwoiła się. Podpisaliśmy pakt z wieloma ważnymi państwami. Udało się zorganizować aktywne święto 15 listopada, na które przybył nawet premier Dreamlandu, a także kanclerz Sarmacji. Ponadto, Bialenia ponownie stała się przyjaznym państwem, do którego przyjeżdża cała masa różnych ludzi i wszyscy czują się tu dobrze.

Jeśli to jest nic, to nie wiem czego oczekujesz.
Cytat:I rząd ten działa świetnie, liczba obywateli podwoiła się.
Trzeba było nie robić afer przed VIII kadencją. Wink
Cytat:Ponadto, Bialenia ponownie stała się przyjaznym państwem, do którego przyjeżdża cała masa różnych ludzi i wszyscy czują się tu dobrze.
A kiedy Bialenia nie była przyjaznym państwem?
Cytat:Jeśli to jest nic, to nie wiem czego oczekujesz.
Najpierw trzeba mieć cele, by je osiągać. IPB ich nie ma... albo ja jestem zbyt głupi, by znaleźć je w tych ogólnikowych przemowach.
Cytat:Trzeba było nie robić afer przed VIII kadencją. Wink
Nie ja zacząłem. Smile
Ale czy naprawdę musisz przy każdej dyskusji zahaczać o tą konkretną sprawę?
Cytat:A kiedy Bialenia nie była przyjaznym państwem?
Kiedy postawiła, że będzie stawiać na- rozumianą w dziwny sposób- jakość. Big Grin
Cytat:Najpierw trzeba mieć cele, by je osiągać. IPB ich nie ma... albo ja jestem zbyt głupi, by znaleźć je w tych ogólnikowych przemowach.
Przemówienia nie są najmocniejszą stroną Janka, ale jego mocną stroną jest to, że stworzył dobrą Radę Doradców. I to ponad podziałami, bo wziął przecież swojego kontrkandydata wyborczego, dawnego głównego przeciwnika i osobę, która całkowicie ignoruje najważniejszą dla niego sprawę (gospodarkę). I za to należy mu się podziw. Bo wyszło świetnie.
(23.11.2014, 17:49:05)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [ -> ]Nie ja zacząłem. Smile
Ale czy naprawdę musisz przy każdej dyskusji zahaczać o tą konkretną sprawę?
Doprawdy? W takim razie poproszę o listę dyskusji, w których również o tę sprawę zahaczyłem.
Cytat:Kiedy postawiła, że będzie stawiać na- rozumianą w dziwny sposób- jakość. Big Grin
Konkretniej.
Cytat:Przemówienia nie są najmocniejszą stroną Janka, ale jego mocną stroną jest to, że stworzył dobrą Radę Doradców. I to ponad podziałami, bo wziął przecież swojego kontrkandydata wyborczego, dawnego głównego przeciwnika i osobę, która całkowicie ignoruje najważniejszą dla niego sprawę (gospodarkę). I za to należy mu się podziw. Bo wyszło świetnie.
Hę? Jak to się niby odnosi do tego, co napisałem?
(23.11.2014, 15:33:31)MvP link napisał(a): [ -> ]A BPI ma prezydenta i rząd, oraz "nieformalną koalicje" z BPD (Krzysiu w Rządzie, poparcie BPD dla Kaniewskiego etc.)
Tak tylko gwoli ścisłości... nie zawarto żadnej koalicji BPD-BPI, a wspomniane sprawy nie mają z tym nic wspólnego:

1. W rządzie to akurat byłem praktycznie w każdym od czasu działania w RB (choć Premierami, kórzy wówczas powoływali rządy były różne osoby), to że akurat obecny prezydent przyjął taką, a nie inną formę rządów jest jego autorskim pomysłem - dla mnie osobiście nazewnictwo "stołków" jest bez znaczenia.

2. Poparcie BPD dla Kaniewskiego owszem było - ale ponieważ BPD nie wystawia własnego kandydata to udziela poparcia jednemu z tych co startują, co nie jest równoznaczne z sojuszem. W poprzednich wyborach jak pamiętam poparliśmy Ciebie i co zawieraliśmy z tego powodu jakieś "koalicje"? Sam najlepiej wiesz, że nie. BPD po prostu popiera w danym momencie tego kandydata, którego uważa na odpowiedniego i najbardziej korzystnego w danej chwili dla RB.

BPD działa dla dobra Republiki Bialeńskiej (tak jak uważa, że będzie to z korzyścią dla państwa) - a że czasem w wyborach popiera innych kandydatów, to akurat wpisuje się w pierwszą część zdania.
Do przyszłych wyborów będziemy szli z programem zatytuałowanym " Opcja Bialenia". Będzie to całościowy program Integralistycznej Partii Bialenii.