Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Misja GRUTIN
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielki sukces działającego przez pewien czas po cichu - udało nam się stworzyć autonomiczną SI, do tego - napęd elektromagnetyczny, który pozwala dolecieć do najbliższych gwiazd w około dziesięć dni. Dlatego też, rozpoczęliśmy program GRUTIN, opierający się na tych samych założeniach co znamienity przywódca Federacji Brodyjskiej, tylko że my będziemy bojownikami o demografię wszechświata, nie tylko Pollinu. Smile

Dzięki tajnym danym otrzymanych z badania Grutina i jego klonów, okazało się że możliwe jest w dzisiejszych czasach tworzenie autonomicznej sztucznej inteligencji do badania kosmosu. Wysyłamy dziesięć sond Grutin z Bialeńskiej Stacji Kosmicznej, a następnie one same będą badać każdą gwiazdę w pobliżu Układu Pollińskiego, aż po granice Galaktyki, jednocześnie się replikując. Oczywiście, działanie silników przez tak długi czas jest niewykonalne, tak więc sondy będą się same naprawiać. Nie należy się jednak obawiać buntu robotów i ich ataku na Pollin. Sondy nie mają uzbrojenia i ich jedyny cel to badanie planet i gwiazd, a także przekazywanie danych Pollinowi, za pomocą nowych, wydajniejszych metod komunikacji. Każda sonda będzie stawiała przekaźnik w nowo zbadanych układzie gwiezdnym, aby przyśpieszyć transfer danych.

Prezentujemy więc sondę Grutin:

[Obrazek: Sly8xz6.jpg]

Sonda zostały już zbudowane kilka dni wcześniej, a teraz odbieramy od nich pierwsze sygnały. Niedługo przedstawię raporty odnośnie odkryć przez nie poczynionych.

PS Temu kto się nudzi, niech się ze mną skontaktuje, zawsze może pomóc przy opisie odkryć GRUTIN-a. Smile
Jednak kult Grutina jest kultywowany Tongue
I gdzie te raporty?
Mam nadzieję, że się nie sklonują.
Czyli co, mogę uznać misje GRUTIN za upadłą?
Uznaje, że wszystkie 10 sond doznało jakiejś awarii komunikacji, o ile w ogóle to wszystko to prawda i wyleciało z bialeńskiej stacji coś takiego.