Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Carnuntum & stolica
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Właśnie... co robimy ze stolicą? Budujemy nową, odbudowujemy Carnuntum? Ja osobiście skłaniam się za drugą opcją, głównie ze względu na nazwę naszego komitetu. Smile
Ja też zgadzam się na odbudowę starej stolicy, ale najpierw proponuję ustanowić sejm i to przegłosować.
Ja proponuje by stolicą stało się to miasto na dwóch wyspach - Bialenii i Anatolii.
(22.05.2015, 16:04:28)Ivan Kazakov link napisał(a): [ -> ]Ja proponuje by stolicą stało się to miasto na dwóch wyspach - Bialenii i Anatolii.

Tyle że u nas cieśnina ma 36km, Bosfor ma kilometr. Różnica, tak tylko 36 razy. Bezsens.
Ale ja nei chcę nazywać tego miasta Bosforem. o.O
(24.05.2015, 22:13:11)Ivan Kazakov link napisał(a): [ -> ]Ale ja nei chcę nazywać tego miasta Bosforem. o.O

Bosfor to ciesnina która dzieli Stambuł na dwie częśc...
Wiem. I co w związku z tym? Nie musimy bazować wyłącznie na realu - Konstantynopol to tylko przykład, nazwa nie musi być taka sama.
(24.05.2015, 22:45:42)Ivan Kazakov link napisał(a): [ -> ]Wiem. I co w związku z tym? Nie musimy bazować wyłącznie na realu - Konstantynopol to tylko przykład, nazwa nie musi być taka sama.

Chodzi o to, że byłoby to nie do zrealizowania - przy obecnej technice owszem, da się zbudować most o długości 36 kilometrów, ale niosłoby to ogromne koszta ( takie jak np. koszt zbudowania wysepek pod filary, nie wspominając już o ich konserwacji ), a my mówimy o całym mieście!
Nie chcę się wtrącać ale La Manche czy Kattegat to ogromne cieśniny gdzie są mosty i tunele o wiele dłuższe.
Nie przypominam sobie, żeby przez La Manche i Kattegat szły jakieś mosty. Jedynie wiem, że pod La Manche jest eurotunel, ale tylko dla pociągów.
Owszem, jest most łączący Danię i Szwecję, ale to przez cieśninę Sund, ma on długość 8 km - i jest to najdłuższy most świata. Potem jest wyspa o długości 4 km i po stronie duńskiej przechodzi to w tunel o długości 4 km.

Panie Fiodorze, jak ma panicz pisać bzdury to proponuję nic nie pisać.
Potrzebujemy mostu? Przecież rejsy promami między dwoma częściami miasta to dodatkowa atrakcja.
(30.05.2015, 18:38:50)Ivan Kazakov link napisał(a): [ -> ]Potrzebujemy mostu? Przecież rejsy promami między dwoma częściami miasta to dodatkowa atrakcja.

Jakimi dwiema częściami? Przecież byłyby to dwa różne miasta! Jedyny sens, jaki w tym widzę to ewentualne wpływy z opłat za bilety.