Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: 1. Pułk Artylerii Ciężkiej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1. Pułk Artylerii Ciężkiej

1 PAC jest oddziałem bezpośrednio podległym pod Dowództwo Wojsk Lądowych, a jego dowództwo mieści się w kompleksie DWL w MIlitarewie.

Struktura 1 PAC

Pułk artylerii składa się z dowództwa i 4 dywizjonów artylerii ciężkiej

[attachment=1:1zb6zbu4]

Każdy dywizjon artylerii ciężkiej składa się z:
- plutonu dowodzenia
- trzech baterii dział 203mm
- baterii logistycznej

[attachment=2:1zb6zbu4]
Bateria dział 203mm ma dwa plutony ogniowe, w każdym dwa działony. Działon składa się z działa 203mm na samobieżnym podwoziu gąsienicowym, transportera opancerzonego w roli pojazdu amunicyjnego oraz dwóch samochodów ciężarowych do transportu jednostki ognia. Łącznie działon liczy 15 żołnierzy, z czego 7 zajmuje się bezpośrednią obsługą działa.
W związku z ujednolicaniem i porządkowaniem sprzętu, a także z wymianą broni strzeleckiej i oporządzenia żołnierzy w pułku dokonano wymiany broni strzeleckiej, ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych oraz transporterów (z reprezentujących typoszereg AVT-1 na pojazdy rodziny AVT-2) oraz samochodów ciężarowych.


[attachimg=1]
Bateria dział 203mm SGA-3-203 ma dwa plutony ogniowe, w każdym dwa działony. Działon składa się z działa 203mm na samobieżnym podwoziu gąsienicowym, transportera opancerzonego AVT-2-UB w roli pojazdu amunicyjnego oraz dwóch samochodów ciężarowych UVM-6-66 do transportu jednostki ognia. Łącznie działon liczy 15 żołnierzy, z czego 7 zajmuje się bezpośrednią obsługą działa.
________________________________________________

Ilości sprzętu w pułku oraz poszczególnych jego elementach.

[attachimg=2]

Niektóre ilości nie sumują się w poziomie - ponieważ część pojazdów czy sprzętu znajduje się w elementach pułku niewyszczególnionych w tabeli (np. dowództwa różnego szczebla) i są ujęte tylko w sumarycznych stanach pododdziałów.