Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: [HISTORIA] Dawne dzieje Lahazydii...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielmożni,

[justify]zdajemy sobie sprawę, że ten temat był już niejednokrotnie podnoszony na dawnym forum Lahazydii, lecz chcielibyśmy odświeżyć nieco tę kwestię oraz zebrać wszelkie dokumenty w jednym miejscu. Przeto prosimy każdego z mieszkańców, posiadających jakąkolwiek wiedzę na tenże temat, by zechciał się nią podzielić. Będziemy wdzięczni za wszelkie fragmenty prac badawczych, podręczników czy opisów, dotyczących historii Lahazydii. W niniejszym wątku wspólnie podejmiemy próbę jej usystematyzowania. Mamy nadzieję, że może być ona zaczątkiem do dalszych dyskusji o poszczególnych wydarzeniach i postaciach historycznych. Przeto zapraszamy - raz jeszcze - do podzielenia się swoją wiedzą.[/justify]

(-) Adam von Haller, p.
Podręcznik wiele o tym mówi, poza tym jest wzmianka tutaj: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/sala-...4/#msg6124

Chyba, że chodzi o historię wszystkich terenów w regionie.
Mamy dostęp do całego dotychczasowego podręcznika? Najlepiej tego z dysku google?
Jeśli ktoś przebił się przez moje i Macieja dzieło, należałoby sobie postawić pytanie - czy Gothika, ziemie od Valhalli po Kugarię, powinna być lahazydzka, powinna być bialeńska.

Oczywiście, czasy starożytne czasami starożytnymi, ale już tysiące lat przed naszą erą mieszkali tam Jahołdzi i Lumijczycy. W kontekście ostatnich wydarzeń na Nordacie i ciągłej niestabilności tych terenów, jako przeciwwagę dla Kugarii w jej okolicy, moglibyśmy przejąć te ziemie. Jest to tylko luźna sugestia, aczkolwiek, co o tym sądzicie?