Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Port Morski w Nowym Ab'Dorst im. Zdobywców Ab'Dorst [WYDZIELONO Z POMORZA]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 64f32f785838f96815b943e5b4e387ac.jpg]
Port Morski w Nowym Ab'Dorst im. Zdobywców Ab'Dorst to największy bialeński cywilny port morski. Często płynące statki handlowe, wycieczkowe i podróżne zapewniają komfort i bezpieczeństwo, jakiego nie uświadczycie w większości portów państw na najwyższym poziomie rozwoju!
Proponuję zrobić w regionach osobny dział dla Nowego Ab'Dorstu i przenieść ten wątek tam. Do majątków lennych on nijak nie pasuje.
Cytat:Proponuję zrobić w regionach osobny dział dla Nowego Ab'Dorstu i przenieść ten wątek tam. Do majątków lennych on nijak nie pasuje.
Chyba raczej zbiorczy dział dla wszystkich pomniejszych miejscowości.
Cytat:[quote author="Lehrabia"]Proponuję zrobić w regionach osobny dział dla Nowego Ab'Dorstu i przenieść ten wątek tam. Do majątków lennych on nijak nie pasuje.
Chyba raczej zbiorczy dział dla wszystkich pomniejszych miejscowości.[/quote]
N. Ab'Dorst nie jest pomniejszą miejscowością, chyba, żeby przez to pojęcie rozumieć liczbę zamieszkałych tam obywateli.
A osobny dział dla mniejszych miejscowości niebędących lennami jak najbardziej by się przydał.
N. Ab'Dorst może nie jest pomniejszą miejscowością w znaczeniu wielkości i znaczenia, ale z pewnością nie da się zagospodarować nieskończenie dużej liczby miejscowości. I w tym znaczeniu jest pomniejszą wobec Wolnogradu i Bengazi.
Wątek przeniosłem do nowego działu Prowincji Południowej.
Centrum i Plac Dreamlandzki

[Obrazek: ojnRjtO.jpg?1]

Center Tower i pawilony handlowe

Na pierwszym planie widzimy wieżowiec Center Tower wybudowany 5 lat temu jeszcze za panowania Sarmackiego.
Natomiast, pierwsze budynki handlowe na placu Dreamlandzkim zostały wybudowane za panowania Khmerów, wielokrotnie burzone i przebudowywane.
Ostatnia przebudowa miała miejsce 2 lata temu. W tle po lewej stronie mamy remontowaną kamienice z XIX wieku. Z kolei po prawej stronie mamy trzy wieżowce;
Hotel Bialeński, Wieża Lotosu i siedzibę Bialeńskich Linii Lotniczych.

Port Zachodni

[Obrazek: sK5gM5B.jpg]
Apartamentowce "Połanieckie"

Nad krystalicznym wręcz morzem, niedawno bo tylko rok temu do użytku powszechnego oddano nowy Port Zachodni. Był to port mieszkalno-turystyczny.
Wybudowano tu Apartamentowce "Połanieckie" które były przeznaczone dla typowej klasy średniej. Na pierwszym piętrze mamy tu trzy restauracje "Wolnogradzką",
"Khmerska" i "Raj Odzyskany". Promy należą do miasta i kursują kanałami po mieście. W oddali widzać Zamek Khmerski, wielki zabytek i drapacz chmur "Jeleniewo"

Oto pierwsza część "Poznajemy Nowy Ab'Dorst." Następna wkrótce.

Autorem opisu jest Konstanty Jerzy Michalski.