Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Brygady Międzynarodowe? [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Robotnicy ze Wschodniego Regionu Przemysłowego wyrażają gotowość do utworzenia Ochotniczej Robotniczej Brygady Ajszaburgii, która miałaby nieść pomoc Federacji Brodryjskiej w obronie przed agresorem.
Czy dojdzie do powstania Brygad Międzynarodowych? Zachęcam do dyskusji!
Pospolite ruszenie... w dzisiejszych czasach? To się nie sprawdzi - to nie I połowa XX wieku, choć już wtedy sprawdzało się słabo.

Ale jeśli chodzi o samą sytuację to ja bym widział coś innego... Trzeba pomyśleć czy nie otworzyć takiej firmy jak dawny "Blackwater". Prywatni "kontaktorzy" pracujący w firmie prywatnej (zwykle byli żołnierze i to nie byle jacy) - ale tak naprawdę to "prywatna armia", mająca sprzęt często nie gorszy od armii i podobnie wyszkoleni.

W sytuacji gdy politycznie jest niezręcznie wysłać armię to się najmuje takich ludzi... oni nie są siłami zbrojnymi żadnego państwa, a formalnie pracują dla tych co ich wynajęli. To lepsze rozwiązanie na takie kryzysy jak jakieś "pospolite ruszenie", które w dzisiejszych czasach robić może tylko za "mięso armatnie".

Współczesne armie to profesjonalni żołnierze zawodowi... czasy wojska z łapanki czy niedoszkolonych ochotników, co to w zasadzie poza najprostszymi rzeczami nic nie potrafią odeszły do lamusa. Chyba, że ktoś lubi efektowne masakry.

Jakby coś to taką firmę mogę stworzyć... nie widzę problemu.
Póki co nie widzę potrzeby tworzenia takiej firmy. Czy samoloty Bialeńskiego Czerwonego Krzyża są do dyspozycji? Iloma sanitariuszami i przeszkolonymi lekarzami dysponują Siły Zbrojne RB?
Nie pójdziemy na wojnę, ale możemy wysłać Akcję Humanitarną pod eskortą wojskową. A jeśli i to nie pomoże to wojskową misję pokojową. Oczywiście dopiero po złożeniu prośby przez Prezydenta Federacji.
Niech wszyscy wiedzą, że Bialenia dba o swoich sojuszników.
Cytat:Czy samoloty Bialeńskiego Czerwonego Krzyża są do dyspozycji? Iloma sanitariuszami i przeszkolonymi lekarzami dysponują Siły Zbrojne RB?

1/ Każda brygada logistyczna (mamy dwie) może wystawić rozbudowany szpital tyłowy (korpuśny) oraz kilka małych polowych. Pojazdów sanitarnych jest wystarczająca liczba, łącznie z opancerzonymi sanitarkami na podwoziach transporterów opancerzonych.

2/ Transport mogą zapewnić siły powietrzne (51 Eltr - ma samoloty dalekiego zasięgu), ponadto w 3BSP mamy wyspecjalizowaną eskadrę 103 ERMed - <!-- l viewtopic.php?f=41&t=371<!-- l

3/ Do ochrony można przerzucić jakiś pododdział zmechanizowany, z którejkolwiek dywizji lekkiej - kołowe BWP i transportery opancerzone da się przerzucić lotniczo (choć pojedynczo).

Lepiej wysłać drogą morską... okręty desantowe:

- ORB "Adam Janowicz" (LS-301)
- ORB "Pułkownik Sabin (LS-302)

...mogą zabrać 40 pojazdów, w tym 1/3 ciężkich (czyli nawet czołgów), a okręty zaopatrzeniowe:

- ORB "Neptun" (SS-401)
- ORB "Posejdon" (SS-402)

Mogą przewieźć całą infrastrukturę szpitalną i personel, wraz z zapasami.

Jeden okręt zaopatrzeniowy i jeden desantowy - załatwi sprawę szpitala, zapasów itd. oraz ochrony przez własny pododdział w sile batalionu.

PS. Zresztą zawsze można użyć duże B747 z BLL "AB" - zabierają sporą liczbę pasażerów... spore cargo też wchodzi w grę.
Dodam tylko, że jeśli rząd wyrazi taką potrzebę to firma Razor Air Tech jest gotowa udostępnić do transportu sprzętu firmowy samolot transportowy (normalnie służący do przewożenia wielkogabarytowych produktów firmy - np. śmigłowców czy rozmontowanych mniejszych samolotów).

[attachment=2:2k6k7rck]<!-- ia2 RAT-1.jpg<!-- ia2 [/attachment:2k6k7rck]

[attachment=1:2k6k7rck]<!-- ia1 RAT-2.jpg<!-- ia1 [/attachment:2k6k7rck]

Samolot jest w stanie w jednym locie przewieźć nawet używany w SZ RB 60-tonowy czołg podstawowy lub dwa kołowe BWP (dwie opancerzone sanitarki na tych samych podwoziach, kilka samochodów ciężarowych itd...

[attachment=0:2k6k7rck]<!-- ia0 c17.jpg<!-- ia0 [/attachment:2k6k7rck]
To świetnie. Nie wykluczam, że będzie taka konieczność, gdyż w naszym interesie jest spokojna Nordata i silna oraz niezależna Brodria.