Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: [DYSKUSJA] Federalizacja Bialenii z Brodrią i Hasselandem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
TEMAT: Federalizacja Bialenii z Brodrią i Hasselandem?

[justify]Czy obecna sytuacja, w której znajdują się państwa stowarzyszone jest korzystna dla obu stron? Być może nadszedł czas na zaciśnięcie współpracy poprzez federalizację i włączenie Brodrii i Hasselandu do Bialenii? Jakie korzyści dało by takie rozwiązanie? A może należy przyjąć, jakże zachowawczą tezę, że obecne status quo jest najbardziej korzystne i nie tykać się układu stowarzyszeniowego? A może należy otworzyć się na nowe państwa, które w przyszłości byłyby gotowe na federację?[/justify]
Otworzyć się można jak najbardziej. Ja bym jednak pozostał przy stowarzyszaniu. Jak pisaliśmy z Konstantym w zeszłe wakacje:
Cytat:Forma stowarzyszenia jest zdecydowanie najlepszym środkiem na bliższy związek mikronacji. Każdy z politycznych narodów funkcjonujących na obecnym forum RB jest przecież dumny z własnej historii. Stowarzyszenie pozwala połączyć potencjały, jednocześnie zachowując odrębności tak formalne, jak i nieformalne, o czym w federacji nie ma mowy.
Obecna sytuacja jest optymalna. Można, a nawet trzeba działać w kierunku integracji w sensie społecznym, natomiast związki polityczne nie powinny iść w kierunku uzależnienia państw stowarzyszonych.
Podzielam zdanie poprzedników - obecna forma wydaje mi się najlepsza. Nie widzę potrzeby dalszej integracji "na siłę", skoro jest dobrze i wszystko idzie w dobrym kierunku.
Mamy identyczne zdanie, jak Nasi przedmówcy. Nie ma potrzeby zmieniać panującego układu.
Skoro większość jest za statusem quo, to nie mam po co argumentować przeciwko. Smile
Jak słusznie zauważył pomysłodawca, koncepcja federalizacji ma tak nikłe poparcie społeczne, że podnoszenie tego problemu nie może powoduje nawet zaciekłej dyskusji. :,(