Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: I zjazd Sejmu Rzeszy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[size=15pt][font=georgia]Sejm Kolosalnego Związku Obszarników i Wolnych Miast ze Starobialenii, Pomorza, Dżamahiriji Bengazijskiej, Jahołdajewszczyzny oraz Anatolii, za wyjątkiem  Anatolii Brodryjskiej

[Obrazek: 0918b778-6e92-4624-8937-ba09e2.jpg]

[justify]Do Wolnogradu - stolicy prześwietnej Republiki Bialeńskiej zmierzają delegacje z całego Kolosalnego Związku Obszarników i Wolnych Miast ze Starobialenii, Pomorza, Dżamahiriji Bengazijskiej, Jahołdajewszczyzny oraz Anatolii, za wyjątkiem Anatolii Brodryjskiej. Kolorowe orszaki nieprzyzwoicie bogatych panów lennych oraz bajeczne delegacje miejskiej burżuazji, kontrastują z ubogimi miejskimi przedmieściami. Tkwiąca w ubóstwie tłuszcza, przyzwyczajona do rozpaczliwego życia na skraju nędzy zwierzęcym wzorkiem spogląda w kierunku "pańskich" orszaków. Sznur delegacji, ciągnących do miasta zamyka orszak wojskowych, na czele którego kroczy sam Marszałek Wielki. Po kilkunastu godzinach cała bialeńska śmietanka arystokratyczno-wojskowa jest już przed gmachem Sejmu Rzeszy, oczekując na Wikariusza Rzeszy, którego obowiązki pełni Książę Prezydent. Po przybyciu księcia Medycejskiego, wrota sejmowe zostają otwarte, zaś okazały gmach powoli zapełnia się bialeńskimi notablami. Gdy wszyscy zajęli już miejsca, głos zabrał Wikariusz Rzeszy, by zainaugurować obrady.[/justify]

Cytat:Panowie Bialeńscy!
Plenipotenci Wolnych Miast!
Cni Wojacy, Obrońcy Bialeńskich granic!

[justify]Zgodnie z aktem prawnym, przyjętym przez Wielce Czcigodnych Parlamentarzystów Republiki Bialńskiej, to właśnie ja, jako Wikariusz Kolosalnego Związku Obszarników i Wolnych Miast ze Starobialenii, Pomorza, Dżamahiriji Bengazijskiej, Jahołdajewszczyzny oraz Anatolii, za wyjątkiem Anatolii Brodryjskiej, mam zaszczyt rozpocząć pierwszą w historii sesję Sejmu Rzeszy. Niniejszym to czynię. Wiwat Rzesza! Wiwat Wszystkie Stanu Republiki Bialeńskiej![/justify]

[justify]Przechodząc zaś ad rem, chciałbym przedstawić dwie kwestie, które muszą zostać przedyskutowane podczas naszych obrad. Primo, zastanowić się należy, gdzie (na forum) Rzesza usytuowana będzie, gdzie będzie mogło zbierać się to zacne zgromadzenie. Secundo, wybrać nam należy Lwa Wolnogradu, który obradom tak zacnego zgromadzenia, przez najbliższe dwa miesiące, przewodniczyć będzie. Pragnę najpierw, by przez najbliższe dwa dni obradować nad pierwszym zagadnieniem, zaś potem wespół Lwa Wolnogrady wybierzem.[/justify]

[b]Radźcie, a radźcie mądrze!


(-) Albert Karol Medycejski i Zep
Wikariusz Rzeszy Bialeńskiej(14.06.2016, 21:58:50)Alberto de Medici link napisał(a):zastanowić się należy, gdzie (na forum) Rzesza usytuowana będzie,


Wrzucić lenna na osobny adres rzesza.bialenia.org.pl, a na forum głównym dać tylko instytucje Rzeszy.
Wjazd orszaków panów Rzeszy do Wolnogradu pokazał, jak wielka jest ich moc i potęga w stosunku do starej i cuchnącej, choć nie pozbawionej uroku, stolicy Bialenii. Jedną z bardziej wystawnych w tej procesji była świta Bardzo Wspaniałego Króla Hirschbergii i Weerlandu, który jako pan na Mechanicach i jeden z pomysłodawców utworzenia Kolosalnego Związku miał wziąć udział w pierwszym zjeździe Sejmu. Ametyst I Dziecię przybył do Wolnogradu w otoczeniu kilku słoni i tygrysów, przywiezionych z Tirimudzii, oddziału złożonego z członków drużyn rodowych, urzędników, przydupasów, eunuchów, błaznów, doradców, artystów wszelkiej maści oraz licznych tancerek, sekretarek i innych kochanek. Sam Król wjechał do miasta w pozłacanym rydwanie, ubrany w barwioną purpurą zwiewną szatę, a na głowie miał złoty diadem. Jako jeden z pierwszych, po przybyciu na miejsce obrad, zabrał głos.

[Obrazek: aithousa-thronou-L.jpg?itok=dFYP2xg4]

Towarzysze Panowie,

jako jeden z inicjatorów zawiązania Rzeszy proponuję po prostu przemianować obecny dział lenn dodając doń poddziały dla wolnych miast i terenów wojskowych, a obrady Sejmu odbywałyby się wówczas w dziale głównym Związku. Alternatywą jest utworzenie osobnych poddziałów z lennami, wolnymi miastami i szeroko rozumianymi poligonami oraz poddziału dla Sejmu. W tym przypadku zyskamy na porządku, ale działy będą słabiej widoczne i trudniej będzie je znaleźć.
(14.06.2016, 22:32:33)Ametyst Faradobus link napisał(a):Alternatywą jest utworzenie osobnych poddziałów z lennami, wolnymi miastami i szeroko rozumianymi poligonami oraz poddziału dla Sejmu. W tym przypadku zyskamy na porządku, ale działy będą słabiej widoczne i trudniej będzie je znaleźć.
Chyba to lepsza opcja... moim zdaniem. W tej "widoczności" nie będzie wielkiej różnicy i tak działem "nadrzędnym" będzie "Rzesza Bialeńska", a to czy lenna będą poddziałem czy bezpośrednio to chyba bez znaczenia i tak po wejściu w dział "Rzeszy" będzie je widać, a czy jako wiele osobnych czy jako poddział to chyba bez znaczenia.
W suuumie w większości lenn nic się nie dzieje, zatem popieram Szanownego Przedmówcę.
Takoż i ja przychylam się do zdania Waszej Bardzo Wspaniałej Wysokości oraz Wielmożnego Pana Marszałka Wielkiego. Ergo, dział "Majątki lenne" zostanie przemianowany w "Rzeszę Bialeńską", utworzone zostaną cztery poddziały - "majątki lenne", "Wolne Miasta", "rejony wojskowe" oraz "Sejm Rzeszy".
Sejmy, adekwatnie do ich faktycznego znaczenia, moglibyśmy odbywać po prostu w dziale Rzeszy, ale nie nalegam.
Mnie się podoba pomysł Prezydenta. Popieram.
Możemy chyba przejść już do wyboru Lwa? Nadto chciałbym poprosić o możliwość zgłaszania wolnych wniosków po jego dokonaniu.
Zgadzam się. I apeluje o aktywność obszarników na Sejmie.
Przy okazji pytanie "techniczne"...

Jak będzie wyglądała kwestia mojego głosowania? Czy mam oddawać dwa głosy czyli jeden jako "właściciel ziemski" (w "wagą" 90 folwarków) i kolejny jako D-ca SZ RB (na dzień dzisiejszy jego "waga" 6 x 30 = 180) czy jeden głos i sumuje się jego "wagę"?

Niby na to samo wychodzi, ale chciałbym wiedzieć jak to technicznie mam robić: "głos za siebie" i "głos za SZ RB" czy jeden zbiorczy? Teoretycznie to może zajść sytuacja gdy jako posiadacz ziemski mogę się z jakąś sprawa zgadzać, a jako pełniący obowiązki D-cy SZ RB w interesie reprezentowanej instytucji powinienem np. głosować inaczej.
W mojej opinii powinien Towarzysz oddać dwa głosy, bo jak mówicie - mogą wystąpić sytuacje, gdy Wasz interes jako pana ziemskiego jawnie nie będzie zbieżny z interesem armii. Wówczas nikt nie będzie mógł powiedzieć, że będąc ziemianinem opowiadacie się za rozwiązaniami niekorzystnymi dla SZ.
A zatem ostajemy przy tym rozwiązaniu:
Cytat:dział "Majątki lenne" zostanie przemianowany w "Rzeszę Bialeńską", utworzone zostaną cztery poddziały - "majątki lenne", "Wolne Miasta", "rejony wojskowe" oraz "Sejm Rzeszy".

Panowie Bialeńscy!
Plenipotenci Wolnych Miast!
Cni Wojacy, Obrońcy Bialeńskich granic!


Czas nam wybrać Lwa Wolnogradu. Wyznaczam dwudniowy termin zgłaszania kandydatur.
Zgłaszam Ametysta, jako że planował się tym zająć.
Król Ametyst chwilowo przysypiał w zajmowanych przez siebie fotelu, gdy jedna z towarzyszących mu dziewczynek poinformowała go o propozycji Ortograficznego Gestapo. Początkowo Faradobus miał ochotę rzec tradycyjne "cooo", ale przypomniał sobie, że w zasadzie to on był jednym z głównych prowodyrów zawiązania Rzeszy. Poprawił koronę i strząsnął z szaty okruszki. Przemówił.

Ostrzegam, że do końca czerwca będę zaabsorbowany sesją, a przez cały lipiec planuję realnie podróżować, ale jeżeli nikt inny nie będzie chętny to wezmę na swoje barki to niełatwe brzemię mając świadomość, że panowie bialeńscy mają świadomość tego, co w tym momencie z pełną świadomością powiedziałem. Jeżeli jednak znajdzie się inny kandydat to z powodów wyżej omówionych wycofam swą kandydaturę zapowiadając, że z pewnością wystartuję w kolejnych wyborach na Lwa.
Pany! Zgłoś się ktoś, bo wszystko zepsuję przez brak czasu i stracę honor! Nowy Lew otrzyma możliwość zatrudnienia Marlenki jako stażystki na tydzień.
Jeżeli to Cię podniesie na duchu, to mogę z częścią lwiej roboty wymagającą wymyślania różnych rzeczy pomóc.
No dobrze, najgorsze egzaminy kończę jutro, niemniej zachęcam do wysuwania innych kandydatur.
Popieram kandydaturę Ametysta. 
Również popieram kandydaturę Ametysta.
Stron: 1 2