Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przegrzebałem dyski... Całe lotnictwo wojskowe La Palmy się zachowało. Mógłbym to w jeden dzień odtworzyć...
Super. Może MSZ rozpocznie z nimi rozmowy w tej sprawie?
Też uważam, że warto ocalić La Palmę...
Na naszych oczach tworzy się nowy dział w historii Polskiego Mikroświata.  " Wiosna Mikronacji " się rozpoczęła a miesiąc maj zapadnie w pamięci wielu osób jako miesiąc przemian w Mikroświecie.  Upadek i Zjednoczenia,  wszystko po to aby Mikroświat przetrwał.
Zobaczę, co da się zrobić. Przede wszystkim, muszę omówić to z Prezydentem i Ambasadorem RB w La Palmie.
Nie ma powodów, by na siłę ratować wszystkie upadające, a właściwie upadłe, państwa polskiego mikroświata. Obawiam się, że wkroczyliśmy w czas wzmożonej chęci ratowania wszystkich i wszystkiego, nie pytając o to nikogo. Żeby La Palmę uratować, a nie mam pojęcia, czy wskrzeszanie kraju przez inne jest rzeczywiście ratunkiem, czy działaniem zbędnym, należy najpierw zapytać tamtejszych obywateli, władze, ambasadora, ale także zorganizować w Bialenii referendum obywatelskie. Tak jak wspomniałem, Republika nie może "bawić się" w ocalenie całego v-świata, bo nam to nie wyjdzie na dobre i nie ma to szans powodzenia. Trzeba mierzyć siły na zamiary, kilkakrotnie się zastanowić, zanim się coś zrobi i przewidywać skutki poszczególnych kroków!
Jestem za tym, żebyśmy wsparli La Palmę. Ciekawy klimat będzie można wykorzystać do promocji RB w internecie poza V-światowym.
(21.05.2016, 13:05:00)Frederick Hufflepuff link napisał(a): [ -> ]Nie ma powodów, by na siłę ratować wszystkie upadające, a właściwie upadłe, państwa polskiego mikroświata. Obawiam się, że wkroczyliśmy w czas wzmożonej chęci ratowania wszystkich i wszystkiego, nie pytając o to nikogo. Żeby La Palmę uratować, a nie mam pojęcia, czy wskrzeszanie kraju przez inne jest rzeczywiście ratunkiem, czy działaniem zbędnym, należy najpierw zapytać tamtejszych obywateli, władze, ambasadora...
Wszystkie na pewno nie... ale uważam, że akurat La Palmę warto. No choćby dlatego, że w zasadzie od początku odnosili się do nas przyjaźnie, w czasach gdy inni bynajmniej tego nie robili.

I nikt nie twierdzi, że ma to się odbyć wbrew woli pozostałych mieszkańców La Palmy... wprost przeciwnie - stąd zachęta właśnie naszego MSZ by z nimi porozmawiał i wysondował czy w ogóle by tego chcieli oraz czy miałoby to szanse powodzenia. Jakimkolwiek warunkiem wstępnym do czegokolwiek jest wola mieszkańców La Palma. Jednak porozmawiać warto...
Ze swojej strony i Hasselandu pragnę zaoferować La Palmie (jeżeli by była taka potrzeba) pomoc w organizacji imprez v-światowych jak choćby regat.
Marne szanse. Większość obywateli La Palmy przeniosła się do Królestwa Wurstlandii, a pozostali tj. Juliette, raczej napewno będą przeciwko stowarzyszeniu. La Palma w żaden sposób nie jest do odratowania, więc proponuję porzucić imperialne wizje. Tongue
Dokładnie. Nie zachowujmy się jak jakieś imperium, bo jak widzę te wizje inkorporacji wszystkiego i wszystkich, to się zastanawiam, czy na dobre forum wszedłem. Wink
Może Al Rajn też inkorporujemy? Smile
Tego już próbowaliśmy. >Tongue
Przyjęcie La Palmy jako stanu wraz z federalizacją Brodrii oraz Hasselandu, przyczyniłoby się do stworzenia z RB prawdziwego mocarstwa.
(21.05.2016, 15:48:40)Severino Castiglioni link napisał(a): [ -> ]Przyjęcie La Palmy jako stanu wraz z federalizacją Brodrii oraz Hasselandu, przyczyniłoby się do stworzenia z RB prawdziwego mocarstwa.

Nam nie powinno chodzić o tworzenie mocarstwa, tylko o to, by nasz kraj istniał, rozwijał się i miał silną pozycję na arenie międzynarodowej. Dyskusje o wcieleniu La Palmy jak na razie jest czysto teoretyczna - powinni się na ten temat wypowiedzieć obywatele La Palmy, Bialenii w referendum, a także oficjalnie państwa stowarzyszone. Jeśli zaś potwierdzi się, że La Palmowcy wyemigrowali do Wurstlandii, to nie należy w ogóle zaczynać tematu gdzieś poza naszym forum.
Witam ponownie! Jako, że w me ręce trafił ów link, odpowiem pokrótce. "Po co Wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie!"
http://tl.kings-man.net/article/czy-pave...l-zdrajca/
Czy Pavel Svododa był zdrajcą? Być może, ale nawet jeśli nie, to odegrał w Dreamlandzie rolę podobną do Mikisigosa w Surmeniii i Primisza w Bialenii. Ci trzej panowie- abstrahując od ich niewątpliwych zasług na innych polach- byli sarmackimi agentami wpływu, którzy przyczynili się do utrwalenia sarmackiej hegemonii w mikroświecie.
(22.05.2016, 18:41:19)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [ -> ]http://tl.kings-man.net/article/czy-pave...l-zdrajca/
Czy Pavel Svododa był zdrajcą? Być może, ale nawet jeśli nie, to odegrał w Dreamlandzie rolę podobną do Mikisigosa w Surmeniii i Primisza w Bialenii. Ci trzej panowie- abstrahując od ich niewątpliwych zasług na innych polach- byli sarmackimi agentami wpływu, którzy przyczynili się do utrwalenia sarmackiej hegemonii w mikroświecie.
>sugerowanie że Sarmacja jest na tyle ogarnięta, żeby wprowadzać gdzieś hegemonię
czo ten Andżej xD
http://dalmencja.weebly.com/goniec-dalme...j-istnieje

Wiedziałem, że ktoś zasugeruje się liczbą osób w grupie "Obywatele".
Wszakże normalni użytkownicy widzą tylko osoby z domyślną grupą.

Liczba obywateli w chwili publikowania w/w artykułu to 32 osoby.
>Kugaria
>Obywatele
A o co chodzi z liczbą obywateli Dreamlandu?