Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A kto?  :o
(07.07.2016, 11:20:40)Eddard Noqtern link napisał(a):A kto?  :o
Czy to nie oczywiste?
Towarzysze, nie chodzi o to kto udzielił zgodę. Karta Orientyki mówi wprost, że tego typu działania są zakazane. Tak jak napisałem we wniosku - Pustkowia generalnie nie miałyby nic przeciwko zajęciu tej wyspy, ale nie z naruszeniem Karty Orientyki. A takie naruszenie miało miejsce.

Hasseland nagle znowu udaje wielce skrzywdzonego tym, że istnieją jakieś zasady, do których się nie potrafi dostosować. Tak samo skrzywdzony był zapewne gdy miała miejsce afera klonerska czy poprzednia próba kolonizacji.
Ależ nie. Hasseland działa w zgodzie z zasadami, a to Pustkowia starają sie za wszelką cenę wzniecić konflikt i osłabić Hasseland, którego nie lubią.

(07.07.2016, 11:23:46)Maciej Kamiński link napisał(a):[quote author=Eddard Noqtern link=topic=575.msg52152#msg52152 date=1467883240]
A kto?  :o
Czy to nie oczywiste?
[/quote]

Nie.
(07.07.2016, 11:56:27)Eddard Noqtern link napisał(a):Ależ nie. Hasseland działa w zgodzie z zasadami, a to Pustkowia starają sie za wszelką cenę wzniecić konflikt i osłabić Hasseland, którego nie lubią.
Generalnie od czasu poprzedniej kolonizacji Hasseland dla  Pustkowi nie istniał - i podejrzewam, że wszyscy na Pustkowiach woleliby, żeby tak zostało. Nieważne jest czy jest silny czy słąby - mógłby być nawet Sarmacją, byle tylko trzymał się swoich spraw. No ale jak wam się zachciało łamać Kartę Orientyki, to czy to wina Pustkowi Winków?
Cytat:Nie.
Serio, przy dwóch opcjach, po wykluczeniu jednej, to nie jest oczywiste? :roll:
Kontynent.

Ale tak w gruncie rzeczy, to tylko kombinowanie z pójściem na jakiś kompromis. Bo co właściwie może Kongres? Zmusić państwa Istokii do zerwania stosunków dyplomatycznych z nami?
Cytat:Tak samo skrzywdzony był zapewne gdy miała miejsce afera klonerska czy poprzednia próba kolonizacji.

"Afera klonerska" była wewnętrzną sprawą Hasselandu, wyjaśnioną w jeden dzień i nikt nas w związku z tym nie krzywdził - choć rzecz jasna byli ludzie z innych mikronacji, którzy chcieli zbić na tym własny kapitał, dowodząc, że w Hasselandzie wszyscy są klonami, że Hasseland popiera klonowanie i tak dalej. Cóż; ruszysz kamyk, posypie się lawina.
Poprzednia "próba kolonizacji" była błędem, który dostrzegliśmy i naprawiliśmy.
Obecnie, wg. mojego głębokiego przekonania, nie naruszyliśmy żadnych umówi traktatów. Pamiętam dyskusję nad tym - sam byłem zdania, że trzeba działać ostrożnie. Może jednak, Macieju, spróbujesz odnaleźć posty w tej sprawie?...
W niczym nie zagrażamy Winkom, nie mieliśmy z nimi żadnych kontaktów formalnych ani nieformalnych; chyba raz oglądałem ich stronę czy forum. Agresja Pustkowi przeciw Hasselandowi jest zdumiewająca, bo nie sprowokowana. Pustkowia Winków stały się obecnie mikronacją niebezpieczną dla pokoju v-międzynarodowego, nad czym głęboko ubolewam.
[Obrazek: tvapzllglufswlimjghlumrjpjhhxgozuhuwgejc...npqdktosax]

No i to by było na tyle - Winkowie sami nie odpowiadają w temacie o swoim wniosku, więc zostanie on zamknięty i kryzys skończy się walkowerem.
Ach...
Czyli Hasseland w ogóle mógł nie reagować na ten atak, a problem zniknął by sam?
Cytat:Pustkowia Winków stały się obecnie mikronacją niebezpieczną dla pokoju v-międzynarodowego, nad czym głęboko ubolewam.

Pustkowia zawsze były niebezpieczne. A pokój międzymikronacyjny? Winkowie się do takich spraw nie mieszają no chyba, że zajdzie taka konieczność jak na Kongresie. Wolą walczyć na własnym podwórku. Wypowiedź Waszej Mości jest chybiona.
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...41.new#new - niech każdy kto zamierza powołać się na SHODAN weźmie pod uwagę to oświadczenie. Wiem, że miałem zrobić sobie przerwę, ale nie mogę pozwolić na to, żeby Hasseland płacił za moje wybryki.
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...41.new#new - odpowiedź na najnowszy post Otta.
A gdzie ta odpowiedź Talerza?
Można prosić o link?
Proszę szukać tutaj -> http://dreamland.net.pl/forum/viewforum.php?f=443
Ataków na Hasseland i Bialenię ciąg dalszy. Teraz pojawiła się propozycja zmiany Karty Orientyki tak aby Hasseland nie był uznawany za państwo Orientyki.
Dlaczego Hasseland nie wystąpi o kompromisowe rozwiązanie oraz nie zacznie się starać o legalizację kolonizacji Wyspy Vienbien w myśl przepisów Kongresu Orientyki?

No i też nie rozumiem powoływania się na Bialenię, Republika nie ma żadnego udziału w tym przedsięwzięciu, ani tym bardziej wizerunkowo nie ma prawa "obrywać" za poczynania partnera.

Tuszę jednak nadzieję, że uda się ten problem rozwiązać na drodze rozmów i negocjacji, oraz wspieram Hasseland w pokojowym rozwiązaniu problemu bez krętactwa ze strony Kongresu. 
Cytat:Art. 4.
1. Ziemie niczyje Orientyki nie podlegają jurysdykcji żadnego państwa, mogą być przedmiotem pokojowego użytkowania, szczególnie w celach ekonomicznych i naukowych, pod lokację nowych państw, a także inkorporowane przez państwa Orientyki. Ziemie niczyje Orientyki nie mogą być jednak przedmiotem kolonizacji.
2. Lokacja nowego państwa na ziemiach niczyich jest skuteczna, gdy:
(1) nowe państwo dokonuje jej na obszarze, który stając się jego terytorium nie obejmuje pasa przygranicznego,
(2) nowe państwo dokonując jej na obszarze, który stając się jego terytorium obejmuje część pasa przygranicznego, wówczas musi posiadać zgodę na lokację od każdego państwa Orientyki, w którego części pasa przygranicznego terytorium swoje chce lokować i jeśli to państwo Orientyki od skuteczności dokonania lokacji nowego państwa wymaga uzyskania takiej zgody.
3. Ust. poprzedzający stosuje się odpowiednio do inkorporacji części ziem niczyich przez państwo Orientyki.

Zgodnie z pkt. 1 i 3 Hasseland postąpił legalnie, nie musi się więc de facto starać o legalizację. Vienbien nie leży ani na pasie przygranicznym, ani Hasseland nie kolonizuje tych ziem tylko inkorporuje.
Racja, Vienbien nie leży w pasie przygranicznym żadnego z państw Orientyki (nie licząc starożytnej Republiki Victoria - mój osobisty sentymentalizm, ale kto trupa pyta o życie?).

Toteż w myśl ustępu 3, art. 4 przytoczonych przepisów, Królestwo Hasselandu inkorporowało Vienbien w sposób skuteczny.

Więc co Państwo Winków uznaje za bezpodstawne?
Państwo Winków  uznaje Hasseland za państwo niesamodzielnie, a więc Vienbien za kolonię  Bialenii na Orientycę .
Cytat:Trizondal stoi murem za sąsiadami z Pustkowi Winków. Odrzucamy zatem wniosek i mało tego nasz kraj z uwagi na ostrzeliwanie Pięciopolan przez Hasseland przyłącza się do wniosku Pustkowi Winków bowiem kto strzela do Pięciopolan... strzela do Trizondalu!

https://www.youtube.com/watch?v=T51Gcfdjuvc

Nasz hit na OS na coś wreszcie się mi przydał: