Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ubawiłem się czytając "Prawdę". Zwłaszcza rozbawił mnie ten fragment:
Cytat:Hasselandczycy nie kryją się zbytnio ze swoimi planami, a jedynie głupcy nie dostrzegają zachodzących procesów, których celem jest unicestwienie wszystkich tych, którzy w niedalekiej przyszłości mogliby stanowić problem na drodze do dominacji Królestwa, która nota bene już się rozpoczęła.
No więc ujawnię, że Hasseland chce o wiele więcej. Po hasselandyzacji Brodrii i Bialenii przyjdzie czas na hasselandyzację Sarmacji - tak, tak, ostatecznie byłem w niej ładnych parę lat i mam tam swoich agentów! - potem czas na hasselandyzację Dreamlandu, co osiągniemy przez hasselandyzację Wandystanu; nie zdradzę tajemnicy, jeśli powiem, że pewien znany Wandejczyk (Wandystańczyk? Wandystanin?) prezentujacy antyhasselandzkie poglady to w rzeczywistości nasz agent J-22 (o szczebel lepszy od J-23!!!).
A tak ogólnie to - cóż, "Prawda" robi Hasselandowi super reklamę, dziekuję!
Sprostowanie do treści gazety - nazywam się Hufflepuff.
I jeszcze jedna uwaga ogólna. Owszem, konflikty i spory napędzają aktywność w mikronacjach, jednak jest to aktywność polegająca głównie na wzroście liczby postów - na dłuższą metę bez efektu. Sprowadzenie tu pani eksprezydent i na dodatek Fiodora z pewnością doprowadzi do sporego konfliktu na linii oni - Hasseland, pod hasłem walki z domniemaną hasselandzką dominacją. I tak, liczba postów gwałtownie wzrośnie. Pytanie jednak, czy to nas wzmocni? Hasseland być może wzmocni, bo będziemy odpierać ataki, zwierać szeregi, grzmieć na cały mikronacyjny świat na niesprawiedliwość, jaka się dzieje. Natomiast Bialenia będzie podzielona. Ktoś zechce wesprzeć "jedynych słusznych Bialeńczyków", ktoś nie zechce. Będzie wielkie zamieszanie i zamiast rozwoju - dyskusja, spór, podziały.
Jak tego chcecie, to proszę bardzo. Jak chcecie osłabić Bialenię wygenerowaniem absurdalnego sporu wewnętrznego, to ten spór wywołajcie. Wasza decyzja - ja nie jestem ani w Rządzie, ani w Parlamencie.
Wydaję mi się, że nasz prezydent powinien zareagować oficjalnie na wybryki Swarzewskiej-Dostojewskiej i Swirydiuka, którzy w Dreamlandzie snują plany stworzenia Kancelarii Prezydenta Republiki Bialeńskiej na Uchodźstwie, co mogłoby doprowadzić do dualizmu władzy wykonawczej w kraju i zagranicą.
Póki co, to nie widzę podstaw do oficjalnej interwencji Kancelarii Prezydenta RB w Dreamlandzie.


Edit:
Aleksandra od słów przechodzi do czynów:
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....370&t=5508
Po prostu turlam się ze śmiechu!!!!
No, jeśli to uchwalą, to będzie kupa zabawy.
Taaaa, sprowadźmy ją do Bialenii. Będziemy mieć całą, wielką kupę zabawy...

edit: J-22 - ruszaj do akcji! masz do dyspozycji J-24 i J-73!
Sama treść uchwały może i nawet dość dobrze sformułowana, ale Pani Prezydent ktoś chyba powinien wytłumaczyć, że Król-Senior... żartował. I nadal uważam, że interwencja Prezydenta jest potrzebna, bo Swarzewska-Dostojewska musi zdawać sobie sprawę, że strona bialeńska nie jest w stosunku do niej dobrze nastawiona i że działania, które czyni, szkodzą państwu i jego reputacji. Zakładanie uchodźczych, prezydenckich kancelarii w Dreamlandzie jest działaniem ewidentnie negatywnym i liczę, że się temu przeciwstawimy.
Hmmmm jak ktoś nie potrafi dostrzec żartu czy ironii, to ma ogromny problem. Owszem, bywają żarty mało śmieszne lub niejasne. W tym co napisałem jednak wszystko jest absolutnie jasne. Zaczynam się zastanawiać, czy pani Swarzewska-Dostojewska, robiąc nam tak rewelacyjną reklamę i prowadząc tak prohasselandzkie działania, nie jest naszym agentem J-21, który gdzieś nam zaginął?...
Nie zniknął, tylko musiał się ukryć, bo "źli Hasselandczycy" chcieli go zlikwidować.
A teraz w Dreamlandzie stwierdzili, że w systemach informatycznych Republiki Bialeńskiej występują klony:
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=93&t=5521

Czekam na dalszy rozwój tragikomedii.
(14.07.2016, 10:27:16)Piotr Pawel I link napisał(a):I jeszcze jedna uwaga ogólna. Owszem, konflikty i spory napędzają aktywność w mikronacjach, jednak jest to aktywność polegająca głównie na wzroście liczby postów - na dłuższą metę bez efektu. Sprowadzenie tu pani eksprezydent i na dodatek Fiodora z pewnością doprowadzi do sporego konfliktu na linii oni - Hasseland, pod hasłem walki z domniemaną hasselandzką dominacją. I tak, liczba postów gwałtownie wzrośnie. Pytanie jednak, czy to nas wzmocni? Hasseland być może wzmocni, bo będziemy odpierać ataki, zwierać szeregi, grzmieć na cały mikronacyjny świat na niesprawiedliwość, jaka się dzieje. Natomiast Bialenia będzie podzielona. Ktoś zechce wesprzeć "jedynych słusznych Bialeńczyków", ktoś nie zechce. Będzie wielkie zamieszanie i zamiast rozwoju - dyskusja, spór, podziały.
Jak tego chcecie, to proszę bardzo. Jak chcecie osłabić Bialenię wygenerowaniem absurdalnego sporu wewnętrznego, to ten spór wywołajcie. Wasza decyzja - ja nie jestem ani w Rządzie, ani w Parlamencie.
A to już hiperbolizacja...
Gdzie są moje pieniądze? Jako agent domagam się pensji.
(14.07.2016, 20:07:17)PrezerwatywTradycja link napisał(a):Gdzie są moje pieniądze? Jako agent domagam się pensji.

Zapraszam do Bajtusia.
Cytat:Gdzie są moje pieniądze? Jako agent domagam się pensji.

Przez tajną skrzynkę proszę  :-\
Krótko, bo realowo nie ma mnie teraz w Polszczy.

Po przeczytaniu wątków, w których udziela się Pani Aleksandra, na mojej twarzy pojawił się bardzo szeroki uśmiech.

Szkoda jednak, iż była Prezydent postępuje w tak karygodny sposób. W swoich wypowiedziach zaatakowała moją osobę, zaatakowała Brodrię. Na to nie będzie przyzwolenia. Pani Aleksandra zostanie pozbawiona wszelkich praw do tytułowania się "Carycą".
(15.07.2016, 00:05:35)Iwan Pietrow-Dostojewski link napisał(a):Pani Aleksandra zostanie pozbawiona wszelkich praw do tytułowania się "Carycą".

Moim zdaniem da to tyle, co filtry na fabuku po różnych zamachach.
(15.07.2016, 08:46:24)Ametyst Faradobus link napisał(a):[quote author=Iwan Pietrow-Dostojewski link=topic=575.msg52462#msg52462 date=1468533935]
Pani Aleksandra zostanie pozbawiona wszelkich praw do tytułowania się "Carycą".

Moim zdaniem da to tyle, co filtry na fabuku po różnych zamachach.
[/quote]

Ależ w pełni zdaję sobie z tego sprawę. Nie chcę jednakże, aby Pani Aleksandra miała w obecnej sytuacji prawne pozwolenie na używanie pełnej tytulatury monarszej.
Propozycja stworzenia Kaganatu na Nordacie: http://kugaria.cba.pl/forum/t/przylaczen...post-11686
Prawdę mówiąc nic to nie da oprócz pozyskania ziem przez Kugarię.  Koruban to państwo ledwo funkcjonujące z 3 obywatelami,  z czego jeden jest także obywatelem Kugarii.  aktywność w Korubanie jest znikoma.
Jeśli natomiast dokona się ów zjednoczenie,  Carstwo Brodryjskie zyska nowego sąsiada.
Grutin też tworzył takie "Koruby", żeby potem je jednoczyć i powiększać swoje terytorium, przy stałej liczbie obywateli. Big Grin