Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę o usónięcie Sarmacji.
(13.08.2016, 19:31:33)Ametyst Faradobus link napisał(a):Proszę o usónięcie Sarmacji.

TBDGMD
(16.08.2016, 21:58:19)Hewret Faradobus link napisał(a):Tymczasem w Dreamlandzie:

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....340&t=5732

Myślę, że by się dogadali, a może i coś więcej by z tego wyszło (a raczej weszło) - jak komuch z krypto-komuchem (pozdrawiam Pawełku kochany jeśli to czytasz).
Szaleństwo w Księstwie Sarmacji. Ciekawie sprawę wyjaśniają Dreamlandczycy.
Jest ktoś w stanie w ogóle wyjaśnić co się stało?

Bo z wypowiedzi Angusa Kaufmana (mimo iż go bardzo szanuję) nic nie rozumiem... Zbyt dużo komuny i erotyki.

Zapewne można tę sytuację jakoś inteligentnie przedstawić, ale po co? Starczy powiedzieć, że co jakiś czas potrzebny jest poważny flejm. Przecież u nas w Bialenii jest podobnie. Wink
Mniej więcej tak:
1) Maria von Primisz kłóci się z Księciem. Składają wzajemne oskarżenia w trybunale.
2) MvP skazana na tydzień, Sejm głosuje nad wydaniem zgody na proces Księcia.
3) Sejm wydaje zgodę prawie jednogłośnie, ale po tym MvP wycofuję oskarżenie.
4) RCA i PIIG składają wnioski o odwołanie sejmu, nawiązuje się również kłótnia z kanclerzem Asketilem.
5) Asketil podaje się do dymisji. Wnioski o odwołanie Sejmu wycofane.
6) Spór na linii Asketil i część Baridasu-Książę. Asketil nawołuje do abdykacji. Książę wydaje edykty dot. Baridasu, które nie podobają się Baridajczykom.
7) Książę pozbawia tytułów i wsi Asketila.
8) Asketil przelewa z funduszy Rządu 5 mln libertów na inicjatywę swojego stronnika.
9) Książę uniewinnia MvP.

Nie koniecznie w takiej kolejności.
I to krwawe tło na forum Sarmacji. Big Grin
http://www.youtube.com/watch?v=fglvD_dsu8g

I zsyła Bóg płonący grad,
na każde z pól,
na każde z miast!
Tak rzecze Pan!
Pytanie hipotetyczne o nastroje wśród Bialeńczyków - czy dzień upadku Sarmacji byłby ogłoszony w RB świętem narodowym? Wink
(19.08.2016, 11:50:25)Karol Medycejski link napisał(a):Pytanie hipotetyczne o nastroje wśród Bialeńczyków - czy dzień upadku Sarmacji byłby ogłoszony w RB świętem narodowym? Wink
Reaktywowalibyśmy Księstwo Sarmacji z Kristianem Iversenem jako księciem.
(19.08.2016, 11:50:25)Karol Medycejski link napisał(a):...czy dzień upadku Sarmacji byłby ogłoszony w RB świętem narodowym?
Może kiedyś... ze dwa lata temu. Teraz to raczej większość z nas (choć pewnie nie wszyscy) to ma na nich po prostu tzw. "zlew" i guzik nas to obchodzi co sie u nich dzieje i co robią oraz czy istnieją, czy nieistnieją.
(19.08.2016, 11:50:25)Karol Medycejski link napisał(a):Pytanie hipotetyczne o nastroje wśród Bialeńczyków - czy dzień upadku Sarmacji byłby ogłoszony w RB świętem narodowym? Wink

https://www.youtube.com/watch?v=bnyhsGLB2sw
(19.08.2016, 12:26:38)Ronon Dex link napisał(a):[quote author=Karol Medycejski link=topic=575.msg56399#msg56399 date=1471600225]...czy dzień upadku Sarmacji byłby ogłoszony w RB świętem narodowym?
Może kiedyś... ze dwa lata temu. Teraz to raczej większość z nas (choć pewnie nie wszyscy) to ma na nich po prostu tzw. "zlew" i guzik nas to obchodzi co sie u nich dzieje i co robią oraz czy istnieją, czy nieistnieją.
[/quote]
Nie przesadzajmy. Zgodnie z naszą doktryną polityki zagranicznej liczymy na współpracę w przyszłości. Największe państwa mikroświata powinny dbać o jego stan i nawzajem się wspierać, a nie życzyć sobie upadku. Nie wiem jak Wy, ale ja nie życzę upadku żadnej polskiej mikronacji, a każdy taki przypadek jest bolesny. Nie powinniśmy obok nich [tych wypadków] stać obojętni.
Sarmacja z pewnością nie upadnie. Ale też może teraz jest czas na naszą ofensywę dyplomatyczną... jakieś rozmowy z nimi?
Domniemany zamach stanu w Sarmacji:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=20633
Dosyć nudny jest temat Sarmacji. Mamy ciekawsze sprawy niż ten niezwiązany z nami kraj. Wink  Podobnie jak Jerzy Urban, mam to w dupie.
Nie zgodzę się. Sarmacja to duża mikronacja, a związki Bialenii z tym krajem są oczywiste, choć nie są one nadmiernie radosne (ale rzec by można, że bez Sarmacji nie byłoby Bialenii  Tongue ). Silne, choć niewątpliwie bardziej pozytywne związki (historyczno-kulturowe) z Sarmacją ma Hasseland. Ja wolę raczej powiedzieć, że zawsze byłem bardzo odległy od Urbana - i tak jest też tym razem. Jeśli wolisz rozmawiać o dwuosobowych imperiach czy innych mikronacyjnych potęgach, to się jednak dziwię  >Big Grin
(19.08.2016, 13:06:26)Piotr Pawel I link napisał(a):Sarmacja z pewnością nie upadnie. Ale też może teraz jest czas na naszą ofensywę dyplomatyczną... jakieś rozmowy z nimi?
Wpierw sondaż co do nastrojów społecznych bym poprosił.