Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czym jest ta Ałustria, poza koszmarem Macieja i innych gramatycznych bojówek?
Taką Trollnacją. wedłgu nich zajmują chyba większość Nordaty.
Uśmiałem się:
Cytat:Towarzyszu Lubomirski,

waszym zadaniem będzie eksport rewolucji na terytorium Rzeczyspospolitej Obojga Narodów. Tamtejsze reakcyjne władze, a w szczególności zbrodniarz wojenny Sebastian January (z jego inicjatywy wymordowano kilka tysięcy bezbronnych kozackich dzieci, podobno niektóre gwałcił, jeśli były to małe dziewczynki z warkoczykami, choć bez warkoczyków też ujdą). Jest to okrutny burżuazyjny - wspierający mieszczaństwo - tyran. Znany ze swego sadzymu o nieokiełznanych manierach. Towarzyszu musicie się go pozbyć, to będzie zaczyn do rewolucji. Wstanie chłopstwo którego krew dotychczas pili feudalni wyzyskiwacze. Wstaną masy pracujące miast i wsi. Widmo które dotychczas krążyło po mikroswiecie dojdzie i do Polski  a moze i do zacofanej Litwy. Jeśl iwykonaie zadanie, zameldujcie sie w kwaterze głównej.
(27.08.2016, 16:47:07)Hewret Faradobus link napisał(a):[attachment id=1 msg=57531]

A tym co się stało?

Nie mówiłem o tym w Bialenii.
Okazało się, że jeden z użytkowników cba.pl udostępniał nielegalne pliki, co zakończyło się interwencją policji w Holandii, w Amsterdamie. Hosting cba.pl stracił serwer na czas działań służb. Ponoć maszynę już odzyskali, ale bardzo długo zajmuje im uporządkowanie danych. Toteż nie wiadomo, czy konta darmowe w ogóle odzyskają dane.

Z mikronacji to najbardziej ucierpiała Kugaria oraz ZSKHiW.

Gdyby ktoś szukał alternatyw dla cba.pl - tzn. darmowe hostingi, to osobiście polecam:
keex.pl (dla użytkowników forum mybboard.pl większa pojemność 7 GB),
albo ct8.pl (tutaj trzeba się "wbić" w limit użytkowników - właścicielem jest mydevil.net)

Jeszcze jest hostinger.pl - ale nie testowałem. Z tego co podają w parametrach wydaje się być sensowny.

Cba.pl w porównaniu do tych 3 wypada najsłabiej.

Innych stabilnych darmowych hostingów nie znam. Te, które nie oferują nawet 1 GB powierzchni dyskowej nawet nie uwzględniam, bo to jest śmiech na sali.
Jesteśmy liderem aguryjskiego rankingu aktywności! Smile
(01.09.2016, 22:04:09)AndrzejSwarzewski link napisał(a):Jesteśmy liderem aguryjskiego rankingu aktywności! Smile
Flame with it. B)
Zapowiedź reakcyjnej, zdaje się, że aż do szpiku, monarchicznych kości, polityki zagranicznej w wydaniu barona de Senancour, w expose premiera von Witta.

[left-indent][justify]Minister zajmie się również przygotowaniem projektu Doktryny Polityki Zagranicznej Królestwa, wydanej wspólnie przez Komitet Spraw Zagranicznych (trójkąt decyzyjny w sprawach zagranicznych: Król-Premier-MSZ). Uważamy, że dokument taki powinien być jasnym manifestem naszych zamiarów, aspiracji i planów w obszarze dyplomacji. Będziemy starać się skonstruować go w taki sposób, by uwzględniał on długofalową strategię rozwoju Królestwa Dreamlandu wśród mikronacji, stawiając nasz kraj w pozycji lidera. Minister planuje również odbycie wizyt w kilku monarchiach: Królestwie Agurii, Królestwie Skarlandu, Królestwie Francji i Nawarry, Rzeczypospolitej Obojga Narodów i Państwie Kościelnym Rotria.[/justify][/left-indent]
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=5...60#p232099
Zostaliśmy nazwani mikroświatową domeną kloningu. Co MSZ ma zamiar z tym zrobić?
O Boże, szeregowy (dosłownie) Teutończyk coś sobie palnął. To zaprawdę wymaga interwencji.
Agurskie MSZ analogicznie powinno mnie zaocznie spalić na stosie.
Sarmacja cierpi na chorobę, która objawia się obrażaniem wszystkich v-państw mogących szkodzić lub wprost szkodzących rzekomo niczym niezagrożonej, bezspornie najlepszej i najsilniejszej pozycji Księstwa w polskim mikroświecie. Bialenia jest aktywniejsza i tyle. Nazywanie Republiki "mikroświatową domeną kloningu" jest co najmniej niestosowne.
Cytat:O Boże, szeregowy (dosłownie) Teutończyk coś sobie palnął. To zaprawdę wymaga interwencji.
A potem Sarmaci niewychodzący zagranicę to przeczytają i będą myśleć, że taka jest prawda. A przynajmniej, że jest w tym ziarenko prawdy. A tymczasem prawda jest zupełnie inna. U nas nie ma i nie było żadnych klonów. To trzeba oficjalnie zakomunikować sarmackim obywatelom. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą, jeśli nikt przeciwko niemu nie zaprotestuje.
W zupełności się zgadzam. Plotki, a właściwie czyste kłamstwa tego typu, należy od razu dementować i zwalczać. W Bialenii mieszka obecnie kilkudziesięciu obywateli, zaś kilkunastu z nich wykazuje sporą aktywność, determinację i chęć działania. Adresy IP są na bieżąco analizowane przez administrację, a gdyby rzeczywiście działały u nas klony, byłoby o tym głośno.
(04.09.2016, 10:43:57)AndrzejSwarzewski link napisał(a):http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=5...60#p232099
Zostaliśmy nazwani mikroświatową domeną kloningu. Co MSZ ma zamiar z tym zrobić?
Andrzej... nie wygłupiaj się Smile angażować MSZ do reakcji na słowa jednego z mieszkańców innego kraju? Hoenhaim ani nie pełni żadnych funkcji, ani nie ma specjalnego posłuchu Smile

(04.09.2016, 10:47:05)Maciej Kamiński link napisał(a):O Boże, szeregowy (dosłownie) Teutończyk coś sobie palnął. To zaprawdę wymaga interwencji.
Agurskie MSZ analogicznie powinno mnie zaocznie spalić na stosie.
I to jest doskonała reakcja!

(04.09.2016, 11:31:45)Frederick Hufflepuff link napisał(a):Sarmacja cierpi na chorobę, która objawia się obrażaniem wszystkich v-państw mogących szkodzić lub wprost szkodzących rzekomo niczym niezagrożonej, bezspornie najlepszej i najsilniejszej pozycji Księstwa w polskim mikroświecie. Bialenia jest aktywniejsza i tyle. Nazywanie Republiki "mikroświatową domeną kloningu" jest co najmniej niestosowne.
Proszę nie mówić o Sarmacji, skoro to słowa 1 (JEDNEJ!!!!!) osoby. Serio.

Więcej luzu i mniej alergii Kochani. Inaczej nigdy nie zbudujemy porozumienia Smile A reagując na takie pierdy można odnieść, że jesteście jak nożyce w pewnym przysłowiu.
BIALEŃCZYCY GO NIENAWIDZĄ!
Wynalazł jeden prosty bait, który pozwala mu na [...] połowy kraju.
===>Poznaj jego sekret!!!

A już zacząłeś wchodzić na dobrą drogę...
~Gestapo
(04.09.2016, 12:09:27)RCA link napisał(a):Proszę nie mówić o Sarmacji, skoro to słowa 1 (JEDNEJ!!!!!) osoby. Serio.

Słowa pana Hoenhaima są jednym z wielu przykładów i dowodów, że w wypowiedzi, której jestem twórcą, a którą Pan zacytował, jest niestety sporo prawdy. Szanuję obywateli Sarmacji i Księstwo jako kraj, nie mam nic przeciwko działalności tej jednej z najważniejszych i najaktywniejszych polskich mikronacji, ale mania wielkości mnóstwo osób, grup osób i państw zgubiła.
(04.09.2016, 13:46:04)Frederick Hufflepuff link napisał(a):Słowa pana Hoenhaima są jednym z wielu przykładów i dowodów, że w wypowiedzi, której jestem twórcą, a którą Pan zacytował, jest niestety sporo prawdy. Szanuję obywateli Sarmacji i Księstwo jako kraj, nie mam nic przeciwko działalności tej jednej z najważniejszych i najaktywniejszych polskich mikronacji, ale mania wielkości mnóstwo osób, grup osób i państw zgubiła.
Poproszę zatem o te inne przykłady. Ja ogólnie nie zauważam, by Bialenia była jakoś mocniej omawiana w KS, szczególnie ostatnio. Jak dla mnie to stan perfekcyjny by przy dobrej woli obu stron rozpocząć zbliżenie. Ale... jak czytam argumentację Andrzeja, czy Pańską, to nie wiem... czy Wam w ogóle zależy? Miejmy też swiadomość różnicy - Pan, czy Andrzej, jesteście mieszkańcami, którzy na swój kraj oddziałują w stopniu znacznym, pan Hoenhaim w KS nie oddziałuje w stopniu większym. Przejmowanie się słowami jednej osoby to oznaka, IMO, słabości, a wiem, że wszak Wy słabi nie jesteście. Po cóż więc?
W sumie całkowicie zgadzam się z Maciejem i w dużej części z RCA... Nie ma sensu na jakieś "wielkie reakcje" tylko dlatego, że ktoś, gdzieś napisał sobie, zresztą całkowicie bezpodstawnie "mikroświatową domeną kloningu". Do tego gość to powiedział w konkretnej sytuacji (wyniki rankingu "aktywności" w których RB osiągnęła "lepszy" wynik niż Sarmacja) - czyli jakaś frustracja kogoś, kto nie pała sympatią do naszego v-kraju (jak chyba większość, a przynajmniej spory procent tamtejszego towarzystwa), a do tego wyraźnie "podnieca" się jakimś wyliczeniami ilości postów.

Mając więcej "ludności" przypadkiem osiągnęli gorszy "wynik" - zdarza się, a do tego faktycznie nie świadczy o niczym - bo rację tam mają ci co twierdzą, że liczy się pewien całokształt, a nie prosta liczba postów. Post, postowi nie równy - bo trzyznakowy głos w paramencie ("ZA.") to w takim "rankingu" tyle samo co rozbudowana wypowiedź na 2000, 5000 czy więcej znaków opatrzony jeszcze ilustracjami,które trzeba wykonać lub przynajmniej znaleźć i obrobić. Faktem jest, że aktywnych obywateli  mają od nas więcej i nie wiem co niektórych tak frustruje czytając takie "rankingi", że zaczynają przypisywać innym jakieś "klony"? No, ale Internet jest pełen sfrustrowanych czymkolwiek baranów... gdyby człowiek miał na każdych reagować i przejmować się co tam sobie bredzą to by chyba też zgłupiał.

(04.09.2016, 14:30:54)RCA link napisał(a):Jak dla mnie to stan perfekcyjny by przy dobrej woli obu stron rozpocząć zbliżenie. Ale... jak czytam argumentację Andrzeja, czy Pańską, to nie wiem... czy Wam w ogóle zależy?
Nie wiem czy zależy... Sądzę, że jakieś zbliżenie RB-KS jest po prostu mało prawdopodobne i realne. Za wiele nas dzieli, a i przeszłe zatargi nie pomogą. Kiedyś próbowałem i nic z tego nie wyszło - obie strony są tak od dawna zacietrzewione, że nie odpuszczą na krok.

Natomiast zgodzę, się z Tobą, że przejmowanie się każdą nieprzychylną wypowiedzią (byle kogo i bredzącego od rzeczy) to oznaka słabości. My wiemy, że do kloningu nie dopuszczamy... choć oczywiście 100% "systemy ochronne" nie istnieją (nie sądzę, by mieli je w KS - bo to niemożliwe) i to jest najważniejsze. A co sobie myśli ktoś tam w Sarmacji... mnie to guzik obchodzi.
A tak zupełnie szczerze — co nas dziś dzieli? Pomińmy niewyjaśnione żale dotyczące okresu powstania RB. To przy chęciach jest do ustalenia, co nas jeszcze dzieli? Czy w ogóle coś? 
Tak, sfera światopoglądowa.
Zbliżenie jest możliwe i trzeba do niego dążyć. Bialenia i Sarmacja powinny współpracować, bo przyniosłoby to wiele korzyści dla obu krajów i dla całego mikroświata. Ergo wypominanie sobie czynów z przeszłości jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić. Kiedy rządzi się państwem, trzeba patrzeć w przyszłość, a nie przeszłość.
Historia dzieli Bialenię i Sarmację, ale historia ma to do siebie, że się starzeje szybciej niż cokolwiek innego. Oczywiście, że współpraca jest możliwa, bo w Bialenii jest trochę ludzi dobrze znających Sarmację, łącznie ze mną. Trzeba tylko się zastanowić, w jaki sposób możemy współpracować, co wspólnego może być dla nas interesujące.
Bo ogłaszanie mniej lub bardziej szumnych deklaracji mija się z celem.