Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Fajny wykres kołowy odnośnie aktywności na Pollinie opublikowanu w Kugarii:
http://poslaniec.cba.pl/2016/12/02/nasz-swiat-rosnie/
Kochani, ale wiecie, że jakiekolwiek bazowanie na rankingu z Agurii jest bazowaniem na danych zebranych źle? Gdy metodologia badania świadomie ignoruje spore wycinki aktywności występujące na innych kanałach niż fora, to jest to zakłamywanie rzeczywistości. Dawanie poklasku twórcom jest zachęcaniem ich do dalszego zakłamywania obrazu mikroświata.

I nie, nie chodzi mi o to, że na w minionym m-cu mamy mniej postów niż Wy Smile Mamy, na Forum. Ale już, jak doliczymy pracę, komentarze pod nią, ćwirki to dziwnie automagicznie stajemy na tym samym poziomie Smile Miejmy tego świadomość gdy oceniamy aktywność Państw. Biorąc pod uwagę to zestawienie (zestawienie aktywności mieszkańców z ostatnich 30 dni w Sarmacji), poddając je niezbędnym przeliczeniom (tj. liczba widoczna w kolumnie artykuły dzielona przez 3, a w ćwirkach mnożona razy 2 — czyli sprawienie, że każda jedna aktywność będzie miała wartość 1 punktu, bo normalnie ćwirek ma wagę 0,5, zaś artykuł 3) to otrzymamy sumę ok. 3560 punktów. To o 50% więcej niż w rankingu. 

Chodzi mi zwyczajnie o to, że nie można nazywać czegoś rankingiem aktywności, a następnie znaczną część tejże ignorować. W liczbach bezwzględnych to, dla Sarmacji, zignorowanie 1200 przejawów jakiejkolwiek aktywności naszych mieszkańców!
No tak, my to oczywiście rozumiemy i dlatego napisałem gdzieś powyżej, że Bialenia, Sarmacja i Dreamland w rzeczywistości prezentują bardzo podobną aktywność. Ranking daje nam tylko ogólne pojęcie. Ale też zauważcie, że posty z naszego shoutboxa nie zostały policzone, państwowa konferencja na facebooku również nie. Zliczenie wszystkiego razem i jeszcze ocenienie rodzajów aktywności byłoby trudne, dlatego też uznajmy na podstawie aguryjskiego rankingu oraz danych podawanych przez Sarmację, że prezentujemy podobny poziom aktywności. Bialenia nie pretenduje do bycia jakimś wielkim liderem, gdyż zdajemy sobie sprawę, że przy naszej stosunkowo niewielkiej liczbie obywateli to fizycznie niemożliwe. Wink
(03.12.2016, 09:51:20)RCA napisał(a): [ -> ]Kochani, ale wiecie, że jakiekolwiek bazowanie na rankingu z Agurii jest bazowaniem na danych zebranych źle?

Wszystko jest względne.
Ponoć z 600 postów na forum Santery (Aguria-bis), tylko 40 to faktyczna aktywność tego państwa.
Reszta to kopiuj-wklej z Wikipedii.

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....351#p35350
Na mapie Orientyki coraz bardziej pusto, chociaż tak nie wygląda przez te terytoria powiernicze. Cieszę się natomiast, że w wypadku Hasselandu uwzględniono Vienbien. Smile
Ciekawe, czy pojawią się też Wyspy Przyjaźni. Smile
Gdzie znajduje się ten archipelag i do jakiego kraju należy?

(-) Daniel von Witt
Nad Sambanafryką, w miejscu dawnego Angstrem.
Obecnie jeszcze nie należy do nikogo, ale po wejściu traktatu w życie będzie siedzibą Związku Bialenii i Brodrii, jako kondominium obu państw.
(03.12.2016, 10:52:26)Hewret Faradobus napisał(a): [ -> ]
(03.12.2016, 09:51:20)RCA napisał(a): [ -> ]Kochani, ale wiecie, że jakiekolwiek bazowanie na rankingu z Agurii jest bazowaniem na danych zebranych źle?

Wszystko jest względne.

Mikronacyjna teoria względności? Wink


PS. Andrzeju, bardzo mądra wypowiedź!
http://rotria.boo.pl/new/index.php

Czyżby nowa odsłona Rotrii?
http://www.santera.darmowefora.pl/index....ml#msg1651
Santera (Aguria-bis) nie widzi nic złego w kopiowaniu postów z wikipedii.
W sumie to ich problem.
Niech się potem nie zdziwią, że będą traktowani jak wyrzutki. Wink
Problem w tym, że mikronacji jest obecnie tak mało, że z braku innej opcji nawet kraje nieprzestrzegające ogólnie panujących zasad są uznawane i nawiązuje się z nimi stosunki dyplomatyczne, byle tylko "współpracować" z kimkolwiek. Moim zdaniem to błędne działanie, ponieważ uznając coraz dalsze oddalanie się od rzeczywistej idei mikronacyjnej pozwalamy na negatywną zmianę obrazu mikroświata.
Obawiam się, że to tylko kwestia czasu, by rozpocząć tolerowanie kloningu. Z resztą, dopóki Al Rajnowi oficjalnie nie udowodniono kloningu, to też wszyscy udawali, że nic nie wiedzą. Albo nawet Aguria, ich rankingi są rozpowszechniane pomimo tego, że mieli już kilka wpadek z klonami. Moim zdaniem kryzys mikronacji nie powinien usprawiedliwiać zaniżania standardów, bo zmienianie mikroświata w rynsztok w niczym nam nie pomoże.
W Dreamlandzie zwróciłem uwagę na prawa autorskie.

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....=30#p35487
Surmenia wypowiada wojnę Elderlandowi:

http://surmenia.eu/forum/viewthread.php?...post_42483
Śmiałem się dobrych 10 minut. Poziom profesjonalizmu sięgnął niniejszym dna. Obwinianie kogoś za to, że na mapie ukazuje rzeczywistość, jest po prostu paradne. Nawet w Kugarii skala polemiki się do takiego "czegoś" nie zbliżyła.

<W tym punkcie zaznaczę, że to komentarz osoby prywatnej, tak na zaś.>
Odnoszę wrażenie, że pan Witt choruje na rozdwojenie jaźni...