Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03.12.2016, 21:31:10)AndrzejSwarzewski napisał(a): [ -> ]Nad Sambanafryką, w miejscu dawnego Angstrem.
Obecnie jeszcze nie należy do nikogo, ale po wejściu traktatu w życie będzie siedzibą Związku Bialenii i Brodrii, jako kondominium obu państw.
Macie (Zrobicie) jakiś szkic, abym miał podgląd nim wykonam mapę Nordaty?
(06.12.2016, 19:58:48)Daniel von Witt napisał(a): [ -> ]
(03.12.2016, 21:31:10)AndrzejSwarzewski napisał(a): [ -> ]Nad Sambanafryką, w miejscu dawnego Angstrem.
Obecnie jeszcze nie należy do nikogo, ale po wejściu traktatu w życie będzie siedzibą Związku Bialenii i Brodrii, jako kondominium obu państw.
Macie (Zrobicie) jakiś szkic, abym miał podgląd nim wykonam mapę Nordaty?

Mamy szkic:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thre...l#pid64693
Tylko czy dobrze rozumiem, ten archipelag po prostu zajmiecie czy będzie on miał inny kształt i rozkład wysepek?

(-) Daniel von Witt

W związku z histerią Domestosigosa zachęcam śmiałków do zaciągu w charakterze najemników. Jeśli Domestosigos się nie uspokoi, będziecie mieli szansę zarobić i porozrabiać na terytorium Surmenii Smile

(-) Daniel von Witt
No to w zasadzie jest dobre pytanie. Chciałbym poznać opinię Bialeńczyków w tej kwestii. Zmienianie kształtu jest nieodrealowe, ale z drugiej strony pozostawienie takiego samego układu może spotkać się z oskarżeniami podobnymi, jak było to w przypadku Anatolii.
Znaczy takimi, z którymi ostatecznie wszyscy zwracający na nie tak naprawdę uwagę się pogodzili? Nie ma sprawy.
No to w porządku, zostaje obecny układ wysp.
(06.12.2016, 20:19:08)AndrzejSwarzewski napisał(a): [ -> ]spotkać się z oskarżeniami podobnymi, jak było to w przypadku Anatolii

Primo: Angstrem oficjalnie zakończyło swoją działalność, tak więc ziemie OBPP są wolne do zajęcia przez inne podmioty (przykład ziem Arctiq po upadku Al Rajn przypadły Abachazji, które to rościło sobie prawa do części Polarktyki)
Secundo: W przypadku wysp Valhalla i Anatolia kwestia jest zawiła, i raczej wynika z chęci "dokuczenia", tudzież "przeszkodzenia" w funkcjonowaniu Republiki Bialeńskiej na arenie międzymikronacyjnej przez burzycieli dobra i pokoju.

Myślę, że nie ma czego zmieniać, a wyspa będzie pod kontrolą organizacji międzynarodowej powołanej przez Bialenię i Brodrię.
Cytat:W związku z histerią Domestosigosa zachęcam śmiałków do zaciągu w charakterze najemników. Jeśli Domestosigos się nie uspokoi, będziecie mieli szansę zarobić i porozrabiać na terytorium Surmenii

Mam robić flejmy i jeszcze mi za to zapłacą dreamami lub innymi cebulionami? Wchodzę w to! Dr. Witt gdzie mam postawić krzyżyk?
Jak flejmy, to tylko w Bialenii! Masz Ty w ogóle rozum i godność Curvia?
(06.12.2016, 21:41:47)AndrzejSwarzewski napisał(a): [ -> ]Jak flejmy, to tylko w Bialenii! Masz Ty w ogóle rozum i godność Curvia?

W Bialenii to narwane Macieje, czy inne Wieńki z Milicji Staatspolizei mnie zaraz o coś oskarżą i znowu będę ich musiał upokarzać w sądzie. A w takiej Srumunsze Surmenii powcurvia się trochę domestosów, dostanę bana (już samo to konstytuuje niezły fun) i jeszcze mi zapłacą w traumlandzkiej czy innej elderlandzkiej walucie. A czy Wy Towarzyszu-Prezydencie możecie zaoferować tak samo godne warunki zatrudnienia? Bo wiecie, inba inbą, ale wizja pieszczenia niewidzialną ręką wolnego rynku po jajkach jednak skutecznie przyciąga.
No jasne. Jak tylko Hewret się odfocha, że nie wykazaliśmy odpowiedniego zainteresowania gospodarką i jednak uruchomi bank, to przyznam Ci emeryturę za zasługi w walkach ulicznych (IRC-owych) z reżimem WRonim. Tongue (spokojnie, byli członkowie WR, te flejmy WR-RC służą zabawie).
Sowiński po opuszczeniu Suderlandu pojawia się w Agurii: http://aguria.pun.pl/viewtopic.php?pid=24610#p24610
Najwyraźniej zwietrzono szansę na przejęcie kilkuletniego dziedzictwa Agurii w łatwy sposób...
Republika Agurii? Czemu nie? Wink
Czyżby Festia Finia w kolejnej odsłonie?
Jeśli ja mógłbym doradzić coś Królowi Agurii, to powiedziałbym, żeby zakończył działanie Agurii i nie pozwolił na rozdrabnianie tej legendy na drobne. Czasami lepiej przejść do historii szybciej, ale jako państwo o pewnej potędze i określonym klimacie, niż sztucznie przedłużać egzystencję tracąc przy okazji cały prestiż i stając się nieokreślonym tworem, ledwie cieniem dawnej potęgi.
Np. La Palma przeszła do historii jako kulturalna stolica mikroświata, a gdyby w celu ratowania aktywności ściągała osoby nie czujące tego klimatu, to i tak by przecież upadła, ale w dużo gorszym stylu.
Pan prezydent zapewne wie jak wygląda sytuacja z panem J.Sowińskim?
Mniej więcej kojarzę, ale chętnie usłyszę tę historię jeszcze raz. Smile
Zapraszam do lektury pierwszego "Przeglądu zagranicy".
https://gazetahasseladzka.wordpress.com/...zagranicy/