Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(27.12.2016, 23:32:25)AndrzejSwarzewski napisał(a): [ -> ]Zabawne. Robienie z Zanika takiej groźnej osoby przybiera rozmiary paranoi. Ale niektórym wróg jest zawsze potrzebny. Wink

Nie niszczmy zaniczka.
Robert wycofuje się z życia mikronacyjnego!

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?p=240547#p240547
Smutna wiadomość, ale mam nadzieję, że zmieni zdanie. Sad
(28.12.2016, 12:17:00)Hewret Faradobus napisał(a): [ -> ]Robert wycofuje się z życia mikronacyjnego!

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?p=240547#p240547

W Sarmacji (" Rozpoczynam tym samym proces wycofywania się z życia w Księstwie Sarmacji."). Wink

A zatem kto wie - może @"RCA" pojawi się w nieco większym wymiarze tutaj? Big Grin
Byłoby wspaniale. Wink
W trwałość procesu wycofania jakoś nie chce mi się wierzyć.
Robciu, już [...]? Czyżby powiedzenie Robciu, Robciu już mu kopciu się sprawdzało? Big Grin

Gnij gadzie [...]!
(28.12.2016, 14:12:29)Maciej Kamiński napisał(a): [ -> ]W trwałość procesu wycofania jakoś nie chce mi się wierzyć.
Obyś miał rację. Ale niestety, na przykładzie pewnych Bialeńczyków trzeba przyznać, że czasem można się trwale wycofać. :/
E tam, większość stale powraca.
Ale już bez takiego przytupu i raczej krótkotrwale.
No niestety...
Cytat:1. Rząd planuje spotkania "Nowej Wielkiej Trójki" - czyli ogólnodostępne konferencje z przedstawicielami Bialenii i Sarmacji. Wiele nas łączy, wszyscy mamy stałą i wysoką aktywność. Wszyscy możemy wspólnie porozmawiać nt. przemian w najnowszych dziejach mikroświata, kryzysie aktywności i jak jemu zapobiegać. Tu dużo też zależeć będzie od zainteresowania wyżej wymienionych państw, ale myślę, że uda nam się załagodzić dawne spory i dzięki wspólnym rozmowom stworzyć trwałą nić porozumienia.

- program wyborczy KPA w Dreamlandzie
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=6568

"Synteza kata i strażnika. Suweren w państwie wirtualnym" Alberta Mediciego bierze udział w Plebiscycie Kingsmana:
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....867#p36867
Koncepcja "Nowej Wielkiej Trójki" jest nadzwyczajnie ciekawa. Smile
Tylko pytanie czy potrzebna?
W dobie umierającej polityki zagranicznej - jak najbardziej, jeszcze jak.
Zdecydowanie potrzebna. Wink
Liczę na jakieś argumenty. Ja swoje stanowisko, tj. wątpliwości też oczywiście rozwinę, ale wolałbym to zrobić na końcu, by nie "zanieczyszczać" ew. głosów "za". To jak? Wink
Właściwie, to ja po części już powiedziałem dlaczego. Właśnie dlatego, że obecnie w mikroświecie umiera nam polityka zagraniczna. Od dawna nie było międzynarodowych konferencji, nawet większych i emocjonujących sporów pomiędzy v-państwami. Wszystkie mikronacje zamykają się w sobie i żyją swoim życiem. Moim zdaniem tak nie powinno być, bo jesteśmy przecież niewielką społecznością.
Cytat:Od dawna nie było międzynarodowych konferencji, nawet większych i emocjonujących sporów pomiędzy v-państwami. Wszystkie mikronacje zamykają się w sobie i żyją swoim życiem. Moim zdaniem tak nie powinno być, bo jesteśmy przecież niewielką społecznością.

Zgadzam się w zupełności. Moje wątpliwości dotyczą jedynie formatu. Czy wracanie do sytuacji sprzed paru dobrych lat, a nawet jeszcze wcześniejszego okresu, tj. dzielenie "wielkie trójki" etc. i tworzenie jakichś elitarnych klubów, czy platform wymiany opinii między państwami będzie właściwe? Nawet jeżeli ma się to odbywać w sposób niesformalizowany, tzn. bez powoływani do życia żadnej organizacji. Innymi słowy: czy nie lepiej jednak w takiej sytuacji rozmawiać o najważniejszych problemach ze wszystkimi państwami?
Oczywiście, że można, ale równie dobrze możemy rozmawiać także w gronie najaktywniejszych mikronacji. W tej sytuacji wszystko już zależy od potencjalnego organizatora. Skoro strona dreamlandzka chce inicjować spotkania "Wielkiej Trójki", to niech inicjuje. Dla mnie najważniejsze jest to, że ktokolwiek zechciał poruszyć problem nieaktywności w sferze mikronacyjnej polityki zagranicznej.