Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Myślę, że powinniśmy rozpocząć poszukiwanie silnego sojusznika - potężnego kraju San Escobar. Smile
Tylko czekam aż ktoś taką mikronację stworzy. Big Grin
(10.01.2017, 23:02:37)Severino Castiglioni-Faradobus napisał(a): [ -> ]potężnego kraju San Escobar

To po spłaceniu długu publicznego Kolumbii przez samego Escobara? Tongue

[spoiler]https://www.youtube.com/watch?v=jktBN5TuaJA[/spoiler]
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....8195#38195
Scholandia zastanawia się nad swoją przyszłością.
Scholandia to był kiedyś wspaniały kraj.
http://forum.hasseland.eu/index.php/topi...l#msg64815
Antybialeńska retoryka w Hasselandzie posuwa się coraz dalej. Świadczy to o niechęci do jakiejkolwiek współpracy, co było widać już dawno, ale dotychczas było ukrywane pod retoryką obrony Hasselandu przez złymi Bialeńczykami.
Jak dla mnie, Hasselandczycy są przekreśleni od dawna. Ci ludzie są po prostu dziwni.
Bialenia prosić o współpracę się nie będzie. W mikroświecie jest wiele wartościowych krajów, z którymi współpraca może się układać naprawdę dobrze. Według mnie nie ma potrzeby na siłę próbować coś zdziałać z Królestwem, skoro Bialenia jest dla nich wrogiem numer jeden.

Bajtuś

To są tylko wasze uprzedzenie .. cokolwiek by powiedzieć to i tak odwrócicie kota ogonem. Tadeusz, od samego początku nie trawisz, a wręcz nienawidzisz Hasselandu, a ten stan pogłębia sie jeszcze bardziej. Fiodor chociaż mówił wprost, a ty jesteś tak obłudny, że sie aż w głowie nie mieści. Jak kiedyś miałem jakieś pozytywną opinie na twój temat, obecnie jest ona całkowicie negatywna.
(11.01.2017, 20:48:32)Bajtuś napisał(a): [ -> ]To są tylko wasze uprzedzenie .. cokolwiek by powiedzieć to i tak odwrócicie kota ogonem.

No jakbym brał udział w dyskusji o islamskich terrorystach!
A Wy wcale nie negujecie wszystkich działań Bialenii, prawda?

Gdybym Hasselandu nienawidził od początku, nie działałbym przez ponad miesiąc we Wspólnocie Rozwoju. Moje nastawienie do Was zmieniło się w momencie, kiedy zaczęliście oskarżać nas o rzekomy antyhasselandyzm, a wszystkie wypowiedzi traktowaliście jako ataki na Królestwo i jego mieszkańców. Bo na robieniu z siebie ofiar polityki budować się nie da. I nie będę się o to starał, dopóki Hasseland nie wykaże chociaż trochę chęci i nie zmieni postępowania.

Bajtuś

Czy ja kiedykolwiek kogoś (oprócz Fiodora i Novitiusa) oskarżałem o antyhasselandyzm. Nie przyrównuj całego narodu do jednostek. Na tej podstawie, też mogę wyciągać różne - niezbyt pochlebne Bia;eni wnioski, ale tego nie robię, wiec łaskawie daj se spokój z tym ciągłym gadaniem o ofiarach.
(11.01.2017, 20:59:02)Bajtuś napisał(a): [ -> ]wiec łaskawie daj se spokój z tym ciągłym gadaniem o ofiarach

No jeśli według Ciebie Wasze zachowanie takie nie jest, to nie mamy o czym rozmawiać.
Szkoda tracić energię na dyskusje o kraju, który nie chce współpracy.

Bajtuś

A gdzie jest powiedziane, że nie chce ??? Czy któryś z przedstawicieli KH oficjalnie to powiedział?? Jak na razie słysze tylko od Was, że KH nie chce współpracy.
Nie tylko wyraźne deklaracje się liczą, ale też nastawienie do danego państwa i słowa, które padają poza takimi oświadczeniami o chęci współpracy.
Czyny i gesty, nie puste słowa.

Bajtuś

No wasze nastawienie do KH to widać gołym wzrokiem.
A po co to wzajemne nakręcanie się? Każdy poszedł swoją drogą i tyle. Czas pokaże który kraj wyjdzie na tym lepiej, ale niektórzy najwidoczniej muszą mieć wroga do funkcjonowania. W końcu najłatwiej jest napędzać aktywność jadem.
Proszę ozłocić tego człowieka powyżej.
Jak gospodarka ruszy.
Gratuluję i życzę powodzenia, Drodzy Bracia. Smile