Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No szkoda, ale jest tak jak myślałem. Cóż, Brodria straciła swoją szansę, ale nie możemy ich do niczego zmuszać. Wink
Z drugiej strony... w sumie w Brodrii część osób jest i tak tutaj, a jak będziecie mieli ochotę na jakąś "kolonizację" to przecież w sąsiedztwie jest ląd oznaczony jako "obpp" i to dwa razy większy od naszej wyspy.
A ja po prostu nie rozumiem tych wszystkich walk o piksele na mapie. To dość dziecinne, że zamiast zająć się czymś poważnym, niektórego kraje bawią się w jakieś okupacje i wojenki.
Cytat:A ja po prostu nie rozumiem tych wszystkich walk o piksele na mapie. To dość dziecinne, że zamiast zająć się czymś poważnym, niektórego kraje bawią się w jakieś okupacje i wojenki.
Jedyne co moim zdaniem jest ciekawe w "walce o piksele" to ewentualne zagospodarowywanie nowego lądu - na zasadzie od zera (terytorium niezamieszkałe), ale zgadzam się że na obecnym etapie nie ma to większego sensu, bo jest jeszcze zbyt dużo do zrobienia na terenie, który mamy. Natomiast po prostu zauważam, że jak faktycznie ktoś naprawdę uzna, że "brakuje pikseli" to niezamieszkały ląd jest w zasięgu ręki, nie trzeba szukać na daleko.
Witajcie!
W ten piątek Adam Rysznicki założył mikronację na Astanii i Słowianii. Są to dwa obszary bez przynależności państwowej na Nordacie. Dziś zostałem prezydentem tejże Federacji Astańskiej.
Pragnę poinformować o tym fakcie sąsiada i zaprosić Was w nasze skromne progi.
Mam nadzieję, że przyjmiecie Asanię na Nordacie dobrze i nasza przyjaźń zawiąże się podobnie jak przyjaźń Astańsko-Brodryjska.
Astania jest członkiem Wspólnoty Nordackiej, do której też Bialenię zapraszamy.
Cóż... Pozostaje mi życzyć Wam rodzinnych i wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i do zobaczenia!
Gratulujemy. O powstaniu Astanii poinformował nas już JE Władimir Grutin.
Witam Waszą Ekscelencję, Prezydenta Federacji Astańskiej.
Na priv wysłałem swój numer GG. Proszę się zgłosić do mnie. Ustalimy ewentualną umowę o wzajemnym uznaniu i przyjaźni. Smile SmileSmile
Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wesołych świąt. Smile SmileSmile
Witam, bardzo dobrze że zaczeliście działać. Doceniam Waszą propozycje o ustanowienie relacji oraz sojuszu. Ta pierwsza kwestia jak dla mnie nie podlega dyskusji. Sam chętnie wystąpię z wnioskiem o przyznanie funkcji ambasadora. Sprawa sojuszu jest jednak dla mnie nie do końca uzasadniona. Początkowo mogą wystąpić różne problemy z zewnątrz, często niezależnie od nikogo. Bialenia 3X przez pierwsze 4 miesiące zmieniała stronę forum. W takich chwilach nie ma pewności czy bańka nie pęknie. Każdy z czystym sumieniem z czasem gdy daje się poznać zyskuje wiarygodność. Podziałajcie, okrzepnijcie jako ambasador w stosownej chwili sam wysunę wniosek sojuszu. Radzę zaczekać.
Przepraszam za moją nieobecność w okresie ostatniego mniej więcej tygodnia, była spowodowana złym stanem zdrowotnym odbierającym mi chęci i siły do jakiegokolwiek działania. Czyję się już lepiej i wracam do aktywności w Państwie. Lista przebojów, z opóźnieniem, pojawi się dziś. Chciałbym odnieść się tutaj jeszcze do sprawy Prowokacji Brodyjskiej, uważam że jej przeprowadzenie było działaniem ciut niedojrzałym, lecz jej efekty są piorunujące. Prezydent Grutin pokazał w swoich wypowiedziach, zarówno w samej prowokacji jak i w oficjalnych wypowiedziach po niej bardzo wiele złej woli w stosunku do Bialenii, złej woli niczym nie uzasadnianej i niezasłużonej wymierzonej w, jakby nie patrzeć, ich dotychczas najsilniejszego i najwierniejszego sojusznika. Myślę że nie będzie przesady jeśli powiem że My Naród Bialeński czujemy się zdradzeni nie tyle słowami w prowokacji ile słowami po niej. Tym że kraj w którym pokładaliśmy duże nadzieje o ktorym nasz Prezydent jeszcze kilka dni temu mówił:
Cytat:. Uważam, że Brodria jest przyszłością polskiego mikroświata, a do tego wiernym i oddanym sojusznikiem.
Prezydent Grutin jest gwarantem probialeńskiego kursu polityki Brodrii i całej Nordaty, tak więc powinniśmy go wspierać. Smile SmileSmile
amiast przeprosić Republike i błagać o wybaczenie, zaczyna stosować sankcje i atakować Bialenie na arenie międzynarodowej. Na takie działanie przyzwolenia być nie może! W ankiecie opublikowanej przez Jana Sapiehe zaznaczyłem że powinniśmy ułożyć ponownie relacje z Brodią , o ile cofną dekret z 26 kwietnia, ale po przemyśleniu się z tym nie zgadzam. Póki w Brodii rządzi Władimir Grutin póty Brodia sojusznikiem Bialeni nie będzie! Człowiek ten nie jest przyjacielem Bialenii i pokazał to w ostatnich dniach, a jeśli sami nie będziemy siebie szanować i umieli pokazać siłę to nikt nas szanować nie będzie!
Nie pozostaje Ci nic inne jak wkleić sobie Tymoszenko do avataru. Smile SmileSmile
Zły stan zdrowia, agresywna i ostra polityka. Wykapana Tymoszenko. Big Grin Big GrinBig Grin
<!-- l viewtopic.php?p=5819#p5819<!-- l

Tak jakby ktoś miał jakieś wątpliwości co do podejścia do nas pana Grutina.
Cytat:http://forum.bialenia.net.pl/viewtopic.php?p=5819#p5819

Tak jakby ktoś miał jakieś wątpliwości co do podejścia do nas pana Grutina.
Było minęło. Ja się nie gniewam, pomimo że ataki te były wymierzone we mnie osobiście, a nie w Bialenię. A ja w każdej chwili mogę przestać być "despotą". ;-)
Panie despota Big Grin Big GrinBig Grin To ja piszę dekret o wycofaniu sankcji
Teraz tylko oficialne przeprosiny prezydenta Grutina na forum Bialeński i Brodyjskim i możemy myśleć nad rozpoczęciem rozmów. Choć układanie sie z tym człowiekiem uważam za szkodliwe cały czas.
Cytat:Teraz tylko oficialne przeprosiny prezydenta Grutina na forum Bialeński i Brodyjskim i możemy myśleć nad rozpoczęciem rozmów. Choć układanie sie z tym człowiekiem uważam za szkodliwe cały czas.
Przypominam, że jesteś Premierem i powinieneś wypowiadać się w sposób kulturalny i spokojny.
Wypowiadam się w sposób odpowiedni dla Bialeńskiej racji stanu.
Osobiście nie widzę możliwości dalszej współpracy z FB - sugerowanie mi sprzedajności i postępowanie w obliczu "kryzysu politycznego" czyli np. bezprawny zabór mienia (samolotu) prowadzonej przeze mnie firmy BLL "AB" (nijak w konflikt nie zaangażowanej) nie pozwala mi na dalsze kontakty z przedstawicielami tego v-państwa.
Cytat:http://brodria.cba.pl/viewtopic.php?f=129&t=512
To już bez znaczenia - fakt zaistniał, a jak widzę odpowiedzialni nie mają nawet tyle cywilnej odwagi by osobiście przyznać się do błędu i wziąć go "na siebie", a zasłaniają się wyimaginowanym "pracownikiem"'

Jak dla mnie żenada...