Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Walną parę postów z opisem kampanii i uznają ją za sukces, bez względu na reakcję drugiej strony.
(28.02.2018, 21:23:53)Maciej Kamiński napisał(a): [ -> ]Walną parę postów z opisem kampanii i uznają ją za sukces, bez względu na reakcję drugiej strony.

Faktycznie wojna mikronacjach różni się od realnej przede wszystkim tym, że wymaga woli obu stron Big Grin
Może kiedyś wejdziemy na nowy poziom, ataki DDOS, hakerzy i trolle Big Grin Aczkolwiek zdecydowanie wolę obecny, fabularny kształt wojny Smile
(28.02.2018, 21:39:51)Aureliusz Paweł Medyceusz Zep napisał(a): [ -> ]Może kiedyś wejdziemy na nowy poziom, ataki DDOS, hakerzy i trolle Big Grin Aczkolwiek zdecydowanie wolę obecny, fabularny kształt wojny Smile
Nie ma co się śmiać, ataki informatyczne faktycznie miewały miejsce. Nawet tutaj.
(28.02.2018, 21:42:14)Maciej Kamiński napisał(a): [ -> ]
(28.02.2018, 21:39:51)Aureliusz Paweł Medyceusz Zep napisał(a): [ -> ]Może kiedyś wejdziemy na nowy poziom, ataki DDOS, hakerzy i trolle Big Grin Aczkolwiek zdecydowanie wolę obecny, fabularny kształt wojny Smile
Nie ma co się śmiać, ataki informatyczne faktycznie miewały miejsce. Nawet tutaj.

Tylko to problemy, dewastacja... Ładnie trzeba się bawić Big Grin Wojna fabularna ma mnóstwo plusów. Kiedyś w jednej uczestniczyłem i było naprawdę przyjemnie.
Właśnie dlatego zdecydowanie wolę opcję fabularną.
Co do ataków informatycznych, to nie tyle zwykłe wandalizmy, co czyny podlegające też pod realowe prawo karne. Z tym nie ma żartów. Aczkolwiek jest to chyba jedyna metoda, żeby naprawdę sprawić państwu spory problem, bo ataki fabularne nic realnie nie zdziałają. Oczywiście potępiam, to tylko takie rozważania.
(28.02.2018, 22:43:01)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): [ -> ]Ryszard Maj nowym Prezydentem Suderlandu.

Proszę przekazać gratulacje od Bialeńczyków. Smile
Aneksja Hasselandu do Sarmacji oficjalnie:
http://forum.hasseland.eu/index.php/topi...l#msg71256
Mogliby w końcu zwinąć interes, bo są groteskowi.

Stawiam 5.000 BLN, że nie wytrzymają bez focha nawet roku, bo przez ten czas się o coś obrażą i znów ogłoszą niepodległość lub zawiążą inną unię. Ktoś wchodzi w zakład?
Bym się założył, ale tak z innej beczki. Czy można założyć zakład bukmacherski?
Można, nic nie zabrania. Dobry pomysł, o ile będziemy obstawiać też wydarzenia polityczne. :v
(01.03.2018, 17:45:56)Hewret von Thorn napisał(a): [ -> ]Aneksja Hasselandu do Sarmacji oficjalnie:
http://forum.hasseland.eu/index.php/topi...l#msg71256

Gdzieś ktoś się wypowiadał, że stanie się regionem nie wchodzi w grę..
(01.03.2018, 18:14:21)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): [ -> ]Gdzieś ktoś się wypowiadał, że stanie się regionem nie wchodzi w grę..

Yup, właśnie Hasselandczycy. Dlatego mówię, że są groteskowi.

A fakt, że nawet nie byli łaskawi przystąpić z Bialenią do stołu i dyskutować, a jedynie ciągle odwlekali: trwają rozmowy jeszcze bardziej pokazuje, że są niepoważnym partnerem w polityce międzynarodowej. Bo nie mam wątpliwości, że gdyby Bialenia nie wycofała się ze Szczytu, to o fiasku BiaBroHasu dowiedzielibyśmy się dzisiaj. Lub z przecieków sprzed kilku dni...
Jak już wspominałem, jestem zaskoczony zainteresowaniem Sarmacji. Po drugie - wydaje mi się, że to sposób króla na powrót z twarzą do Sarmacji. Po trzecie zgadzam się z przedmówcami, że możliwa jest powtórna secesja czyli wzmocnienie demograficzne w ramach Księstwa (Imperium?) i secesja. Podobny scenariusz chyba dwa (?) razy realizował Wandystan, a obecnie realizuje ponownie w Dreamlandzie.
(01.03.2018, 18:16:11)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): [ -> ]A fakt, że nawet nie byli łaskawi przystąpić z Bialenią do stołu i dyskutować, a jedynie ciągle odwlekali: trwają rozmowy jeszcze bardziej pokazuje, że są niepoważnym partnerem w polityce międzynarodowej. Bo nie mam wątpliwości, że gdyby Bialenia nie wycofała się ze Szczytu, to o fiasku BiaBroHasu dowiedzielibyśmy się dzisiaj. Lub z przecieków sprzed kilku dni...

Doświadczyłem tego samego w sierpniu 2016 r., kiedy to były dyskusje o nowym projekcie stowarzyszenia lub zawarcie aneksu do ówczesnej umowy o wspólnym forum (nie było to uregulowane, a jak wiadomo, terytoria mikronacji "wyznaczają" strony internetowe - istniał wtedy zgrzyt co do obowiązywania przepisów Republiki Bialeńskiej w Królestwie Hasselandu).
Ja chyba z 3 projekty przedstawiłem, z różnymi rozwiązaniami, w tym z postulatami głoszonymi przez Piotra de Zayma (o równości podmiotów na arenie międzynarodowej). Chyba nie muszę mówić, że ciągle im było coś "nie tak"? Oczywiście własnych propozycji żadnych, a na moje wiadomości to chyba nawet do dzisiaj nie odpisywał. Hurr... dur... bo za szybko. No jak to? 2 miesiące próby to za szybko? Przepraszam bardzo, czy bawimy się w symulację integracji do Unii Europejskiej?
Ostatecznie w październiku 2016 r. wrzuciłem uchwałę o wypowiedzeniu umowy z okresem przejściowym, co by w końcu zadecydować o dalszym losie Stowarzyszenia.

Hasselandczycy sobie poszli bo sami nie wiedzieli, czego chcieli. Brodria została u boku Bialenii i byłaby do dzisiaj, gdyby Władimir Grutin nie zapadłby się pod ziemię, tworząc kolejną kseronację.

Czyli w skrócie:
-> Hasselandczy... znaczy się, Piotrowi de Zaymowi nie pasowało być równym sobie podmiotem w Bialenii,
-> Piotrowi de Zaymowi pasuje być prowincją w Sarmacji.

Podsumowanie:
Z prywatnymi folwarkami nie prowadzi się interesów, bo są podatne na odchylenia emocjonalne właściciela, przypominające objawami chorobę dwubiegunową.
Czy Prezydent wyda stanowisko w sprawie Kugarii?
@"Hewret von Thorn"‍ To chyba idealne podsumowanie KH.

Ja osobiście nie mam zamiaru nigdy więcej prowadzić z nimi jakichkolwiek rozmów - czy to jako Prezydent, czy Wiceprezydent, czy jako ktokolwiek inny. Od jakiegoś czasu pokazują, że ich polityka zagraniczna jest na poziomie gimnazjum.
(01.03.2018, 18:36:37)Hewret von Thorn napisał(a): [ -> ]Hurr... dur... bo za szybko. No jak to? 2 miesiące próby to za szybko? Przepraszam bardzo, czy bawimy się w symulację integracji do Unii Europejskiej?

Bawiłem się w to. Poszło tylko ciut wolniej.
Tymczasem Dreamland także rozważa interwencję:
https://dreamland.net.pl/forum/viewtopic...4238#64238