Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bardzo ciekawa wizja  która zapewne mogła by dać dłuższe życie polskiemu mikroświatu.
Proszę jednak pamiętać, iż aktywność niektórych osób się odejmuje. Smile
(05.09.2014, 23:05:45)Kristian Iversen link napisał(a): [ -> ]Proszę jednak pamiętać, iż aktywność niektórych osób się odejmuje. Smile
Hmm? xD
Niektórzy się nie lubią. xD
No ja jestem w Sarmacji zbanowany, ale i tak jestem nieaktywny, więc wiele byście nie stracili. Big Grin
A co jeszcze by się miało odjąć, to nie wiem. ;-) Obecnie Bialenia jest dokładnie taka, jak Sarmacja chciała, żeby była. Wink I to nie tylko pod względem nieaktywności. Wink
To jaka Andrzeju jest ta Bialenia wg Ciebie?
Słaba, rządzona przez cudzoziemca (Hewret przecież jawnie mówi o sobie, że nie jest Bialeńczykiem; a nawet zakładając, że Martin rządzi, to on także uważa, że nie jest Bialeńczykiem, tylko Sarmatą) , realizująca zagraniczne naciski, odcinająca się od Powstania Marcowego.
Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i uznać, że w małej grupie lepiej się działa. Ale Bialenia miała określoną rolę geopolityczną. I rezygnując z tej roli spełniła oczekiwania pewnych państw. Pytanie tylko, jaka część ludzi świadomie działa na szkodę państwa i kontynentu, a jaka część działa nieświadomie. Sądzę, że zdecydowana większość jest nieświadoma, ale z pewnością ktoś jest świadomy tego faktu.
Cytat:Słaba,
A to przejawia się w...?

Cytat:rządzona przez cudzoziemca
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...1#msg11051

Cytat:realizująca zagraniczne naciski,
Jakie? Daj jeden przykład.

Cytat:odcinająca się od Powstania Marcowego.
W jaki sposób?

Cytat:Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i uznać, że w małej grupie lepiej się działa.
Można różnie definiować "lepiej". 10 osób dogada się szybciej niż 20. A ja wolę nie zmieniać Bialenii pod gusta jakichś mitycznych "przyszłych obywateli", bo to z góry mija się z celem.

Cytat:Ale Bialenia miała określoną rolę geopolityczną. I rezygnując z tej roli spełniła oczekiwania pewnych państw.
Wut? Ja nie nadążam za tym "spizgiem". Oświeć mnie (jeśli to "tajne", to poprzez PW) - o co tu chodzi?
I powtórzę - do inteligentnej rozrywki, jaką jest zabawa w wirtualne państwo, nie potrzeba mi żadnej zagranicy. I wciąż uważam, że najlepszy klimat do pracy miała Bialenia w początkach drugiego forum.

Cytat:Pytanie tylko, jaka część ludzi świadomie działa na szkodę państwa i kontynentu, a jaka część działa nieświadomie. Sądzę, że zdecydowana większość jest nieświadoma, ale z pewnością ktoś jest świadomy tego faktu.
Jako osoba nieudzielająca się zagranicą pewnie jestem w tej drugiej grupie. No to uświadom mnie - o co chodzi?
BRODRIA: Andrzej Swarzewski kandydatem na urząd prezydenta FB. Wybory przewidziano na 4-5 października. Sondaże dają p. Swarzewskiemu 80% poparcia.
(08.09.2014, 01:56:05)Wiktor Chruszczenko link napisał(a): [ -> ]BRODRIA: Andrzej Swarzewski kandydatem na urząd prezydenta FB. Wybory przewidziano na 4-5 października. Sondaże dają p. Swarzewskiemu 80% poparcia.

Myślałem że napisałeś w swoim stylu - 180%, Jego Ekscelencjo Grutinie. I czy naprawde, duchu, musisz nas nawiedzać z capslockiem?
Działalność Swarzewskiego w Brodrii nie zmieni wizerunku tego kraju.

Cytat:Jako, że Brodria nie jest moją pierwszą mikronacją toteż wiele słyszałam o Andrzeju Swarzewskim. Uchodzi on za "jedynego normalnego z Bialenii". To opinia wielu głów koronowanych, a także zwykłych obywateli. Myślę, że prezydent Brodrii Andrzej Swarzewski bez wątpienia brzmi dumnie.

[Obrazek: Oh-You-Make-Me-Cry-Laughing-Meme-Rage-Face-.png]
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, ze Brodria ma głęboko wylane na pakt Swarzewski-Smirnoff?

Grutin, miejże odrobinę rozumu i godności człowieka, uznaj swoją śmierć i połóż się w szczelnie zamkniętej trumnie. Dawno powinieneś mieć tu permbana.
(08.09.2014, 15:56:44)Maciej Kamiński link napisał(a): [ -> ]Grutin, miejże odrobinę rozumu i godności człowieka, uznaj swoją śmierć i połóż się w szczelnie zamkniętej trumnie. Dawno powinieneś mieć tu permbana.

Może trzeba pomyśleć w ustawie o policji lub o sądownictwie - o instytucji "aresztu śledczego"... jak widać czasem by się przydało zanim nam się rozplenią różne zombie czy inne klony?
(08.09.2014, 16:14:42)Krzysztof Razorblade link napisał(a): [ -> ][quote author=Maciej Kamiński link=topic=822.msg15863#msg15863 date=1410184604]
Grutin, miejże odrobinę rozumu i godności człowieka, uznaj swoją śmierć i połóż się w szczelnie zamkniętej trumnie. Dawno powinieneś mieć tu permbana.

Może trzeba pomyśleć w ustawie o policji lub o sądownictwie - o instytucji "aresztu śledczego"... jak widać czasem by się przydało zanim nam się rozplenią różne zombie czy inne klony?
[/quote]
Mogę bez podania powodu aresztować każdą osobę w tym kraju na okres do pięciu dni. Ale w tym przypadku nic to nie da (Grutin i tak rzadko kiedy tu wchodzi).
Cytat:Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, ze Brodria ma głęboko wylane na pakt Swarzewski-Smirnoff?

Tak się składa, że Pani Gałkina nie jest ani obywatelką Brodrii (póki co), nie pełni także funkcji ministerialnej (rządowej).
(08.09.2014, 18:23:55)Fiodor Dostojewski link napisał(a): [ -> ]
Cytat:Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, ze Brodria ma głęboko wylane na pakt Swarzewski-Smirnoff?

Tak się składa, że Pani Gałkina nie jest ani obywatelką Brodrii (póki co), nie pełni także funkcji ministerialnej (rządowej).
A gdzie ja odnosiłem się do jej wypowiedzi?
Odpowiadając na post Hugona Hewerta, który zacytował wypowiedź Pani Gałkiny. Jeśli nie tutaj to nie wiem gdzie indziej mógłbym doszukać się wypowiedzi dot. złamania przez FB tego paktu (do czego i tak dziś ani wczoraj, a jakby się głębiej i obiektywniej przyjrzeć to chyba nigdy nie doszło Wink), do której mógłby Pan się odnieść. Chyba, że rzucanie słów "Brodria ma w poważaniu pakt Swarzewski-Smirnoff" stało się rzeczą powszechną i dodatkiem do każdej rozmowy na tematy brodryjskie w Bialenii ;D.
Cytat:Odpowiadając na post Hugona Hewerta, który zacytował wypowiedź Pani Gałkiny.
Nie jesteś w stanie udowodnić, że odpowiadałem na ten konkretny post.

Cytat:eśli nie tutaj to nie wiem gdzie indziej mógłbym doszukać się wypowiedzi dot. złamania przez FB tego paktu (do czego i tak dziś ani wczoraj, a jakby się głębiej i obiektywniej przyjrzeć to chyba nigdy nie doszło
Działania brodryjskiego MSWiA nie były złamaniem postanowień paktu?

Cytat:Chyba, że rzucanie słów "Brodria ma w poważaniu pakt Swarzewski-Smirnoff" stało się rzeczą powszechną i dodatkiem do każdej rozmowy na tematy brodryjskie w Bialenii
Poza końcówką tej wypowiedzi - nie byłoby to jakoś mocno dziwne.
Cytat:Działania brodryjskiego MSWiA nie były złamaniem postanowień paktu?
Zgodnie z literą paktu, Abdullah Aykm nie jest już MSWiA Wink.

Cytat:Nie jesteś w stanie udowodnić, że odpowiadałem na ten konkretny post.
Zgadzam się, nie jestem, aczkolwiek wydaje mi się, że była to odpowiedź właśnie na ten post. Naturalnie może mnie Pan wprowadzić z błędu, jeśli takowy popełniłem.

Cytat:Zgodnie z literą paktu, Abdullah Aykm nie jest już MSWiA
A teraz zostało mu przeprosić oficjalnie i widocznie (jeśli gdzieś w niedostępnych mi zakamarkach Brodrii to się stało, to proszę o przytoczenie tego tutaj) za tę ostatnią akcję. Bez prób wykręcania się w dość dziecinny sposób.

Cytat:Zgadzam się, nie jestem, aczkolwiek wydaje mi się, że była to odpowiedź właśnie na ten post. Naturalnie może mnie Pan wprowadzić z błędu, jeśli takowy popełniłem.
To była po prostu ogólna refleksja nad ostatnimi wydarzeniami. Jeśli na coś konkretnego odpowiadam, to albo zwracam się do danej osoby, albo cytuję.