Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po tych rewelacjach które dotarły do opinii publicznej proszę się nie dziwić reakcji społeczeństwa. Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w RB nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.
Cytat:Po tych rewelacjach które dotarły do opinii publicznej proszę się nie dziwić reakcji społeczeństwa. Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w RB nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.
Ależ ja wcale nie dziwię się reakcji społeczeństwa. Po prostu, jako policjant muszę dbać o spokój - no i dbam. Jestem zwyczajnie "hamulcowym".
Cytat:Po tych rewelacjach które dotarły do opinii publicznej proszę się nie dziwić reakcji społeczeństwa. Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w RB nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.
Z tym to się nie zgodzę. Są rzeczy ważniejsze niż honor. W realu tą rzeczą jest tzw. masa biologiczna narodu, a w wirtualu aktywność i przetrwanie państwowości.
Ten cytat z Becka o honorze gdyby potraktować w szerszym znaczeniu, to śmiało można podciągnąć pod mase biologiczną narodu. Wszak muszą oboje być z jednej nacji a to oznacza pogardę dla innych.
Cytat:Ten cytat z Becka o honorze gdyby potraktować w szerszym znaczeniu, to śmiało można podciągnąć pod mase biologiczną narodu. Wszak muszą oboje być z jednej nacji a to oznacza pogardę dla innych.
Ale masa biologiczna narodu to chyba trochę innego, niż Pan myśli. Poza tym od kiedy honor to pogarda dla innych?
Przy doktrynach totalitarnych tak to się często niestety interpretuje. Dlatego też min. wyrażam swoje poparcie dla legalnej władzy.
Stanowisko Bloku "Ojczyzna" w sprawie kryzysu bialeńsko-brodryjskiego:
http://brodria.cba.pl/viewtopic.php?f=148&t=537#p2023

Równocześnie informuję, że Prezydent Grutin także wyraża chęć poprawy stosunków. W tym celu złożył wniosek o obywatelstwo RB, który pozytywnie rozpatrzyłem. Zapowiedział też wizytę na pierwszomajowym święcie.
Cytat:Jako, że Bialenia jest bardzo zamknięta w sobie należałoby trochę wnieść nowości z zagranicy. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:
Można albo o tym gadać i urządzać sobie podśmiechujki, albo to zmienić. No, ale pierwsza opcja jest wygodniejsza i łatwiejsza. Niewiele trzeba robić, wystarczy od czasu do czasu napisać jakiś "śmieszny" wątek, innym razem w Parlamencie napisać, że prezydent jest chujowy, bo nie podoba się Sarmatom. Opozycja i konstruktywna krytyka tak bardzo.
Cytat:Opozycja i konstruktywna krytyka tak bardzo.

Tak bardzo, co?

Btw. ja jeszcze opozycją nie jestem. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:
Linki ciekawe, ale tak mnie zastanawia, czy słowa "a na końcu bagno" nie podchodzą pod obrazę narodu sojuszniczego? Jakkolwiek by się prezydent Grutin i inni mieszkańcy nie wypowiadali i nie robili, Brodia to ciągle jeden z naszych sojuszników.
Cytat:Tak bardzo, co?
Nie wiem czego dotyczy pytanie. Ale sądzę, że chodzi i krytykę "krytyki". Po prostu, i uważam to za normalnie, nie widzę w argumencie typu "Swarzewski jest złym prezydentem, bo w Sarmacji tak mówią" wystarczającego argumentu. Nawet nie wiem za czym to jest argument, jeśli nie angażujesz się w politykę i nie chcesz zająć mojego miejsca.
Jerzy, pisząc o bagnie - chodziło Ci tylko o P. Grutina? Bo widzę, że linki pod "bagnem" dotyczą tylko Jego.
Wolę się upewnić, zanim jakiś wniosek miałby popłynąć wyżej.
Brodria, dokładniej Grutin chciał wprowadzenia majątków ziemskich w demokracji, większość się nie zgodziła. Skąd ja znam te majątki ziemskie...
Do jakiej partii należy pan Lwie Serce?
Cytat:Do jakiej partii należy pan Lwie Serce?
Jest bezpartyjny. Pomimo licznych deklaracji nie jest w stanie znaleźć drugiej osoby do partii.
Cytat:Brodria, dokładniej Grutin chciał wprowadzenia majątków ziemskich w demokracji, większość się nie zgodziła. Skąd ja znam te majątki ziemskie...
A co jest złego w majątkach ziemskich?
A poza tym majątki ziemskie w demokracji możesz znać m.in. ze współczesnej Wielkiej Brytanii i w sumie każdego kapitalistycznego kraju. Nikt przecież chłopom nie każe płacić pańszczyzny...
Nie chciałem nikogo urazić, miałem na myśli niestabilny grunt.
Cytat:Nie chciałem nikogo urazić, miałem na myśli niestabilny grunt.
Z pewnością. Big Grin Big GrinBig Grin
Dalej idąc, wytoczyłem cięższe działa, nie można być obojętnym na nagminne łamanie prawa...

http://brodria.cba.pl/viewtopic.php?f=12&t=684

Swe polemiki zrobiłem, bo nie mogłem całej sytuacji zdzierżyć, a qlturę należy zachować:
http://brodria.cba.pl/viewtopic.php?f=6&t=680
http://brodria.cba.pl/viewtopic.php?f=6&t=683
Nie mam zamiaru mieszać się w wewnętrzne sprawy Brodrii. Dopóki są wiernym sojusznikiem, to mogą robić u siebie cokolwiek zechcą. W nas to przecież w żaden sposób nie uderza.

Wypowiem się tylko na temat uniwersytetu i tytułów. No trochę takie łatwe nadawanie jest dziwne. To nie nasza sprawa, ale niezbyt wyobrażam sobie wzajemne uznawanie takich tytułów, gdy u nas, żeby być licencjatem już trzeba coś zrobić, a tam nawet takiego tytułu nie ma. Ale jak mówiłem, wtrącać się nie zamierzam.