Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No, wreszcie jakaś wiadomość z państwa wartego uwagi.
Proszę o pomoc! Nie wiem co robić... Hasseland stoi pod groźbą całkowitego upadku...
Ale jakiej pomocy od nas oczekujecie?
(24.11.2014, 21:31:40)Eddard Noqtern link napisał(a): [ -> ]Proszę o pomoc! Nie wiem co robić... Hasseland stoi pod groźbą całkowitego upadku...
Chyba nadeszła pora na test wierności obywateli - czy pociągną państwo bez monarchy zależy tylko do nich...
No, byłoby tak - ale po coś zawieraliśmy ten Sojusz. Wink Sugeruję na początek uczciwie rozstrzygnąć całą sprawę, będzie widać na czym KH stoi.
(24.11.2014, 21:31:40)Eddard Noqtern link napisał(a): [ -> ]Proszę o pomoc! Nie wiem co robić... Hasseland stoi pod groźbą całkowitego upadku...
Federacja Brodryjska w zamian za pomoc w trakcie kryzysu z klonami jest gotowa do wszelkiej pomocy. Proszę tylko doprecyzować swoje oczekiwania od nas.
Monarcha zagroził całkowite usunięcie forum. Czy da się to jakoś zablokować?
(24.11.2014, 21:42:08)Eddard Noqtern link napisał(a): [ -> ]Monarcha zagroził całkowite usunięcie forum. Czy da się to jakoś zablokować?
Kopia zapasowa forum plus odebranie mu dostępu do serwera i adminowania.
Względnie - wrzucenie kopii zapasowej na jakiś inny serwer.
Albo coś innego, o czym wiedzą mędrsi informatycy ode mnie, na przykład Hugon.
Proponuję skopiować wszystkie akty prawne i zrobić screeny najważniejszym wątkom. Mogą przydać się w razie wykonania zapowiedzi... Miejmy jednak nadzieję, że Jego Królewska Mość nie zrobi niczego nieodpowiedzialnego.
Sytuacja, można uznać, dość żenująca. Ciekawe, czy to koniec kariery tow. Kościńskiego w mikronacjach...
Poczekajmy na wyjaśnienia, może zaszło jakieś nieporozumienie... No a sytuacja rzeczywiście wręcz smutna, biorąc pod uwagę zasługi, prestiż i staż jej głównego bohatera...
Aeon Konstruktor ocenił sytuację, jako groźną, ale stabilną.
http://hasseland.eu/forum/viewtopic.php?f=67&t=621
Kopię bazy danych można wykonać i pobrać w panelu administracyjnym forum PhpBB3.
Trzeba mieć jednak uprawnienia do tego.
Mam wrażeni, że zbyt pochopnie wyciągnięto wnioski. Skoro sam baron Noqtern przyznał, że używał tego samego adresu co Jego Królewska Mość. Może owe dwa konto to tak naprawdę dwie różne osoby, a ów domniemany klon to znajomy (podobnie jak baron) króla?

Pozatym Kościński to nie Grutin...
Też bym był ostrożny z oskarżeniami. Aż do wyroku Sądu należy uznawać, że Piotr Paweł jest niewinny.
Oczywiście, to "brat", "syn", "bliski przyjaciel" (tu wstaw właściwą opcję). Tak się tłumaczą niemal wszyscy, którzy parali się klonowaniem w mikronacjach i wpadli. A nie wydaje się być znamienne, że tow. Noqtern, który - jak widać - zna realną sytuację tow. Kościńskiego i się u niego, jak widać, pojawia, takiego wniosku nie wysnuł? Wydaje mi się, że jako pierwszy by coś takiego zasugerował, gdyby były ku temu jakieś przesłanki.

No chyba, że [teoria spiskowa mode on] Noqtern też jest klonem Kościńskiego, który postanowił z przytupem zamknąć rozdział Hasselandzki i pod nowym pseudonimem zmienić miejsce zamieszkania bez słuchania "a nie mówiłem, że Hasseland nie wypali?" [teoria spiskowa mode off].

Poza tym mogę powiedzieć że mamy (jako Wandystan) swoje źródła, które wersję tow. Noqterna potwierdzają, a przynajmniej mocno uprawdopodobniają.
Zatem mamy największy skhandal ostatnich miesięcy. Tylko kto teraz do władzy tam? Ja osobiście sie kompletnie nie orientuję w tym państwie.
Jeśli tak to musimy przyjąć, że Jego Wysokość miał jakiś motyw takowego działania. Tylko jaki? Nie mogę się doszukać...
Ja osobiście proponuję być neutralny w tej całej sytuacji. Potępienie kogoś może źle się skończyć dla Bialenii. Wink
Uważam tak samo. Przynajmniej do chwili ostatecznego wyjaśnienia tej trudnej sytuacji.
Co do neutralności jak najbardziej zgoda - ale skoro padła prośba o pomoc, to w zakresie zabezpieczenie danych czy porad (co w zasadzie dotyczy naszego technicznego admina), można, a  nawet powinno się (z racji dobrych stosunków z KH)  takowej udzielić - na miarę możliwości oczywiście.