Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie kłóćmy się tu o realną politykę, Wasza Królewska Mość.  Wink Od tego jest inny dział: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...153.0.html
Zapraszam chętnych na otwarcie razuryjskiego miesiąca kozicy górskiej.
http://hasseland.eu/forum/viewtopic.php?f=68&t=754

[Obrazek: Kozicapng_wrrwhqa.png]
http://aryun.cba.pl/viewtopic.php?f=48&p=2477#p2477
"Optujemy za pokojową drogą rozwiązywania sporów, lecz nie zawahamy się stanąć zdecydowanie w obronie pokrzywdzonego. Nie wykluczając w tym przypadku działań obronnych na płaszczyźnie militarnej. "
<haha>
Ale w odniesieniu do Sarmacji brzmi bardzo dobrze. Big Grin
Ale weźcie się tak nie śmiejcie, połowa z podpisanych reprezentuje nasze obecne państwa sojusznicze, a połowa byłe... :-\
https://gazetahasseladzka.wordpress.com/...ikronacje/
Ciekawy artykuł w Gazecie Hasselandzkiej. Smile
Te działania sarmackie, próby dogadywania się, wyglądają na bardzo panicznie czynione. Są jakimś próbami reakcji, tylko pytanie na co? Bo żeby były szczere i oparte na partnerskich, równych warunkach, to nie widać. Naprawdę dzisiaj jest wiele innych, pilnych spraw dla mikroświata, niż pójście we wzajemne uprzedzenia. Choćby wielki projekt integracji mikroświata, który jest specyficzny. Moim zdaniem nie chodzi w nim, jakby pomyśleli inni, o stworzenie w konsekwencji jednej wielkiej mikronacji, ale o utworzenie platformy rozwoju wzajemnych relacji, które można w ten sposób urozmaicić. Sprawi to, że wejdziemy w erę nowej jakości. Gdzie izolacjonizm oznaczać będzie praktycznie niebyt. I nie mam tu na myśli tez tego, że stosunki między mikronacjami będą wspaniałe w tym systemie.
Zidiocenie, poziom "trudny do ogarnięcia". A na czym ono polega? Założyciel SiB utwierdził mnie w przekonaniu, że na rozwoju mikronacji stanął w 2011 roku, kiedy to tutaj rządziły inne zasady. Cóż... Niech sobie żyją we własnym czasie. Nie będziemy, póki co żyć we wzajemnej sympatii.

Cytat:
Pavel Kovać napisał(a):Pan Stutthof w przeszłości już wystarczająco skompromitował SiB w Al Rajnie.

A czego to dotyczy? Poza tym - w wywiadzie stwierdził Pan, że "stadem wielbłądów nie należy się przejmować". To jeszcze nie wszystko. Na forum Bialenii możemy przeczytać Pański post, w którym cytuje Pan całe wydanie nr 2 "Kuriera", pod cytatem wkleja do tego wydania link i wstawia emotikonę, której nie ma w naszym forumowym zestawie, ale wygląda tak: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/Smile...hahaha.gif. Jak sami Państwo widzicie, przedstawia człowieka, który ma niezły powód do śmiechu i żartów. Być może powodem ubawu pana Kovaca są kontrowersyjne słowa, jakie wypowiedział w wywiadzie, a może powodu my, jako obywatele Arcyksięstwa, nie znamy, a jest inny niż ten, który powiedziałem przed chwilką.

Link do tematu, w którym znajduje się post: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index....1280.html .

Cytat:Panie Stutthof, żałosny Pan jesteś.
Wstawiłem emotkę, bo śmiałem się ze swojego wywiadu - właściwie, to miałem ubaw sam z siebie. Niedorzeczne, nieprawdaż? Ale taki jestem, lubię śmiać się sam z siebie czasami.
To prawda, mieszkańcy Al-Rajnu to hołota, która przesycona jest malkontenctwem, wiecznym niezadowoleniem, zero optymistycznym myśleniem. Dlatego mam taki stosunek, a nie inny. Może z czasem zmienię swój stosunek do nich, ale nie sądzę żeby to stało się prędko. Czasami jak czytam tamtejsze ich wypowiedzi, to mam wrażenie, że każdy mówi o czymś innym bez utrzymania ciągłości wątku. Cóż, dialog jest bardzo złożonym narzędziem i nie każdy potrafi go wykorzystać.
Moje stwierdzenie, że "Pan Stutthof wystarczająco skompromitował SiB w Al Rajnie" jest faktem. Można to tutaj znaleźć: http://alrajn.org/forum/viewtopic.php?f=323&t=939
Jest to mój argument na to, że Ekscelencja Frederick Stutthof będzie beznadziejnym arcyksięciem.
Nie znam JE Stutthofa (przynajmniej nie pod tym nazwiskiem Wink ), aczkolwiek niezwykle intryguje mnie jego nazwisko.  Big Grin

A ten link do wypowiedzi tego pana w Al Rajnie- genialny. Big Grin W dzisiejszych czasach chyba już jednak nie ma takich mikronacji, jak wtedy. Wink A szkoda, bo to było całkiem zabawne, te wszystkie Wurstlandie, które np. czuły się w obowiązku przybyć do Sarmacji, żeby poinformować, że łaskawie uznali państwowość Księstwa.  ;D
(06.01.2015, 01:18:41)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [ -> ]https://gazetahasseladzka.wordpress.com/...ikronacje/
Ciekawy artykuł w Gazecie Hasselandzkiej. Smile

Tylko obawiam się że ewentualni "państewkotwórcy" niekoniecznie muszą być świadomi istnienia takiego aktu. Wink
Cytat:Federację Al Rajn bardziej interesuje współpraca w dziedzinie wojskowości, nauki, kultury i sportu. Spotkania polityczne przy kawusi i pierdzenie w stołek to nie dla nas.
FAR ma u mnie duży plus.
Gdyby jeszcze nie kazali do siebie mówić tytułami to byłby to ideał polityki zagranicznej.  <3
A jaki związek mają tytuły honorowe z polityką zagraniczną? Smile
Cytat:Santania i Burgia - ta nazwa kiedyś wzbudzała podziw mikroświata. Rzadko kto nie wiedział, jaki mamy ustrój i kto sprawuje u nas najwyższą władzę. Ten kraj miał zwrócić znów na siebie uwagę reszty, miał oficjalnie, z wielkim hałasem ogłosić, że na nowo, odrodzony, istnieje, i ma się dobrze, ale zanim to ogłoszono i innych poinformowano, SiB zaczęło się chwiać. Dzielnie chwieje się, nie może utrzymać na swoich zmęczonych, bolących nogach, trzyma się jak na tak doświadczoną kobietę nieźle, co nie oznacza, że dobrze i niesłabo. Najgorsze jest to, że chciała rozpocząć nowy rozdział w swoim trudnym życiu, ale nie potrafiła podnieść pióra. Podniosła je zaledwie na wysokość kilkunastu milimetrów, by z wielkim zawodem i łomotem upuścić na twardy, nieugięty stół.
Rodacy, nasze państwo wpadło w kryzys! Oby okazał się tylko kryzysikiem i chwilową słabością. Na razie, nie ma co ukrywać, jest kiepsko. Nie będę się mądrzył, co trzeba zrobić, aby było lepiej, bo nie mam pojęcia, ale wiem, że mogło to wywołać kontrowersyjne zachowanie Pawła Kovaća, a bardziej może ogólnokrajowa reakcja na te kontrowersje. Warto zaznaczyć, że domagałem się kary dla tego Pana, ale odwołuję to, bo to i tak nie miałoby sensu. Kary w mikroświecie nie uczą, ale zniechęcają. Zniechęcił się też widocznie Petrović, nie wspominając o Raczyńskim, Radziwille (1-3 postów), Rabatowiczu i innych .
Santanio i Burgio, żyj choćby po to, abym miał o czym i o kim pisać w tej gazecie!
- pisze Frederick Stutthof w "Kurierze SiB"

Moim zdaniem publicysta przesadza. Są dwa miesiące, w których nie powinno się wymagać wielkiej aktywności. Styczeń i czerwiec. Dużo mikronacji składa się w większości z uczniów (a Bialenia i SiB z całą pewnością Wink ), a końcówka pierwszego i drugiego półrocza zawsze pełna jest popraw, sprawdzianów itp.
Liczę na to, że niedługo Bialenia i SiB ponownie zwiększą swoją aktywność i jestem pewny, że obecne załamanie aktywności to chwilowy kryzysik. Wink
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....8540#18540
Meanwhile in Dreamland.

and in Rotria:
Sesja zimowa (bo sesje, bo kolokwia, bo seminaria) to najgorszy okres dla studentów, jak i dla uczniów to bo koniec i początek semestru. Smile)
Więc nie dziwcie się, że aktywność zamiera.
Ja się nie dziwię, tak jest zawsze. Wink Ale jutro pierwsze województwa zaczynają ferie, więc się pewnie poprawi. Wink Ja jeszcze mam przed sobą dwa tygodnie i to takie niezbyt lekkie, ale cóż... Wieczorami się będę pojawiał, bo nie przesadzajmy- aż tyle pracy to nie mam. Najwyżej zmęczony jestem całym dniem, ale to tam mały problem.
Pozwolę sobie przekazać informację.

14 stycznia Federacja Al Rajn uznała Republikę Bialeńską za w pełni niepodległe państwo wirtualnego świata będące pełnoprawnym podmiotem życia politycznego Mikroświata na równi z innymi krajami.
Cieszymy się z tej decyzji i dziękujemy Federacji. Smile
http://hasseland.eu/forum/viewtopic.php?...6464#p6464

Dziś mija termin zgłaszania nominacji do Nagrody Hasselandzkiego Smoka.
Ja zostałem nominowany, obok JE Moralesa, w kategorii Mikronauta Roku.
http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/7170/9
Bardzo ciekawy utwór diuczessy Lichtenstein. Smile

Oczywiście w komentarzach plebs nie zapomniał o konieczności dalszego kompromitowania społeczeństwa sarmackiego. Cóż, my byśmy sobie z takim bydłem poradzili. Smile