Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(13.02.2015, 15:19:55)Konstanty Jerzy Michalski link napisał(a): [ -> ]Dodam że z tej samej partii co poprzednik. Smile
Ein Prinz, ein Volk, ein Partei.

(14.02.2015, 22:13:00)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [ -> ]http://uhr.esy.es/phpBB3/viewtopic.php?f...002ba#p374
Pzdr w Uhrainy. Big Grin
Niektórych to już zupełnie na tym mikroświecie pogrutało…
Zmarł król niderlandzki Wilhelm I. Niestety forum KZN nie w pełni działa i link nie łączy z tematem ogłaszającym Jego śmierć i przejęcie władzy przez Sofię Maud (dziwić może fakt, iż napisała Ona jedynie 76 postów na forum; 2/3 posta dziennie).

Niderlandy mają kryzys. Sad
Każdego to czasem spotyka... Możemy jakoś pomóc?
http://hasseland.eu/forum/viewtopic.php?...=875#p7424
Fryderyk Heim (były obywatel bialeński) opuścił Hasseland, by wyruszyć do nowego państwa. Czy ktoś dałby jakiś link do tej Bawatii? Jak wpisuję w google to nic się nie pojawia.
batawia.oxn.pl/

Państewko Szymona de la Łatki...
Władimir Kutin, Józef Malin, Adolf Kitler... Czyli się dziwię. I to dwóm kwestiom: emigracji pana Heima oraz uczestnictwu w tym projekcie Cara Brodrii...
(04.03.2015, 17:29:28)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [ -> ]Władimir Kutin, Józef Malin, Adolf Kitler... Czyli się dziwię. I to dwóm kwestiom: emigracji pana Heima oraz uczestnictwu w tym projekcie Cara Brodrii...

Pragnę powiedzieć że uznali siebie za państwo położone na Nordacie... Nie chciałbym nic mówić, ale jeśli poziom merytoryczny się nie podniesie, to los Batawii będzie niczym IIRP, Polski i jeszcze kolejnej Polski.
(04.03.2015, 18:54:19)Konstanty Jerzy Michalski link napisał(a): [ -> ]Pragnę powiedzieć że uznali siebie za państwo położone na Nordacie... Nie chciałbym nic mówić, ale jeśli poziom merytoryczny się nie podniesie, to los Batawii będzie niczym IIRP, Polski i jeszcze kolejnej Polski.
Nordata jest przecież pod wodą. :Smile
http://kurier.ty-i.net/2015/03/05/kwity-na-biskupa/
Nowy artykuł w Kurierze, czyli klony i odgrzane kotlety.
Ja nie pojmuję zjawiska kloningu w mikroświecie. A jest to zjawisko powszechne. Tak naprawdę, obok takich państw jak Sarmacja i Dreamland, jesteśmy jedną z niewielu mikronacji bez tego typu ekscesów.
Szkoda, że klonotwórcy nie widzą, że szkodzą nie tylko sobie, ale całemu państwu. Surmenia, Rotria, Niderlandy... To przecież, wydawałoby się, porządne kraje na wysokim poziomie. A jednak, nawet tam ta zaraza się dostała.
Cytat:GS: Przyczyną trwałego opuszczenia Republiki Bialeńskiej był spór Czcigodnego ze Sclavińczykami?

Ivan: Jedną z przyczyn. Tak, owszem. Zazwyczaj pewne rzeczy robi się z powodu nie jednej przyczyny, ale ze splotu kilku. Sclavińczycy ciagle mi wypominali, że jako Bialeńczyk nie jestem normalną osobą, że nie mam żadnych praw… Uznałem że jeśli chcę nadal działać w Sarmacji, muszę opuścić Bialenię. Ale to był tylko jeden powód.
http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/7278/2


Nie jest to jakaś nowa sytuacja, tego typu naciski stosowane są od lat w stosunku do osób działających w różnych mikronacjach. Niemniej jednak, z czasem większość osób dojrzewa do stwierdzenia, że z zasady wybiera się tych, którzy nie każą wybierać. I sądzę, że Ivan również to zrozumie. A jako, że jest inteligentny i szybko się uczy, to IMO stanie się to niebawem. Wink
(08.03.2015, 12:02:54)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [ -> ]Nie jest to jakaś nowa sytuacja, tego typu naciski stosowane są od lat w stosunku do osób działających w różnych mikronacjach. Niemniej jednak, z czasem większość osób dojrzewa do stwierdzenia, że z zasady wybiera się tych, którzy nie każą wybierać. I sądzę, że Ivan również to zrozumie. A jako, że jest inteligentny i szybko się uczy, to IMO stanie się to niebawem. Wink

[justify]Ivan działał w trzech mikronacjach: Sarmacji, Bialenii i RON (wg niego). Sarmacja była jego najważniejszą mikronacją, w Bialenii działał, jak w Sarmacji się z niego wyśmiewano. Wolę jednak, by osoby z takim podejściem u nas nie działały. Gdyby je zmienił - powitam go z otwartymi ramionami... ale jeżeli nie, to nie widzę sensu.[/justify]
Może i masz rację. Ale zawsze były osoby, które Wandystanie/Ciprofloksji/Bialenii i pewnie też innych państwach działały, gdy im się w Sarmacji nie wiodło.
I czasem coś z nich sensownego jest. Wink Nie zapominajmy, że Łukaszenko chciał być carem Rosji, a wylądował jako wielki książę litewski i też jest fajnie. Big Grin
http://kurier.ty-i.net/2015/03/10/w-posz...rialistow/
Nowy, ciekawy artykuł w Kurierze. Smile Zachęcam do lektury.
"Władze Wielkiego Księstwa Solardii oraz Księstwa Cyberii w związku z agresją Królestwa Hasselandu na wyspę Cyberię podjęły decyzję o postawieniu ultimatum przywódcom Hasselandu.
-Agresywne działania ze strony najeźdźcy są próbą zastraszenia rządu cyberyjskiego i nie odnajdą akceptacji na arenie międzynarodowej.
-Władze Księstwa Cyberii dają rządowi Hasselandu 24 godziny na wycofanie wojsk hasselandzkich z Cyberii.
-Niespełnienie wycofania wojsk hasselandzkich z terytorum Cyberii poskutkuje zwróceniem się o międzynarodowe wsparcie wojskowe.
-Warunkiem nawiązania negocjacji pokojowych jest wycofanie wojsk hasselandzkich z Księstwa Cyberii, oraz wydanie zgody na wybór przez Księstwo Cyberii mediatorów."

W związku z agresją w rozmowie z Księciem Cyberii jako wiceprezydent zaprezentowałem swoje stanowisko, będące konsekwencją mojego sprzeciwu wobec sarmackiej inwazji na Awarę:
"Nie popieram żadnych interwencji zbrojnych. Jestem przeciwnikiem zamieniania dyplomacji na czołgi. Hasseland powinien dogadać się z Solardią w kwestii Cyberii na drodze dyplomatycznej. Bialenia jest gotowa do pośredniczenia tym rozmowom."

W zasadzie sprawiedliwość historyczna nakazuje, aby Cyberia została wcielona do Bialenii.
Tak samo jak Awara.  Tongue
Władze czego postawiły ultimatum w związku z agresją Hasselandu? :Smile