Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wieści z zagranicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wspólnie z Jego Ekscelencję Władimirem Grutinem dyskutujemy na temat przyłączenia Federacji Brodryjskiej do Republiki Bialeńskiej na zasadzie Autonomii. Nie stanowiłoby to dla nas jakiegokolwiek problemu, ponieważ Brodria przeszłaby na nasze forum, Brodryjczycy przyjęliby nasze obywatelstwa. Razem bylibyśmy naprawdę potężnym krajem, liczącym się na arenie międzynarodowej.
Państwo bialeńsko-brodryjskie byłoby zaczątkiem pod mocarstwowość. W przyszłości moglibyśmy przyjmować do bialeńsko-brodryjskiego bratniego sojuszu.
Przed wejściem planu w życie musi to być skonsultowane z Brodryjczykami (Władimir rozpoczął konsultacje) i Bialeńczykami (oto zaczynam konsultacje).
Zachęcam do wypowiadania się.
Zgadzam się, a jakże! Drodzy państwo, mielibyśmy realną pozycje na Nordacie, plus zgadza się to z naszą polityką zagraniczną, przysłowiowe:

3 x TAK
Cytat:Zgadzam się, a jakże! Drodzy państwo, mielibyśmy realną pozycje na Nordacie, plus zgadza się to z naszą polityką zagraniczną, przysłowiowe:

3 x TAK
Dziękuję, Panie Ministrze. Smile SmileSmile
Myślę też, że jakbyśmy tak bardzo się wzmocnili, to bylibyśmy poważnym graczem w skali całego mikroświata.
A jak będzie z Noklezją w takim układzie?
Cytat:A jak będzie z Noklezją w takim układzie?
O tym zdecydowałyby władze Brodrii. Albo byłaby to część Autonomicznej Brodrii albo kolejna prowincja wewnątrz Bialenii.
Cytat:[quote author="Lehrabia"]A jak będzie z Noklezją w takim układzie?
O tym zdecydowałyby władze Brodrii. Albo byłaby to część Autonomicznej Brodrii albo kolejna prowincja wewnątrz Bialenii.[/quote]
Zaprawdę ciekawa byłaby autonomia w autonomii. Smile SmileSmile Ciekawi mnie też, gdzie ulokowalibyśmy Brodrię - bo pustek mamy sporo, ale porozrzucanych po kraju. Niemniej jednak, pomysł wydaje się dobry z punktu widzenia interesów Bialenii - już obecnie mamy piąte miejsce pod względem ilości aktywnych obywateli, z Brodryjczykami byłoby jeszcze lepiej.
Cytat:Zaprawdę ciekawa byłaby autonomia w autonomii. Smile SmileSmile Ciekawi mnie też, gdzie ulokowalibyśmy Brodrię - bo pustek mamy sporo, ale porozrzucanych po kraju. Niemniej jednak, pomysł wydaje się dobry z punktu widzenia interesów Bialenii - już obecnie mamy piąte miejsce pod względem ilości aktywnych obywateli, z Brodryjczykami byłoby jeszcze lepiej.
Nie no, myślę, że Brodria zatrzymałaby swoje obecne terytorium.
Cytat:[quote author="Lehrabia"]
Zaprawdę ciekawa byłaby autonomia w autonomii. Smile SmileSmile Ciekawi mnie też, gdzie ulokowalibyśmy Brodrię - bo pustek mamy sporo, ale porozrzucanych po kraju. Niemniej jednak, pomysł wydaje się dobry z punktu widzenia interesów Bialenii - już obecnie mamy piąte miejsce pod względem ilości aktywnych obywateli, z Brodryjczykami byłoby jeszcze lepiej.
Nie no, myślę, że Brodria zatrzymałaby swoje obecne terytorium.[/quote]
A, czyli na zasadach zbliżonych do NUPIA to zrobimy?
Cytat:A, czyli na zasadach zbliżonych do NUPIA to zrobimy?
Jak to zasadach zbliżonych do NUPIA? Coś mnie ominęło?
Chodzi o to ze moje Państwo Islam po wejściu do NUPIA zostalo podpięte pod kolor niebieski na mapie Pela Nandera i aneksja 230% państwa islam do NUPIA.
Cytat:Chodzi o to ze moje Państwo Islam po wejściu do NUPIA zostalo podpięte pod kolor niebieski na mapie Pela Nandera i aneksja 230% państwa islam do NUPIA.
A, no to na takiej zasadzie tak to będzie.
Ciekawa koncepcja...

W sumie biorąc pod uwagę liczebność obywateli (realnych) Republiki Bialeńskiej i Federacji Brodryjskiej daje to dość "pokaźną siłę" zaangażowanych w zabawę osób.

Z mojej działki wojskowej - to jak rozumiem aktualne SZ FB wejdą w skład SZ RB na zasadzie np. Armii (jako związku taktycznego SZ RB) stacjonującego na kontynencie na terenach dzisiejszej Brodrii? W tym przypadku siły zbrojne będą składały się np. z 1 Armii na naszej wyspie i 2 Armii na kontynencie... niezłe wyzwanie organizacyjne, ale do opanowania.
Gdyby Brodria chciała oddać swoje terytorium na rzecz Związku Wirtualnych Republik Ludowych, byłoby miło bo właśnie ta lokacja jak najbardziej pasuje na budowę państwa z klimatem radzieckim. Big Grin Big GrinBig Grin
Cytat:Gdyby Brodria chciała oddać swoje terytorium na rzecz Związku Wirtualnych Republik Ludowych, byłoby miło bo właśnie ta lokacja jak najbardziej pasuje na budowę państwa z klimatem radzieckim. Big Grin Big GrinBig Grin
Brodria nie chce oddać swojego terytorium. Wink
Cytat:Brodria nie chce oddać swojego terytorium. Wink
Czemu zresztą nie ma co się dziwić... zresztą i chyba my w tej sytuacji nie mamy żadnego interesu w tym, aby chcąca się połączyć z nami Brodria oddawała cokolwiek, komukolwiek.
Cytat:Czemu zresztą nie ma co się dziwić... zresztą i chyba my w tej sytuacji nie mamy żadnego interesu w tym, aby chcąca się połączyć z nami Brodria oddawała cokolwiek, komukolwiek.
No dokładnie. Tym bardziej nieistniejącemu państwu, które nie wiadomo jakie stanowiska zajmowałoby na arenie międzynarodowej. Niekoniecznie pozytywną wobec nas...
Popieram w pelnej rozciaglosci, juz Pan Minister wypowiedzial opinie rzadu wiec powtarzac sie nie bede. Smile SmileSmile
Cytat:Popieram w pelnej rozciaglosci, juz Pan Minister wypowiedzial opinie rzadu wiec powtarzac sie nie bede. Smile SmileSmile
Ja też się nie będę powtarzać. Ostrzegałem, ale zostałem zignorowany. Tym razem dwa razy wyższa grzywna - 100 środków wymiany.
Z tego co widzę po wynikach referendum pomysł nie cieszy się w Brodrii zbytnim poparciem.
Tak to jest...
Głowy państw się umawiają, a lud chce inaczej.
Dziwi mnie również fakt, że Władimir Grutin popierał ten pomysł i nagle zmienił zdanie.