Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wniosek o umożliwienie wykorzystania kosmodromu HAK.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:
[Obrazek: Dg9l0Pp.png]


WNIOSEK
DOWÓDCY SIŁ ZBROJNYCH REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ SKIEROWANY DO KIEROWNICTWA HASSELANDZKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ


w sprawie możliwości wykorzystania kosmodromu HAK
18 lipca 2016

W związku z prowadzonymi przez Korpus Kosmiczny Sił Powietrznych Republiki Bialeńskiej ćwiczeniami obejmującymi wszelkie aspekty działań sił zbrojnych na orbicie Pollinu - Dowództwo Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej zwraca się z prośbą o umożliwienie wykorzystania kosmodromu HAK przez myśliwce kosmiczne typu LMK-1 i samolot kosmiczny typu USK-2.

Chcemy dać okazję przećwiczyć naszym pilotom lądowanie i start z kosmodromu, na którym jeszcze nie ćwiczyli i którego nie znają. Na kosmodromie HAK wylądowałby klucz myśliwców kosmicznych oraz samolot kosmiczny wysłany z jednej ze stacji kosmicznych. Po uzupełnieniu zapasu paliwa pojazdy wystartowałyby z kosmodromu i powróciły na stację kosmiczną.

Jednocześnie informujemy, że chcielibyśmy również przeprowadzić start rakiety nośnej z czterema myśliwcami z kosmodromu HAK. Byłby to jednocześnie test startu rakiety nośnej "Energia" ze stanowiska startowego hasselandzkiego kosmodromu - co powinno również przyczynić się do rozwoju programu kosmicznego Królestwa Hasselandu, bo tego typu rakiety będą dostarczane przez firmę RAT również na potrzeby programu kosmicznego HAK (do wynoszenia samolotów kosmicznych).

Jednocześnie Dowództwo Sił Zbrojnych zaprasza przedstawiciela Królestwa Hassenadu do odwiedzenia wojskowej stacji kosmicznej oraz jednego ze statków kosmicznych Korpusu Kosmicznego. Przedstawiciel zostałby przewieziony na orbitę przez samolot kosmiczny USK-2, który lądowałby na kosmodromie HAK w ramach ćwiczeń.

Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
(-)
Marszałek Bialenii Ronon Dex
Cytat:Działając jako zwierzchnik HAK,

wyrażam zgodę

na wykorzystanie kosmodromu HAK przez myśliwce kosmiczne typu LMK-1 i samolot kosmiczny typu USK-2 Korpusu Kosmicznego Sił Powietrznych Republiki Bialeńskiej.
Z przyjemnością osobiście odwiedzę kosmodrom.

PP I Rex
(19.07.2016, 11:12:15)Piotr Pawel I link napisał(a):Z przyjemnością osobiście odwiedzę kosmodrom.

Wizyta została rozpoczęta...

Dzisiaj o godz. 9.20 wystartował samolot kosmiczny USK-2 nr 101 z Dostojnym Gościem na pokładzie.

[attachment id=1 msg=52803]

Samolot kosmiczny dotarł do flagowego statku kosmicznego "Andrzej Swarzewski", gdzie Król Hasselandu został przywitany osobiście przez Dowódcę Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, który osobiście nadzoruje ćwiczenia Korpusu Kosmicznego Sił Powietrznych RB.

[attachment id=2 msg=52803]

Król Piotr Paweł I był goszczony na mostku "Andrzeja Swarzewskiego", gdzie mógł oprócz podziwiania Pollinu z orbity...

[attachment id=3 msg=52803]

... zapoznać się z systemami statku kosmicznego.

[attachment id=4 msg=52803]

Dostojnemu Gościowi, na czas wizyty została udostępniona kabina dowódcy statku kosmicznego "Andrzej Swarzewski".

[attachment id=5 msg=52803]

Kolejnym etapem wizyty, będzie przelot samolotem kosmicznym USK-2 w asyście myśliwców LMK-1 na jedną z wojskowych stacji orbitalnych Korpusu Kosmicznego Sił Powietrznych RB.

[attachment id=6 msg=52803]