Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Deklaracja + Pytanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ja, Aroksus I Soborowiec, ogłaszam Bogu i ludziom, że przystępuję i dołączam do Wolnego Bialeńskiego Związku Wyznaniowego Chrześcijan. Tak mi dopomóż Bóg i Męka Jego na Krzyżu.

Witam.Dopiero dołączyłem do tego forum i zaciekawiło mnie ten Związek religijny. Czy nasze dogmaty zostały juź doprecyzowane? Jeżeli nie, to mogę ( oczywiście przy współpracy z innymi wyznawcami) opracować taki ala katechizm, a nawet stworzyć artykuł na mikropedycznej wiki. Pozdrawiam Smile
Co prawda nie należę do związku (ale może jak się uaktywni to dołącze), ale z tego co wiem WBZWC jest od dłuższego czasu nieaktywny. Może chciałbyś podjąć się jego aktywizacji?

Co do dogmatów wszystko jest chyba w dziale związku. Udało mi się znaleźć tylko to: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...opic=333.0
Mogę się podjąć aktywizacji Związku, ale poczekam jeszcze na reakcję innych członków.
Bardziej sformalizowaną strukturę naśladującą Kościół Katolicki stanowi Kościół Rotryjski. Związek Chrześcijan to chyba luźne zgrupowanie osób wierzących.
Zgadza się, Seweryś. To dużo luźniejsza forma. Podstawową różnicą jest to, że ten Kościół jest narodowy, rotryjski zaś katolicki.
Rotryjski jest rotryjski, nawiązuje do katolickiego, ale nim nie jest.
Katolicki w sensie, że powszechny. ,Wink
W tym znaczeniu owszem.
Jak już reszta członków się pojawi to może wreszcie prymasa wybierzemy, bo chyba go nadal jeszcze nie wybrali  ;D
A co z Kościołem Rotryjskim w Bialenii?  Mamy przecież Konkordat z Państwem Kościelnym Rotrią.  Brakuje nam tu tylko Prymasa Bialenii.  Może warto się zwrócić do Patriarchy o niego. A może szanowny Aroksus uzyskał by takową nominację.
Upominam się o to u Patriarchy bym mógł wrócić jako administrator spostolski.
Gratuluję, Wasza Eminencjo stanowiska. Patriarcha Sykstus IV powołał Cię na urząd Administratora Arcydiecezji Wolnogradu, a tym samym Prymasa Bialenii.
Dziękuję, powolutku archidiecezja wróci na dobre tory. A Pana Soborowca zaprszam do AL na studiowanie teologii rotryjskiej.
(02.08.2016, 23:35:03)Aroksus I Soborowiec link napisał(a):Jak już reszta członków się pojawi to może wreszcie prymasa wybierzemy, bo chyba go nadal jeszcze nie wybrali  ;D
No, byłoby miło.
Przy okazji, pozwól, że przeprowadzę Twój chrzest bojowy w Bialenii: stawiaj kropki przed emotikonami. ,Wink
Ale naciskanie na dołącznie do Kościoła Rotryjskiego w przypadku chęci formalizacji WBZWCh i ewentualnego zawiązania struktury kościelnej z Arcybiskupem Wolnogradu na czele nie jest zbyt fajne. Proponowałbym odwołać się do tradycji kościoła narodowego, który niestety zaginął w mroku dziejów.
Skoro związek tyle czasu nie był aktywny, a wiele osób dążyło do podpisania konkordatu, to dlaczego mam nie proponować?
A wiele osób się konkordatowi sprzeciwiało. Kojarzy pan Bialeński Związek Wolnomularstwa? Micronatti? Polecam się zapoznać.
Niemniej mogę sobie zachęcać, a każdy i tak sam podejmuje swoje decyzje.
(04.08.2016, 14:20:57)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a):Skoro związek tyle czasu nie był aktywny, a wiele osób dążyło do podpisania konkordatu, to dlaczego mam nie proponować?
Bo v-religie tworzone w oparciu o chrześcijaństwo opierają się na tradycji, w tym wypadku - na odróżnianiu się od PKR?
Mogę zorganizować drugi synod związku,gdzie ostatecznie ustalimy ekumeniczny katechizm (mam już jego),oficjalny statut, wybierzemy biskupa itp.
Stron: 1 2