Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: SONDAŻ PREZYDENCKI PAŹDZIERNIK 2016
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Proszę oddać honory tutejszym zwyczajom i wykreślić pierwsze słowo z postu.
(06.09.2016, 21:37:32)Maciej Kamiński link napisał(a):Proszę oddać honory tutejszym zwyczajom i wykreślić pierwsze słowo z postu.

Szanowny Panie Generalissimusie Prezesie Komendancie Policji Legendo Bialenii...
[Obrazek: stan_wojenny_-_atak__80975g.jpg]
(05.09.2016, 15:48:08)Alberto de Medici link napisał(a):Dla mnie, jedynym słusznym jest Andrzej Swarzewski, który, już po raz kolejny, unosi się dumą i nie chce kandydować. :roll:
Po pierwszy, jeszcze nie podjąłem decyzji.
Po drugie, z kim miałbym współpracować, jeśli praktycznie nikt nie podziela moich poglądów? Załóżmy, że startuję i wygrywam wybory, to jest możliwe. Ale potem, jeśli robiłbym to, co uważam za słuszne, to zrobiono by mi tu taką szopkę, jaką zrobiono Saszy. Szczerze mówiąc, nie mam ochoty ścierać się z WR, Hasselandem, studentami prawa i resztą prawomyślnych. Tym bardziej, że np. na Fiodora nie mógłbym liczyć, bo on woli sobie poflejmować, zamiast tworzyć sensowną alternatywę. A z samym panem Novitiusem rządu nie stworzę. Dziękuję za uwagę.
Jedyną opcją byłoby rządzenie bez rządu.
Czyli administrowanie, bo de facto rządzi parlament. Tongue Zostawię to nowej elicie. <3
(06.09.2016, 22:13:18)AndrzejSwarzewski link napisał(a):Po drugie, z kim miałbym współpracować, jeśli praktycznie nikt nie podziela moich poglądów? Załóżmy, że startuję i wygrywam wybory, to jest możliwe. Ale potem, jeśli robiłbym to, co uważam za słuszne

[justify]Cóż za urokliwy nonkonformizm. Stawianie takich twierdzeń jest niebezpieczne, zwłaszcza jeśli stosuje się jakieś ekwilibrystyczne sztuczki, by uciec od mówienia o poglądach. Chętnie zapytam raz jeszcze, co takiego byś zrobił, że spodziewałbyś się linczu społecznego? Razem z Ligą Nowej Bialenii zrywał traktat stowarzyszeniowy? >Tongue[/justify]
Gdybym miał za sobą parlament (och, czy kiedykolwiek tak było?), to zerwałbym traktat stowarzyszeniowy, aby zmusić strony do jego renegocjacji i likwidacji absurdów o których mówiłem jasno i wprost. Nikt tego nie zrobi, bo Hasselandczycy mają wiele głosów w wyborach parlamentarnych i prezydenckich, więc niebezpiecznie ich drażnić, czyż nie?
Jednakże, szanuję wynik referendum. Jeśli Bialeńczykom nie przeszkadza to, że mniejszość rządzi większości, to nic nie poradzę.
Ale też nie mam zamiaru jakoś bardziej angażować się w kraj, który wygląda obecnie tak, jak wygląda. A szkoda, bo naprawdę się napracowaliśmy przy tworzeniu i rozwoju Bialenii, a zwłaszcza Hewret nas informatycznie ogarnął. Ale cóż poradzę? W dwie osoby kraju się nie zmieni. Wink
Brakuje mojej skromnej osoby. Czuje się urażony. Smile
Cytat:Jeśli Bialeńczykom nie przeszkadza to, że mniejszość rządzi większości, to nic nie poradzę.

Coś dziwnego mówisz. Jak może mniejszość rządzić większością, skoro do wygrania wyborów potrzebna jest większość? Ja rozumiem, że wynik wyborów może się nie podobać, ale tak jak w realu, w demokratycznych wyborach wygrywają ci, którzy zdobędą większe poparcie.

Cytat:Ale też nie mam zamiaru jakoś bardziej angażować się w kraj, który wygląda obecnie tak, jak wygląda.

Czyli możesz się zaangażować tylko w taki kraj, który będzie "wyglądał tak, jak Ty chcesz"? Ja powiem tak: jak chcesz, by Bialenia była inna niż jest, to się zaangażuj!
Tak na marginesie. Nie chcę się wypowiadać za innych, wypowiem się więc za siebie samego. Ja mam swoje poglądy na funkcjowanie mikronacji. To jednak nie oznacza, że chciałbym wszystko ujednolicić wg. jednego wzorca. I tak np. nie chciałbym "hasselandyzacji Bialenii" rozumianej jako przeniesienie wzorców hasselandzkich: Konstytucji, ustaw itp. Co więcej, ja zdecydowanie wolę, by Hasseland był inny niż Bialenia. Z rozmaitych powodów, choćby dlatego, że dzięki temu jest ciekawiej, a ewentualni nowi mieszkańcy mają większy wybór. Nie będę więc agitował za wprowadzeniem monarchii (choć jestem zdeklarowanym v-monarchistą), bo uważam, że lepsza jest Bialenia republikańska.
(06.09.2016, 22:37:01)AndrzejSwarzewski link napisał(a):Jednakże, szanuję wynik referendum. Jeśli Bialeńczykom nie przeszkadza to, że mniejszość rządzi większości, to nic nie poradzę.
Nie sądzisz, że trochę zaprzeczasz sam sobie? Jaka mniejszość? Zawsze rządzący to mniejszość rządząca większością... tylko wybrana przez większość.

A przy okazji wynik referendum chyba pokazuje co myśli (w tej konkretnej sprawie) właśnie większość i to dość znacząca... nieprawdaż?
(06.09.2016, 22:37:01)AndrzejSwarzewski link napisał(a):(och, czy kiedykolwiek tak było?)
Raz mieliśmy 3/7, więc tak było.
(06.09.2016, 22:13:18)AndrzejSwarzewski link napisał(a):Tym bardziej, że np. na Fiodora nie mógłbym liczyć, bo on woli sobie poflejmować, zamiast tworzyć sensowną alternatywę.
Z nami koniec Andrzej. Sad Ja tu odwracam ich uwagę od głosowania w następnych wyborach, żebyś wygrał, a ty mi nóż w plecy wbijasz.  :'(
Stron: 1 2