Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Wybory Lwa Wolnogradu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Sugeruję, by wątek ten był miejscem wszystkich następnych elekcji Lwa Wolnogradu.


Zacni Panowie i Plenipotenci,

nie przerywając toczących powoli, ale jednak ciągle trwających obrad Sejmu Rzeszy chciałbym zauważyć, że 19-go września mija moja kadencja jako I Lwa Wolnogradu. W związku z tym przychodzi czas, aby dokonać wyboru mojego następcy. Termin zgłaszania kandydatur mija o świcie dnia 17-go września.

Przyznaję otwarcie, że minionego okresu nie uważam za udany. Rozpoczęto wprawdzie drugi zjazd Sejmu, ale projekty, nad którymi rozpoczęto prace nie zostały sfinalizowane. Sporo jest jeszcze do zrobienia jeżeli chodzi o sferę organizacyjną, a nawet klimatyczną oprawę naszego Związku. Z uwagi na realne obowiązki nie byłem w stanie należycie koordynować działalności lenników. Nie rozpoczął działalności samorząd naszej stolicy. Błędów i niedociągnięć ukrywać nie zamierzam.
Jednocześnie zauważam, i nie jest to żadne usprawiedliwienie, że stolec Lwa objąłem nie z własnej inicjatywy i przyciśnięty koniecznością. Przy braku innych kandydatów wielu wpływowych i cenionych obywateli nakłaniało mnie, abym przyjął to brzemię. Zgodziłem się wiedząc, mówiłem o tym wówczas otwarcie, że mój czas w ciągu całej kadencji będzie mocno ograniczony. Inaczej przedstawia się sytuacja w październiku, który w przeciwieństwie do wielu z Was, będę mógł najprawdopodobniej uznać za swego rodzaju rezerwę czasową. W związku z tym postanowiłem starać się o reelekcję.

Moje plany znacie: zamierzam dokończyć sprawę heraldyki, zadbać o godną oprawę Sejmów poprzez urządzenie luksusowej siedziby, a także zgodnie z wytycznymi trwającego nadal zjazdu rozpocząć czynienie Wolnogradu na nowo wielkim.

Jednocześnie, jako głowa Rzeszy i jako ziemianin gorąco zachęcam innych gorliwych, aby stanęli wraz ze mną w szranki. Taka kampania może tylko przysłużyć się Rzeszy, a ewentualna przegrana będzie dla mnie nie ujmą, a zaszczytem. Podążajcie z entuzjazmem!

Hańba!
Nominuje Karola Wawrzyńca, wicehrabiego Genui na to zaszczytne stanowisko. Karolu, przyjmujesz chęć wystartowania w wyborach przeciwko mojemu szlachetnemu i łagodnemu Ojcu?
Mimo braku odpowiedzi uczciwość i osobista skromność nakazują mi uwzględnić dwie kandydatury: JAiNW Wicehrabiego Genui oraz mojej skromnej osoby. Po ogłoszeniu wyników i tak zwycięski kandydat zostanie poproszony o przyjęcie brzemienia.

Głosowanie potrwa do nocy z dnia 23 na 24 września bieżącego roku.

Niniejszym rozpoczynam głosowanie. Zgodnie z dobrą tradycją będę wdzięczny za podawanie liczby folwarków, których mocą oddajecie głosy.
Pańszczyzna Wielkiego Księstwa Sambii i Oberlandu w wielkości 100 wsi jednogłośnie poparła Faradobusa.
Popieram Ametysta, ale sam musisz Ojcze sprawdzić ile mam folwarków, bo zapomniałem. Smile
Ja i moi niewolnicy chłopi z 70 folwarków, zdecydowanie popieramy kandydaturę pana Ametysta.
Siłą 90 folwarków Ronona Dex oraz 240 głosów SZ RB (8 żołnierzy służby czynnej) popieram Ametysta Faradobusa.
(17.09.2016, 23:27:35)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a):ale sam musisz Ojcze sprawdzić ile mam folwarków, bo zapomniałem.

Strasznie trudno było to sprawdzić, żeby to zrobić musiałem odprawić pogańskie rytuały: okrążyć 666 razy o godz. 21:37 Bazylikę św. Pawła (http://www.rotria.boo.pl/index.php?topic=611.0), rzucać okrągłe płyty chodnikowe do Auttery, tak żeby wyszły na wodzie kwadraty, odwiedzić ałustryjskie burdele święte przybytki w Państwie Parafialnym Rotria (http://www.alustria.oxn.pl/viewforum.php?id=14), ugniatać macę z krwi małych Maciusiów tomaszewskich niewiniątek i wiele innych zbereźnych rzeczy, których nie zniesie umysł względnie nietrzepniętego zdrowo humanoida. W każdym razie, jak to mówią w Puszczy: to cut a long fingers of a lazy bugger story short, na końcu rytuału dotarłem do dziewuszki wróżki prezerwatywuszki, która powiedziała, że miałeś [...][sup]1[/sup] folwarków, ale w sumie to wszystkie mi się należą za starania.

Zaś w przedmiocie głosowania wstrzymuję się od głosu (mocą 38 20 folwarków xD).[sup]1[/sup] Sam sobie sprawdź, albo odejmij. Ale palec by Ci chyba nie odpadł od dwóch kliknięć, hmm?
No, ale to noc była i nie chciało mi się smyrać długo telefonu.
ZA Ametystem, siła 153.
ZA Ametystem, 35.
[Obrazek: 1&srcw=307&srch=2000&dstw=307&dsth=2000&quality=80]

Rzeszo Bialeńska,

na wstępie przepraszam, że głos zabieram dopiero dziś, ale realne obowiązki uniemożliwiły mi aktywny udział w życiu mikronacyjnym. Dziękuję za opowiedzenie się za moją propozycją i za ponowny wybór na stanowisko Głowy Rzeszy mocą 731 folwarków. Niestety jestem zmuszony tego wyboru nie przyjąć, co napawa moją duszę bólem.

[real]Przyznaję otwarcie, że wynika to z chwilowo trudnej sytuacji realowej - remont w moim krakowskim mieszkaniu niespodziewanie przedłuży się o 3 tygodnie i chwilowo musiałem znaleźć coś zastępczego. W moim obecnym lokum nie mam możliwości częstego korzystania z internetu na laptopie/tablecie.[/real] Głównie w związku z tym ogłaszam, że mniej więcej do trzeciego tygodnia listopada zawieszam swoją działalność w mikroświecie. Nie ma w tym mojej złej woli, ale proszę o wybaczenie, że muszę Was zawieść.

Proszę Prezydenta, jako zwyczajowego Wikariusza Rzeszy, o zarządzanie ponownego głosowania.
Tak to jest, jak wyznaczy się Wikariusza tylko do czasu wyboru pierwszego Lwa, a nie przewidzi kryzysowych sytuacji. Chyba należy zwrócić się do sądu z wnioskiem o wykładnię, co mam robić.
Pragnę zauważyć, że niedawno wydrukowano w Sądzie coś takiego: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-6820.html

Myślę zatem, że w trosce o stan Rzeszy nasz Rząd powinien coś tu przedsięwziąć.
Dziękujemy za przypomnienie. Jeszcze dziś poruszę tę sprawę w Kancelarii Rządu.
Zacni Panowie i Posiadacze! 

Zgodnie z wyrokiem Sądu Ludowego z dnia 7 listopada 2016 r. "obowiązek rozpisania nowych wyborów głowy Rzeszy Bialeńskiej, zgodnie z art. 3 ust. 4 Konstytucji, należy do Rządu Republiki Bialeńskiej". Wobec tego, ogłaszam wybory Lwa Wolnogradu! 


Zachęcam wszystkim ziemian do wzięcia udziału w elekcji, której termin zgłaszania upłynie 26 listopada późnym wieczorem. Podążajcie z entuzjazmem! Smile 
Wyrok Sądu Ludowego z dnia 7 listopada 2016 r
Czy Lew musi spełnić jakieś wymagania?
Ustawa o Rzeszy Bialeńskiej mówi tylko, że "Obradom Sejmu Rzeszy Bialeńskiej przewodniczy Lew Wolnogradu, będący jednocześnie plenipotentem Wolnego Miasta Wolnograd". Myślę więc, że może to być dowolna osoba wchodząca w skład Sejmu Rzeszy Bialeńskiej. "W skład Sejmu Rzeszy Bialeńskiej wchodzą wszyscy posiadacze folwarków, nadanych przez Prezydenta Republiki Bialeńskiej oraz plenipotenci Wolnych Miast i Dowódca Sił Zbrojnych RB jako reprezentant terenów wojskowych".
Zgłaszam swoją kandydaturę. Będę mieć parę pomysłów.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10