Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: [oddzielony] UC 43/2016 ws. przygotowań do zmian ustrojowych w Brodrii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ojcze, trzeba jeszcze ogłosić zasady wyboru Prezydenta i posłów.
(16.11.2016, 21:37:10)Tomasz Cyryl Dostojewski napisał(a): [ -> ]Ojcze,  trzeba jeszcze ogłosić zasady wyboru Prezydenta i posłów.

Te chyba są jasne. Przerowadzimy wybory zgodnie z normami międzynarodowymi, a więc tak jak w większości państw o ustroju republikańśkim. W przyszłości uchwalimy własną ordynację wyborczą. Smile
Zgłaszam Komitet Wyborczy Sprawiedliwej Brodrii wraz z kandydaturami:

- w wyborach Prezydenta Brodrii:

1. Jurij Siergiejewicz BOŁODIN

- w wyborach do Zgromadzenia Federalnego:

1. Jurij Siergiejewicz BOŁODIN
2. Iwan PIETROW
3. Andrzej SWARZEWSKI
Proponowałbym oddzielny wątek, no ale skoro już rozpoczęliście tu.


Komitet Wyborczy Jednej  Brodrii 

[Obrazek: afHXxt-YMgqlz9BQgnwv03e8HjTTlvaExM-ujsGd...AXkz3W=s85]

Kandydaci do Zgromadzenia Federalnego :  
1. Tomasz Cyryl DOSTOJEWSKI,
2. Mikołaj Patryk DOSTOJEWSKI. 
(16.11.2016, 21:57:03)Jurij Bołodin napisał(a): [ -> ]Przerowadzimy wybory zgodnie z normami międzynarodowymi, a więc tak jak w większości państw o ustroju republikańśkim.

Co normy prawa międzynarodowego mają do sposobu organizacji wyborów w państwie republikańskim? xD

Cytat: b) Wszystkie Ukazy Carskie z wyjątkiem tych nadających i odbierających obywatelstwo brodryjskie oraz ukazu niniejszego

Cytat: Do czasu wybrania Prezydenta Brodrii, władzę moderatorską sprawuje Car. Ma on prawo do stosowania kar porządkowych (nagana, modyfikacja i usuwanie postów) za zakłócanie porządku publicznego. Prawa te traci na rzecz Prezydenta po jego wybraniu.

Czy zdaje sobie Wasza Carska Mość, jakie konsekwencje ma wejście w życie tych przepisów? To cofnięcie się, niemalże do granic quasi-Hobbesowskiego stanu natury, a w przypadku wyboru prezydenta do, również Hobbesowskiej, umowy społecznej, zawartej z suwerenem, który będzie dzierżył nieograniczoną niczym władzę (wszak nie są wiążące dla niego zobowiązania z UC41/2016, który przestał obowiązywać). Ciekawe, czy pójdziemy dalej drogą, którą opisuje pan Tomasz?
Cytat:Czy zdaje sobie Wasza Carska Mość, jakie konsekwencje ma wejście w życie tych przepisów? To cofnięcie się, niemalże do granic quasi-Hobbesowskiego stanu natury, a w przypadku wyboru prezydenta do, również Hobbesowskiej, umowy społecznej, zawartej z suwerenem, który będzie dzierżył nieograniczoną niczym władzę (wszak nie są wiążące dla niego zobowiązania z UC41/2016, który przestał obowiązywać). Ciekawe, czy pójdziemy dalej drogą, którą opisuje pan Tomasz?
Nieuwzględnienie UC 41/2016 w ukazach zachowanych rzeczywiście było błędem. Wierzę jednak że nikt nie wykorzysta tej luki prawnej.

Co się zaś tyczy art.3 niniejszego Ukazu - jest on konieczny ze względu na zlikwidowanie sądownictwa i prawa karnego w Brodrii. Gdybym art.3 nie wprowadził to wówczas można byłoby w Brodrii robić bezkarnie dosłownie wszystko - od spamowania, przez obrażanie i nękanie, na zamachach stanu kończąc.
A jaką to drogę opisuję Albercie ?
Kim ja jestem, żeby stwierdzić, jaką drogę opisujecie? Chodziło mi o Tomasza Hobbesa, ale to musimy w "Lewiatanie" sprawdzić...
Mnie zastanawia dlaczego dyskutujecie pod aktami prawnymi.
W sumie, to Brodria...