Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: BIAL-FOOD [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Spółka Bial-Food działa w Wolnogradzie od 13.04.2014r. Zajmuje się ona produkcją żywności. Dwa główne zakłady , pakownia i budynek przetwórczy znajdują się przy ulicy Zamkowej w Wolnogradzie. Jak na razie tworzone i dystrybuowane są tylko dwa rodzaje żywności: Mleko w kartonikach i ryby w puszkach. Z mlekiem sprawa jest prosta- spółka sprowadza je z Autonomii Jahołdajewszczyzny. Trafia ono od razu do pakowni, gdzie jest pakowane w kartony pochodzące z Wschodniego regionu przemysłowego. Z rybami sprawa jest trudniejsza, gdyż trzeba je: oczyścić z ości, zmielić i wsadzić do puszek z tego samego rejonu co kartony. W samej pakowni oba produkty są poddawane testom przed wysłaniem. Dokonują tego najlepsi koneserzy i naukowcy. Później są one rozwożone do sklepów, gdzie trafiają do usatysfakcjonowanych klientów. w przyszłości planowane jest sprowadzanie większej ilości produktów.
Sproszkowane mleko jest łatwe w transporcie i ma długie terminy ważności. Z biznesowego punktu widzenia produkt sam się sprzeda.
Dnia 18.05.2014 zakończyła się budowa piekarni, co umożliwiło wypiek pieczywa. Najpierw jest do niej dostarczana mąka zakupiona wcześniej od TSSŻ, następnie wypieka się pieczywo w temperaturze 200- 250 stopni celcjusza. Później gotowe produkty trafiają do pakowni. Obecnie dostępne są: chleb żytni ( razowy i biały ) , chleb mieszany, chleb pszenny i bułki (razowe i białe ) , wszystkie tylko i wyłącznie najlepsze, i jedyne w swoim rodzaju. Można je kupić w piekarni, która znajduje się przy ulicy Zamkowej.