Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: [Archiwalne] Bialeńskie Zakłady Paliwowe BIALEN - pod starymi zarządami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
BIALEN działa w branży przemysłu naftowego od 13 kwietnia 2014 r.Przedsiębiorstwo zajmuje się przetwarzaniem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów ropopochodnych. Na miejscu przerabiana ropa naftowa jest na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy i paliwo lotnicze. BIALEN zarządza czterema rafineriami oraz posiada koncesje na lądowe i morskie poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie całej wyspy z jej morzem terytorialnym. Jednym z naszych wspólnych priorytetów jest rozpoznawanie i eksploatacja gazu ze złóż niekonwencjonalnych. Przyjętym kierunkiem rozwoju jest przekształcanie BZP BIALEN w koncern typu multiutility zaangażowanego w sektor energetyczny.
Od dziś, zgodnie z najnowszemi trendami technologicznymi, BIALEN powoli będzie kierować się w stronę ogniw wodorowych do samochodów, obsługi i budowy infrastruktury w porozumieniu z Bialenian Auto Mobile i Firmą Dewolopersko-Budowlaną KJM.

Wodór, produkowany w restrukturyzowanych zakładach petrochemicznych w całej Bialenii (zwłaszcza Nowy Ab'Dorst, Wolnograd, Mesjano) dzięki elektrolizie wody i reformingu parowego gazu ziemnego będzie tłoczony rurami do stacji paliwowych na terenach całej Bialenii i cywilizowanych okolicach Anatolii (Port Arthurberg). Później, niczym w latach '60 XX wieku i na stacjach LPG obsługa stacji będzie tankować do samochodów wodór, gdzie spalany w ogniwach paliwowych będzie zapewniał źródło zasilania i ruchu automobilu.

Pytanie jest proste, skąd weźmiemy tą całą energię elektryczną do okropnie kosztownej w energii elektrycznej elektrolizy wody, gdzie traci się aż 10 % energii! Otóż, dzięki najnowszym odkryciom wydziału technologicznego* możemy zastosować elektrownie fuzji jądrowej już teraz! Dzięki użyczeniu przez Nowo Ab'Dorską Akademię Technologiczną reaktora fuzyjnego, okazało się, że technologię mamy już na miejscu. Tak więc, niedługo będziemy stanowić konkurencję dla podłego i (jeszcze) nie-zielonego ZSEB.

Technologia jutra - wita już dziś! Kup sobie Viridisa, a będziesz niebieski**!

* Oczywiście że wykradliśmy to podle i podstępnie od Delmlandczyków
** Trzeba się czymś odróżnić od hipisów no nie? Przecież deuter uzyskiwany z wodoru, a ten z wody - która jest niebieska. Proste i łatwe.
Może jakiś odzew? Przecież to was dotyczy, będziecie musieli dopłacać na nowe silniki.