Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Nowelizacja ustawy o tytułach zawodowych etc.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Nowelizacja ustawy
o tytułach zawodowych, stopniach naukowych i tytule naukowym.
Art. 1
Zmienia się nieaktualny artykuł szósty w ten sposób, że przyjmuje on brzmienie:
1. W okresie do 1 czerwca 2014 roku:
a) Licencjaci net. są zwolnieni ze studiów licencjackich; konieczna jest jedynie praca licencjacka.
b) Magistrowie net. są zwolnieni ze studiów magisterskich; konieczna jest tylko praca magisterska.
c) Doktorowie net. są zwolnieni z przewodu doktorskiego; konieczna jest tylko praca doktorska.
Art. 2
Nowelizacja wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Wykształciliśmy tylko jednego licencjata i jednego doktora, co sprawia, że wciąż trudno byłoby rozpocząć normalne życie Uniwersytetu Bialeńskiego. Liczę na to, że przez to półtora miesiąca ostatecznego terminu czasu próbnego więcej osób pokusi się o rozpoczęcie kariery naukowej. Ja przez święta zrobię habilitację, co otworzy mi drogę do profesury, którą będę mógł zrobić w następnym wolnej czasie (no ale z tym to już więcej roboty będzie).

W tym wątku od razu chciałbym poruszyć możliwości poszczególnych osób (może nie o wszystkich wiem):
1) Konstanty mógłby wykorzystać do licencjatu (może też magisterki częściowo?) swoje historyczne artykuły z Bialeniana.
2) Krzysztof mógłby na podstawie tego co zrobił w wojsku zostać inżynierem (co sprawiłoby, że nie musiałby pisać licencjatu przed dalszą karierą naukową.
3) Krzysztof, Jan i Konstanty (może ktoś jeszcze?) mogliby napisać jakieś prace na podstawie swoich wypowiedzi z różnych debat gospodarczych.
4) Jan Sapieha i Lehrabia mogliby może napisać jakieś prace na podstawie tego co na temat historii, czy tam Wolnogradu, napisali.
I w ten sposób z niewielkim trudem dosyć tyle osób rozpoczęłoby karierę naukową. A może jeszcze ktoś ma coś co mógłby użyć, nie wiem.

Liczę na przyjęcie nowelizacji i skorzystanie z moich porad.
Napisałbym o sporcie zamiast historii, którą zostawiłbym sobie na pózniej. Opisałbym jakiś temat ze sportów walki albo relacje z gali boksu tajskiego na której byłem całkiem niedawno.
Cytat:Krzysztof mógłby...
Odnoszę wrażenie, że trochę to idzie w stronę łapania "wszystkich srok za ogony" - może i coś napiszę (choć na tytułu łasy nie jestem), ale jak będzie trochę czasu, kiedy opanuje się najważniejsze sprawy w RB - trzeba skończyć tą gospodarkę (pomimo przeciwności), muszę zrobić mapę Anatolii (a to jest trochę godzin siedzenia nad tym), na bieżąco trzeba zająć się armią, szczególnie że w chwili (niebawem) wejdzie w życie umowa sojusznicza to trzeba będzie budować DSP na Aharze oraz bazy wojskowe dla NUPIA u nas i naszą w NUPIA.

Tak więc na razie na zabawę w uniwersytet to na mnie nie licz, nie rozdwoję się.
Czy ja się kiedyś doproszę o to, żeby nie zaczynać debaty zanim nie ogłosi tego Marszałek, czy mam zacząć wyrzucać z sali obrad? :evil: :evil::evil:

Zaczynamy debatę.

Ze swojej strony powiem, że jeśli tym razem ferie będą spokojniejsze niż te poprzednie, to powinienem ten licencjat napisać. Temat, w jaki bym celował, to historia najstarszych wojen w Bialenii.
Cytat:Czy ja się kiedyś doproszę o to, żeby nie zaczynać debaty zanim nie ogłosi tego Marszałek, czy mam zacząć wyrzucać z sali obrad? :evil: :evil::evil:
Przepraszam, ale moja wypowiedź nie była debatą nad nowelizacją (ani jedno słowo na ten temat nie padło) - tylko pewną deklaracją, osoby "wywołanej do tablicy". Problem leży w tym, ze tym samym temacie zgłoszono nowelizację i jednocześnie zwrócono się do osób w sprawie z samą nowelizacją nie związaną, a związaną z aktywnością w dziale Uniwersytetu.
Cytat:[quote author="Lehrabia"]Czy ja się kiedyś doproszę o to, żeby nie zaczynać debaty zanim nie ogłosi tego Marszałek, czy mam zacząć wyrzucać z sali obrad? :evil: :evil::evil:
Przepraszam, ale moja wypowiedź nie była debatą nad nowelizacją (ani jedno słowo na ten temat nie padło) - tylko pewną deklaracją, osoby "wywołanej do tablicy". Problem leży w tym, ze tym samym temacie zgłoszono nowelizację i jednocześnie zwrócono się do osób w sprawie z samą nowelizacją nie związaną, a związaną z aktywnością w dziale Uniwersytetu.[/quote]
Odnoszę wrażenie, że trochę to idzie w stronę łapania "wszystkich srok za ogony" - to wziąłem za debatę nad ustawą. Jeśli nią nie było - to przepraszam.
Zamykam debatę. Przechodzimy do głosowania.

Jestem ZA.
Głos ZA.
ZA.
ZA.
Cóż, starczy czekania. Zamykam głosowanie. Ustawa została przyjęta.

Ponieważ nie upłynął jeszcze maksymalny czas na głosowanie, za brak głosu nie będzie konsekwencji. Zresztą Tomasz i tak ma problemy sprzętowe.