Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Zjednoczenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ZJEDNOCZENIE

Dziś wieczorem gdy Caryca Aleksandra poszła spać, Piotr Konstanty Pawłowicz podpisał akt o Zjednoczeniu Rusi Batawskiej i Uhrainy w jeden potężny okręg zwany "Rządem Tymczasowym". Nowo powstała władza Brodryjska sprzeciwia się kultowi jednostki jaki jest w Brodrii Południowej.

RZĄD TYMCZASOWY

Rząd tymczasowy rozpoczął pracę od godziny 23;40 czasu lokalnego. Chcąc zyskać na czasie przed obudzeniem się Aleksandry. Władza ta rozpoczęła pracę od budowy pierwszych struktur armijnych, których podstawą są Wojska Ochotnicze oraz Carskie Siły Zbrojne (do niedawna zwane Armią Swarzewską). 

Piotr Konstanty Pawłowicz mianował się prezydentem Rządu Tymczasowego, po czym rozpoczął przemowę:

Bracia i siostry! Kult jednostki, który jest tak potężny w Brodrii Południowej powinien zostać unicestwiony... Dobrze wiemy że odkąd wspieram Carycę nie zostałem w żaden sposób wynagrodzony, a największy wstyd mi za to że przez pewien czas moje zauroczenie przysłaniało mi oczy... Stańmy razem i rozgońmy ten rządzący motłoch! Niech żyje Brodria! Jedna, Wspólna, Nasza! 

Przemówienie zabrzmiało w całym kraju, a do Piotrogrodu zaczęły zjeżdżać setki ochotników, którzy chcieli walczyć przeciwko temu stanowi rzeczy. Chwała Brodrii!

Zabrzmiał marsz w języku starobrodryjskim. 


Mam nadzieję, że to jedynie metoda dyskusji...
Nie, to jest metoda Zjednoczenia tego państwa oraz ukrócenia w końcu kultu jednostki... To nie jest żadna próba zamachu stanu, a 3-ci podział Brodrii. My Rząd Tymczasowy nie cofniemy się przed tym do czego doprowadziliśmy. Brodria nasz ukochany kraj nie może dłużej być podzielony, uważamy że powinna odbyć się elekcja Cara i zakończenia z tym konfliktem. Na Svara przyrzekam, że Ja Prezydent Piotr Konstanty Pawłowicz nie cofnę się przed tym co postanowiłem do momentu w którym obie strony nie przyznają mi racji że potrzebna jest demokratyzacja Brodrii, zakończenia kultu jednostki oraz elekcja Carska.
Piotrze w tym momencie odbieram Ci wszelkie prerogatywy i urząd Ministra Koronnego.
Nie przejmuję się tym zbytnio... Nie mam zamiaru dalej być lizusem i być wykorzystywanym w nieskończoność... Non stop Aleksandra, Aleksandra, Aleksandra... Tak szczerze? Prosiłem i prosiłem ale Jaśnie Oświeconą Pannę można prosić bo i tak nie posłucha, dałem Ci propozycję demokratyzacji Brodrii, oraz elekcji Cara, lecz jesteś zbyt zapatrzona w siebie żeby to zrobić. Gdybyś nie była tak uparta dziś pewnie Brodria byłaby jedna. Nie zmienia to faktu że skoro nie posłuchałaś mnie to rząd tymczasowy przejmuje Ruś Batawską oraz Uhrainę i Brodria jest podzielona na trzy części. Ja nie wycofam się z tych ziem nawet jeśli nikt nie poprze mej sprawy... Dla mnie liczy się Brodria, a nie Car Iwan czy Caryca Aleksandra...
(22.05.2017, 00:26:04)Piotr Konstanty Pawłowicz napisał(a): [ -> ]Nie przejmuję się tym zbytnio... Nie mam zamiaru dalej być lizusem i być wykorzystywanym w nieskończoność... Non stop Aleksandra, Aleksandra, Aleksandra... Tak szczerze? Prosiłem i prosiłem ale Jaśnie Oświeconą Pannę można prosić bo i tak nie posłucha, dałem Ci propozycję demokratyzacji Brodrii, oraz elekcji Cara, lecz jesteś zbyt zapatrzona w siebie żeby to zrobić. Gdybyś nie była tak uparta dziś pewnie Brodria byłaby jedna. Nie zmienia to faktu że skoro nie posłuchałaś mnie to rząd tymczasowy przejmuje Ruś Batawską oraz Uhrainę i Brodria jest podzielona na trzy części. Ja nie wycofam się z tych ziem nawet jeśli nikt nie poprze mej sprawy... Dla mnie liczy się Brodria, a nie Car Iwan czy Caryca Aleksandra...


Teraz ja jestem winna. Faktycznie, to ja byłam głupia, że zgodziłam się na te wszystkie twoje głupie i denne pomysły....
No, ale na wypowiedzenie wprost wojny Iwanowi się nie zgodziłam , więc teraz jestem ta zła.

Ale poniesiesz swoje konsekwencje.
Oj Aleksandro... "Kocham Cię jak syna i brata" to takie słodkie ale ile w tym prawdy było? Nic.
Cóż nie zmieniam swojego zdania... Mam nadzieję że znajdzie się ktoś normalny i stanie po stronie Rządu Tymczasowego...
(22.05.2017, 00:32:40)Piotr Konstanty Pawłowicz napisał(a): [ -> ]Oj Aleksandro... "Kocham Cię jak syna i brata" to takie słodkie ale ile w tym prawdy było? Nic.
Cóż nie zmieniam swojego zdania... Mam nadzieję że znajdzie się ktoś normalny i stanie po stronie Rządu Tymczasowego...

Mnie nie obchodzi już twoje zdanie. Nie po tym co zrobiłeś. Prędzej już zjednoczyłabym Brodrię abdykując na rzecz Iwana , niż oddając w ręce takiego dwulicowego człowieka jakim jesteś ty.
Wątpię w powodzenie twojej sprawy, z prostego względu: zarówno z Bialenią jak i z Brodrią Północną mamy odpowiednie umowy międzynarodowe i wątpię, czy ktoś zgodzi się ośmieszyć poprzez popieranie ciebie.