Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Przyszłość Micropedii - panel dyskusyjny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(27.08.2017, 19:44:32)Taddeo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): [ -> ]Wyrzucić do kosza tak ogromne archiwum? Nie jestem przekonany. Ratujmy micropedię w pierwszej kolejności, tak uważam.

Nie wyrzucić, a po prostu stwierdzam - jako wieloletni tamtejszy "edytor" - że porządkowanie tam informacji zajmie dłużej czasu, niż przepisanie ich na czysto.
Strona www.mikronacje.pl jest działaniem firmy www.asert.pl , pewnie na czyjes zlecenie, ale nie wiem na czyje. Kontaktu jeszcze nie szukałem, ale po ich stronie www widać że nie będzie to łatwe.
Też popieram pomysł stworzenia Micropedii 2.0. Starą zarchiwizować. Dobrą ideą byłoby powołanie redaktorów, którzy opracowywaliby gotowe teksty w język wiki. Sam chciałbym stworzyć opis siebie i swojego Księstwa, ale pamiętam jak mozolnie dla takiego laika i nieuka komputerowego pracowało się na Micropedii.
Pomyłka*
Asert.pl - Mariusz Mazur
pl. Piastów 1/7
55-200 Oława
woj. dolnosląskie
NIP: PL 912-182-08-53
REGON: 021224000

tel: 530 799 400
email: kontakt@asert.pl
GG: 1716250
Czekam na aktywację w Dreamlandzie. Wink Mam nadzieję, że Prezerwatyw Tradycja Radziecki przybędzie.
Micropedii przydałby się też lifting i zmiana układu, bo obecnie nawet kiedy wchodzę sobie ją poprzeglądać to nie wiem jak.
To wina Wikii.
Czy udało się skontaktować z kims? Czy mail do Mugglerka poszedł? Chyba warto byłoby znać jego opinie, wkoncu to on jest założycielem...
A czy znamy ostatni termin kontaktu tej osoby z mikroświatem w ogóle?
Mam kontakt do PTRa, jeśli trzeba - mogę ogarnąć.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
(28.08.2017, 16:16:42)Jihymed napisał(a): [ -> ]Czy mail do Mugglerka poszedł? Chyba warto byłoby znać jego opinie, wkoncu to on jest założycielem...

Myślę, że on po 7 latach bardziej będzie miał wyjebane.
O ile w ogóle dodatkowo jeszcze używa tej skrzynki do dnia dzisiejszego.
Widzę, że dałoby radę wyeksportować strony w postaci pliku XML - o ile uda nam się zgromadzić ich listę Wink wtedy można byłoby stworzyć nową Wiki i ten plik zwyczajnie zaimportować, tam można byłoby dokonywać zmian. Mielibyśmy zachowane strony. Wątpię żeby można było w ten sposób skopiować userow, musiałbym sprawdzić na uprawnieniach admina. Napiszę do PTRa.

Nie wiem czy istnieją jakieś narzędzia do tego, ale będę się rozglądać. Chętnie pomogę.

Kontaktu do Mugglera nie mam.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
PTR napisał:
Cytat:generalnie takich prób było za mojego życia z 5-6, z czego co najmniej w czterech uczestniczyłem, żadna nie zakończyła się powodzeniem i generalnie good luck suckers

[...]
znaczy biorąc pod uwagę ilość gówna jaka tam narosła przez te lata, oraz to że 99% tego co jest jest od miliona lat nieaktualne to wyciąganie treści Micropedii jako całości jest IMHO przeciwskuteczne

generalnie jak komuś zależy to należy założyć nową wiki i pisać ją od zera, ewentualnie jakieś historyczne dane czerpać z Micropedii, ale nie na zasadzie traktowania Micropedii jako podstawy do przeformowania tylko raczej jako miejsce gdzie można zajrzeć jak się będzie pisało nowy artykuł na dany temat
I właśnie to jest to.
Tyle szlamu tam narosło, że nie wiem, czy ktoś by się podjął czyszczenia tego.
Zgadzam się z przedmówcami. I ktoś musi kontrolować treść pisaną w nowej micro.
Ok, więc jednak Micropedia 2.0.

Jeżeli tak, to kto by się nią zajmował? I jak zapobiegniemy temu, co stało się z obecną? Poza tym, zamierzamy, przenosić to co tam jest i jeżeli tak, to w ten sposób jak mówił Orjon, czy metodą przepisywania tego co jest istotne? I kto by to zrobił?
Skoro już zaczynamy od zera, to lepiej będzie chyba napisać artykuły od zera, jedynie inspirując się obecnymi. I tak wiele informacji jest nieaktualnych.
Popieram.
Czy zatem jest ktoś chętny, aby zająć się zakładaniem nowej pedii i kwestiami technicznymi? Bo myślę, że przy artykułach pomoże każdy po trochu. Smile
Napiszę do Mat Maxa, administrującego domeną mikronacje.info, z prośbą o dodanie subdomeny Wiki. Postaram się to skonfigurować asap, choc mam małe problemy techniczne - do ogarnięcia.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3