Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Ku lepszej Bialenii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Co myślisz o tym pomyśle? https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8450.html
jaki jest Twój stosunek do tego? Moim zdanie odciążyło by to naszych ambasadorów w przyszłości. A wyznaczylibyśmy nowy standard w placówkach dyplomatycznych?!

Co do folwarków to trochę ich nie widzę w gospodarce, jak chciałbyś je użytkować? Mi do głowy przychodzi tylko to co jest aktualnie. folwarki == wioska == aktywność z działąnia w niej.

Stowarzyszenie w ten sposób nie ma prawa bytu, za duże zamieszanie i wiele spraw by zaginęło. Do tego potrzeba by było dobrze współgrających państw, a takimi nie są ww.
Cóż, muszę przyznać, że przeczytałem program z zaciekawieniem. Wydał mi się on najciekawszy, najambitniejszy i najbardziej merytoryczny ze wszystkich przedstawionych. Iwan już kiedyś miał zostać Prezydentem, niestety nie udało się ze względu na brudne machlojki zdrajczyni. Teraz mam nadzieję uda się przełamać tą złą passę i zobaczymy Króla-Seniora Hasselandu i Cara Brodrii w Pałacu Prezydenckim na Placu Zielonym.

Mam jednak pytanie do kandydata: jako władca słyniesz z szybkich dymisji. Czy uważasz, że tym razem uda Ci się dokończyć kadencję? A może planujesz znów blisko połowy zrezygnować?
Cytat:Co myślisz o tym pomyśle? https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8450.html
jaki jest Twój stosunek do tego? Moim zdanie odciążyło by to naszych ambasadorów w przyszłości. A wyznaczylibyśmy nowy standard w placówkach dyplomatycznych?!

Pomysł z rozsyłaniem informacji do innych mikronacji wydaje mi się bardzo ciekawy. Nie jestem jednak przekonany do pomysłu zamykania nieaktywnych ambasad krajów, z którymi utrzymujemy stosunki dyplomatyczne. Powinniśmy traktować naszych partnerów z szacunkiem, a nie wyznaczać im nasze standardy. Możemy być jedynie wzorem, który działając aktywnie będzie wprowadzał powiew świeżości do sposobu prowadzenia polityki zagranicznej.

Cytat:Co do folwarków to trochę ich nie widzę w gospodarce, jak chciałbyś je użytkować? Mi do głowy przychodzi tylko to co jest aktualnie. folwarki == wioska == aktywność z działąnia w niej.

Właśnie to jest niewystarczające. Moim zdaniem folwarki powinny przynosić pewne zyski, a ich rozwój owe zyski zwiększać.

Cytat:Stowarzyszenie w ten sposób nie ma prawa bytu, za duże zamieszanie i wiele spraw by zaginęło. Do tego potrzeba by było dobrze współgrających państw, a takimi nie są ww.

Nie wydaje mi się. Jeżeli władze wszystkich krajów będą prowadzić regularne aktualizacje, wtedy nic nie zaginie. Nie zgadzam się także ze stwierdzeniem, że Bialenia, Brodria i Hasseland nie są/nie były dobrze współgrającymi mikronacjami. W czasach stowarzyszenia aktywność całego związku była bardzo wysoka. Całość upadła, bo interesy jednostek zostały wyniesione ponad interesy ogółu. Tym razem trzeba będzie temu zaradzić, stąd, m.in. pomysł przenoszenia centrum zarządzania do każdego kraju członkowskiego.

Eddardzie,

dziękuję za miłe słowa.

Cytat:Mam jednak pytanie do kandydata: jako władca słyniesz z szybkich dymisji. Czy uważasz, że tym razem uda Ci się dokończyć kadencję? A może planujesz znów blisko połowy zrezygnować?

Gdybym z własnej woli, ot tak, chciał zrezygnować w trakcie kadencji, to nie startowałbym na urząd Prezydenta. To byłoby niepoważne.
Kogo przewidujesz powołać Wiceprezydentem i kogo widzisz w Gabinecie? Jak chcesz sprawować władzę - silną ręką czy z uwzględnieniem różnorodności.
Jestem pod wrażeniem Programu.
Uważam iż jest on Bardzo Dobry.
Następny, co chce arystokrację faworyzować w gospodarce.
Cóż skoro z dwóch kontrkandydatów jeden jest kucykiem, a drugi mikrofaszystą, to Iwanie raczej masz szansę na poparcie z mojej strony.
(06.11.2017, 19:57:58)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): [ -> ]Cóż skoro z dwóch kontrkandydatów jeden jest kucykiem, a drugi mikrofaszystą, to Iwanie raczej masz szansę na poparcie z mojej strony.
Czyli skoro nadal uważasz mnie za kucyka mogę wrócić do niego na avatara. Bardzo dobrze.
Cytat:Kogo przewidujesz powołać Wiceprezydentem i kogo widzisz w Gabinecie?

Skład Rządu jest dokładnie dobierany. Rezultaty prac zaprezentuję wkrótce.

Cytat:Jak chcesz sprawować władzę - silną ręką czy z uwzględnieniem różnorodności.

Władza Prezydenta nie opiera się na samodzierżawiu. Będę chciał rozdzielać ją tak, aby obywatele mieli jak największy wpływ na decydowanie o przyszłości swego kraju. Nie zawaham się jednak użyć nadanych mi przywilejów, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Cytat:Następny, co chce arystokrację faworyzować w gospodarce.

Niekoniecznie arystokrację. Bardziej chcę zrobić z folwarków coś użytecznego. Skoro mamy ich tak dużo i hojnie je sobie rozdajemy, to spróbujmy je w jakimś praktycznym stopniu wykorzystać.

Cytat:Jestem pod wrażeniem Programu.
Uważam iż jest on Bardzo Dobry.
Cóż skoro z dwóch kontrkandydatów jeden jest kucykiem, a drugi mikrofaszystą, to Iwanie raczej masz szansę na poparcie z mojej strony.

Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że moja kandydatura budzi sympatię wśród obywateli.
Piott Pietrow udziela się w IV Rzeszy i należy do SS. Jak to skomentujesz Iwanie?
Odpowiedziałbyś może na mój zestaw pytań rzuconych na początku wątku z debatą prezydencką?
Cytat:Piott Pietrow udziela się w IV Rzeszy i należy do SS. Jak to skomentujesz Iwanie?

Podjąłem już w tej sprawie odpowiednie kroki.

Cytat:Odpowiedziałbyś może na mój zestaw pytań rzuconych na początku wątku z debatą prezydencką?

Oczywiście!

Cytat:Jakie jest najlepsze nadzienie do naleśników?

Nutella <3 (wiem, że jest paskudnie niezdrowa i zawiera w sobie utwardzony olej palmowy, ale od czasu do czasu można nią sobie osłodzić życie).

Cytat:Czy planowane jest trzymanie się doktryny polityki zagranicznej?

Doktryna polityki zagranicznej powstała dawno temu i na dzień dzisiejszy zawiera pewne nieaktualności. Niemniej jednak jest to dobry dokument, z którego jak najbardziej trzeba korzystać.

Cytat:Jaka jest planowana częstotliwość wynagradzania obywateli folwarkami?

Folwarki uzyskujemy za aktywność na rzecz Republiki Bialeńskiej. Dlatego też uważam, że nie należy ograniczać się do rozdawnictwa tych dóbr wyłącznie w święta narodowe. Jako Prezydent będę stale monitorował działania obywateli i nagradzał ich według dokonań.

Cytat:Czy kandydat planuje prezydenturę na Kaniewskiego (stabilizacyjną) czy na wypadanie z szoferki (podgrzewanie atmosfery)?

Wypadanie z szoferki bardziej szkodzi, niż przynosi korzyści. Dlatego też nie będę chciał opierać swej prezydentury na gorącej atmosferze. Aby Bialenia rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnie, potrzebne jest działanie stabilizacyjne.

Cytat:Skoro to już zostało poruszone, jaki jest stosunek kandydata (w kilku zdaniach) do idei odrodzenia naszego małego imperium?

Wypowiadałem się już na ten temat. Jestem pozytywnie nastawiony do idei odrodzenia stowarzyszenia. Tym razem potrzebna będzie inna forma współpracy, o czym szerzej mówię w moim programie wyborczym.
Czy Car wypowie się w sprawie debaty?
Tak, co do weekendu, to niestety nie mogę na chwilę obecną czegokolwiek potwierdzić. Prawdopodobnie jutro będę wiedział więcej.
Tak jak do Tadzia, takie same pytania do ciebie.
Co zamierzasz zrobić z klejąca, wręcz nie działająca gospodarką? Jak poradzisz sobie z Bialenami, jaki masz pomysł na to?
Co z polityką zagraniczną i nie funkcjonujacymi Ambasadami oraz nie przynoszącymi korzyści Traktatami?
Jakie masz plany względem wojska oraz sportu?
(10.11.2017, 14:21:45)Thomas von Lisendorff napisał(a): [ -> ]Co z polityką zagraniczną i nie funkcjonujacymi Ambasadami oraz nie przynoszącymi korzyści Traktatami?

Przecież Traktaty przynoszą korzyści. Dzięki nim mamy możliwość otwierania ambasad, a inne państwa mogą otwierać ambasady u nas. Ponadto są świadectwem wzajemnego uznania i obopólnej zgody co do możliwości podejmowania dalszej współpracy.

Likwidacja tych traktatów byłaby według mnie kompletnie nie na miejscu. Powinniśmy się raczej skupić na podpisywaniu nowych, z młodymi ambitnymi państwami, tak jak to czyniła Republika wiele lat temu. Dawała szansę na współpracę z tymi najmniejszymi i najmłodszymi, a to dla nich często bardzo wiele znaczy.

Nie powinniśmy iść w stronę którą proponujecie. Nie bądźmy jak stara, zrzędliwa post-mikronacja.
Zadałem pytania Iwanowi i od niego oczekuję odpowiedzi. Nie od Ciebie Ned.
Cóż, takie jest moje zdanie. Mam nadzieję, że Iwan sądzi podobnie. Wink
Iwanie, jak będziesz miał chwilkę, odpowiedz na moje pytania.
Cytat:Co zamierzasz zrobić z klejąca, wręcz nie działająca gospodarką? Jak poradzisz sobie z Bialenami, jaki masz pomysł na to?

Mój program nie wspomina o gospodarce. Dlaczego? Otóż chciałbym pozostawić tę kwestię mądrzejszym i bardziej zorientowanym w tym temacie ode mnie. Jako Prezydent będę przychylny do wszelkiego rodzaju inicjatyw związanych z ustanowieniem systemu gospodarczego. Nie będę jednak ingerował, poza sytuacjami określonymi w prawie, w cały ten proces. Nie na tym będę chciał się skupiać, ponieważ pomysł utworzenia gospodarki nie jest w pełni przez społeczeństwo akceptowany, tj. istnieje część zainteresowanych tematem, ale nie jest to zdecydowana większość.

Cytat:Co z polityką zagraniczną i nie funkcjonujacymi Ambasadami oraz nie przynoszącymi korzyści Traktatami?

Do pierwszej części pytania odsyłam do mojego programu.
Moim zdaniem jedną z cech stabilnej i poważnej mikronacji jest jej stosunek do zawieranych przez nią umów międzynarodowych (w tym przypadku chodzi nam o umowy uznaniowe). Stosunek ten nie powinien być zmienny, dopóki nie zajdą jasne przesłanki do tego, aby uznać daną umowę za nieważną. Skoro zobowiązaliśmy się w umowie do uznawania mikronacji X, to czemu niby, zakładając że mikronacja X istnieje i jest wobec nas neutralna, mielibyśmy tę umowę zrywać? To by jedynie pokazało, że mamy, co najmniej, lekceważący stosunek wobec naszych kontrahentów. Ponadto takie wybiórcze podejście nie byłoby zgodne z założeniami naszej Doktryny Polityki Zagranicznej.

Podzielam w tym przypadku powyższą wypowiedź Eddarda.

Cytat:Jakie masz plany względem wojska oraz sportu?

1) Wojsko - wybranie aktywnego dowództwa, przegląd stanu osobowego, sprawowanie aktywnego zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi (pobudzanie fabularyzowanych wydarzeń, opisów, uroczystości),
2) Sport - kwestie związane ze sportem pozostawię zainteresowanym tą dziedziną.
Stron: 1 2 3