Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: PU ws. złożenia wniosku o nadanie Medalu św. Izydora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowny Marszałku,
Wysoka Izbo!


Zgodnie z moją zapowiedzią z inauguracji prezydenckiej, przedkładam Wysokiej Izbie projekt uchwały ws. złożenia wniosku o nadanie Srebrnego Medalu św. Izydora Maciejowi Kamińskiemu, Eddardowi Noqternowi oraz Hewretowi von Thornowi. 

Art. 3 ust. 10b lit. b ustawy o odznaczeniach cywilnych i wojskowych z dn. 20 maja 2014 roku z późn. zm. reguluje, że Medal św. Izydora nadawany jest przez Prezydenta Republiki Bialeńskiej na wniosek Parlamentu. Ustawa zasadnicza Prezydentowi nadaje natomiast prawo inicjatywy uchwałodawczej, a żadne inne przepisy jej w niczym nie ograniczają. Doprowadza to do wystąpienia dość komicznej sytuacji, kiedy to składam projekt wniosku do mnie. Ale odbywa się to zgodnie z prawem.

Maciej, Eddard i Hewret od lat są aktywnymi mieszkańcami Republiki Bialeńskiej, z ewentualnymi przerwami. Ich posty są merytoryczne i wnoszą powiew świeżości do dyskusji. Nie nabijają sobie postów, zawsze ważąc wypowiadane słowa. Nie mam jednak możliwości odznaczenia ich innymi orderami, ponieważ są w posiadaniu wielu medali na najwyższych poziomach - złotych, nierzadko z wieńcami. Dlatego też zwracam się do Wysokiej Izby z prośbą o przegłosowanie projektu uchwały, co umożliwi mi nadanie Medalu św. Izydora wspomnianym obywatelom.

Cytat:
[Obrazek: ?url=spolecznosc.bialenia.org.pl%2Fgalle..._33_49.png]

UCHWAŁA ZGROMADZENIA LUDOWEGO
WS. ZŁOŻENIA WNIOSKU DO PREZYDENTA REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
O NADANIE ORDERU SREBRNEGO MEDALU ŚW. IZYDORA

z dn. xx 2017 roku

Działając na podstawie art. 3 ust. 10b lit. b ustawy o odznaczeniach cywilnych i wojskowych z dn. 20 maja 2014 roku z późn. zm., Zgromadzenie Ludowe zwraca się do Prezydenta Republiki Bialeńskiej z wnioskiem o nadanie następującym obywatelom Orderu Srebrnego Medalu św. Izydora:
1) Maciejowi Kamińskiemu;
2) Eddardowi Noqternowi;
3) Hewretowi von Thornowi.
Debata potrwa dobę.

Powiem tyle, nie wypada mi raczej zabierać w sprawie projektu głosu. Wink
Przechodzimy do głosowania.

ZA.
ZA
Za
3 x Nie
ZA.
Przegłosowane.

Podpisuję.