Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Święto Władz Konstytucyjnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - Święto Władz Konstytucyjnych. Od rana mieszkańcy Wysp Przyjaźni i przybysze z innych regionów Bialenii leczyli się z wrażeń, których nabawili się w czasie wczorajszych imprez kulturalnych. Na dziś Ministerstwo Kultury i Fabularyzacji zaplanowało drugą, właściwą część obchodów - ceremonie państwowe z udziałem najwyższych przedstawicieli Władz Państowych. Naturalnie wzbudziły one mniejsze zainteresowanie, aniżeli wczorajsza zabawa. Z punktu widzenia rządu - może to i dobrze... Część obywateli wróciła jednak na Campus Misericordiae i oczekują na Konduktora i innych dygnitarzy.

[Obrazek: article-1377043-0BA2670A00000578-81_638x421.jpg]
Godzina 20 wybiła. Tłumy zgromadzone na Wyspach Przyjaźni z niecierpliwością oczekiwały Ekscelencji Prezydenta, który miał rozpocząć uroczystości. Wreszcie na scenie pojawił się Tadeusz Krasnodębski. Prowadzący uroczystość natomiast poprosił wszystkich o powstanie i wspólne odśpiewanie hymnu Republiki Bialeńskiej.


Cytat:


Bialenio jedyna, Ojczyzno tak mężna
Tyś silna i wielka! Nam wiecznie się śnisz!
Wśród innych v-krajów prawdziwie potężna
Na górze zwycięzców odwiecznie Ty tkwisz!

Lud uniżony służy Ci!
Wrogami gardzi - "zniszczyć ich"!
Sojusz Narodów - to znak Naszych dni!
"Dziś, jutrem będzie" - myśląc tak
Tworzymy tutaj nowy świat
Nasza Bialenia, to Północy kwiat!

Zielony jest sztandar jedności Narodów
Powstańców głos dumnie Nam w sercach wciąż brzmi!
To z Marcem związana jest klęska Twych wrogów
Wolnością, braterstwem, równością tu grzmi!

Lud uniżony służy Ci!
Wrogami gardzi - "zniszczyć ich"!
Sojusz Narodów - to znak Naszych dni!
"Dziś, jutrem będzie" - myśląc tak
Tworzymy tutaj nowy świat
Nasza Bialenia, to Północy kwiat!

Idee Patrona rozjaśnią Nam drogę
Myśl Jego stanowi kierunek dla mas
Nie będzie Twa ziemia zajęta przez trwogę
Bo jesteś największą wartością dla Nas!

Lud uniżony służy Ci!
Wrogami gardzi - "zniszczyć ich"!
Sojusz Narodów - to znak Naszych dni!
"Dziś, jutrem będzie" - myśląc tak
Tworzymy tutaj nowy świat
Nasza Bialenia, to Północy kwiat!

Następnie wojskowa orkiestra odegrała hymn Prezydentowi Republiki Bialeńskiej.Po zakończeniu tej części obchodów, głos zabrał Prezydent Tadeusz Krasnodębski.


Cytat:
Szanowni Państwo, Najdrożsi Bialeńczycy!

Po całym weekendzie hucznych obchodów Święta Władz Konstytucyjnych w towarzystwie największych gwiazd, spotykamy się tutaj - na Wyspach Przyjaźni. Archipelagu od niedawna związanym z Bialenią, który początkowo miał symbolizować przyjaźń łączącą naszą Ojczyznę z Carstwem Brodrii. Choć podczas dzisiejszego święta cześć oddajemy naszemu fundamentowi, naszej ustawie zasadniczej, nie sposób nie wspomnieć o państwach, które przez wiele miesięcy były naszymi najbliższymi sojusznikami - a których tak nam dziś brakuje. Miniony rok - czas od ostatniego Święta Władz Konstytucyjnych - był przecież czasem rozpadu naszego stowarzyszenia. Dlatego też, będąc przekonanym, że to bardzo odpowiedni moment, z tego miejsca gorąco pragnę wyciągnąć rękę pojednania do Narodów Hasselandzkiego i Brodryjskiego. Reprezentując całą Republikę i wszystkich jej obywateli pragnę jasno zadeklarować, że Bialenia świadoma jest błędów, jakie popełniła - i jest gotowa je naprawić. Głęboko wierzę, że nadchodzący rok 2018 będzie czasem naszego pojednania i powrotu do współpracy, jakiej mikroświat potrzebuje.

Uroczystość związana z Konstytucją Republiki Bialeńskiej w niesamowicie symboliczny sposób zbiega się z referendum nad nową ustawą zasadniczą. Zachowując pełny szacunek do obecnie obowiązującej konstytucji, należy z pełną świadomością powiedzieć: nie jest ona doskonała. Pewne jej rozwiązania, jak Sejm Rzeszy czy Rada Przysięgłych, nie funkcjonują. Jej szczegółowość sprawia, że nie możemy na poziomie ustawy określić mniej istotnych spraw, jakie niesłusznie znalazły się w treści ustawy zasadniczej. Podjęty przez Zgromadzenie Ludowe projekt nowej konstytucji niweluje te problemy. Dlatego gorąco proszę o zagłosowanie za nową Konstytucją Republiki Bialeńskiej, która umożliwi jeszcze lepsze funkcjonowanie naszej Bialenii.

Święto Władz Konstytucyjnych, jak każde inne święto, jest okazją do uhonorowania najaktywniejszych mieszkańców Republiki. Z tej okazji z radością chciałbym nadać folwarki osobom zasłużonym dla rozwoju Ojczyzny.

@"Antoni Kacper Burbon-Conti" - Tobie, za przeprowadzenie trudnej reformy gospodarczej, ciągłą aktywność i pomoc, a także przykładne wykonywanie "za kulisami" obowiązków Wiceprezydenta, chciałbym nadać 10 folwarków. @"Maciej Kamiński", w uznaniu niesłabnącej aktywności parlamentarnej, tak częstego przygotowywania ciekawych statystyk i pamiętając o tym, że zawsze mogę na Tobie polegać, pragnę nadać Ci 9 folwarków. Po 8 folwarków, w uznaniu aktywności rządowej i pozarządowej, nadaję @"Frederick Hufflepuff", @"Eddard Noqtern", @"Ametyst Faradobus" i @"Kamil Maciejewski". Na wyróżnienie 6 folwarkami zasługują @"Bajtuś", @"Hewret von Thorn" i @"Sheldon Anszlus Lovelace". Po 5 folwarków chciałbym nadać @"Thomas von Lisendorff", @"Iwan Pietrow", @"Mikołaj Patryk Dostojewski" i @"Mateusz Adam Sartoneskorsi". 2 folwarki pragnę przyznać @"AndrzejSwarzewski", a jeden folwark naszemu najmłodszemu mieszkańcowi - @"Kamil Mikołaj Stachowiecki".

Dzisiejsza uroczystość jest dniem niezwykłym. To właśnie dzisiaj Prezydentowi przysługuje prawo nadania Orderu Bohatera Bialenii - najwyższego z odznaczeń państwowych. Za rok 2011, gorąco pragnę odznaczyć nim Andrzeja Swarzewskiego - wielokrotną głowę państwa, nieustannie oddanego obywatela związanego z Bialenią od samego początku, jednego z jej ojców-założycieli, którego zasługi dla Ojczyzny są wyjątkowe.

Duży problem sprawiło mi nadanie tego odznaczenia za rok 2017. Wahałem się nad dwoma osobami, od kilku lat związanymi z Republiką. Ostatecznie jednak postanowiłem uznać tegorocznym Bohaterem Bialenii Ametysta Faradobusa. To właśnie on przejął stery w Bialenii, kiedy kryzys aktywnościowy był tak głęboki. Ametyst związany jest z naszą Ojczyzną od 2012 roku; przez dwie kadencje z rzędu sprawował funkcję Prezydenta Republiki Bialeńskiej, a do dzisiaj aktywnie angażuje się w działalność państwową.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję. Każdy chętny może teraz zabrać głos, a już o godzinie 20:45 zapraszam na Discord na bankiet poświąteczny. Odbędzie się w pokoiku bialeńskim - jeśli ktoś nie będzie go widział, proszę o kontakt z operatorami Discordu.
Cóż dziękuję za folwarki. Wiwat Konstytucja, wiwat Republika, wiwat Prezydent! Smile
Dziękuję za folwarki.
Cóż, dziękuję za kolejne fanty, których co prawda otrzymałem już sporo za te dwie kadencje, ale nie uważam, abym nie był bohaterem. Winszuję też wszystkim pozostałym nagrodzonym.
Ja dziękuje z mój pierwszy folwark.
Dziekuje za folwarki, chwała Republice !
Brawo Panie Prezydencie za rzeczowe przemówienie!
Dzięki resztkom z biesiadnego stołu utrzymałem przy życiu siedem chłopskich rodzin z połamanymi łopatami przez kolejnych kilka dni. Chałwa konduktorowi!