Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Rada Miasta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowni członkowie Rady Miasta,

@"Ametyst Faradobus" @"Antoni Kacper Burbon-Conti" 

Na wstępie powiem czym chciałbym żeby nasz organ był i jak powinniśmy go powołać. Przede wszystkim według mnie Rada Miasta Wolnogradu powinna doradzać Lwowi w podejmowaniu decyzji, wskazywać na działania wymagające zajęcia się, a w niektórych sprawach mogłaby nawet przejmować część kompetencji Lwa Wolnogradu. Rada podejmowałaby również decyzje, za pomocą uchwał dotyczących miasta jak np. nazwanie placu, ulicy, skweru, dzielnicy; wydanie zakazu poruszenia się, albo cen parkowania itp. W skład Rady mogliby wejść według mnie wszyscy chętni mieszkańcy Wolnogradu.

I tu moje pierwsze do Was, jako potencjalnych członków nowej Rady: co o tym sądzicie? Czy powinniśmy powołać Radę za pomocą uchwały Sejmu Rzeszy? Czy ktoś by chciał się podjąć stworzenia takiej uchwały?
Tylko nasza trójka by należała do Rady? 
Ja jak najbardziej popieram Twoją propozycję, Rada pomagałaby Ci podejmować decyzje i tym samym zarządzać miastem. Wydaje mi się, że powinniśmy Radę powołać właśnie przez uchwałę Sejmu ew. jakąś Twoją uchwałą (aktualnie się nie orientuję, co masz prawo dokładnie wydawać), a co do napisania takiej uchwały - obecnie jestem zawalony rozporządzeniami do Komisji, więc odpadam, choć oczywiście gdyby była potrzeba, służę radą i pomocą.

Mam jednak jeszcze zastrzeżenie co do Ciebie Eddardzie i tego wątku.
Ja po raz kolejny proponuję wprowadzenie rozwiązań zawartych w projekcie Statutu miasta, który przedstawiłem już dawno temu: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8333.html
Projekt jest dobry, zresztą już wcześniej go popierałem, ale pomija utworzenie Rady, jak to widzi Ed.
Może zróbmy kompromisowo: w podanym projekcie zastąpimy Senat Radą Miasta, ale z uwzględnieniem, że w skład wchodzą nie wszyscy, a wybrani obywateli oraz określeniem jej kompetencji.

Proponowałbym również zastąpienie nazwy Gubernator Burmistrzem, bo G. to mi się bardziej z regionem, niż miastem kojarzy.
Chyba możemy po miesiącu wrócić do tematu. xD

Cóż, co do Rady to można i tak, ale moim zdaniem nazwa ta jest dosyć nudna. Podobnie ma się sprawa z Burmistrzem, chociaż w tym przypadku stolica i tak jest wyróżniona, bo nad Burmistrzem jest przecież jeszcze Lew. Przyznam, że Gubernatora zaczerpnąłem z ustroju państw Generalgouvernement Commonwealthu, gdzie Gubernator Generalny reprezentuje Führera Monarchę w bieżącym sprawowaniu funkcji na miejscu.
Najpierw trzeba by obsadzić stanowisko Lwa, bo o ile się nie mylę, Eddard zrezygnował również z tego stanowiska.
Też racja. Mogę wystartować, ale tylko w sytuacji, jeśli nie będę dalej ministrem, bo godzenie dwóch ważnych stanowisk mi się nie widzi.