Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Zmiana imienia i nazwiska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowna Rado!

W związku z moim przysposobieniem do rodu Medyceuszy i Zepów, zwracam się z uprzejmą prośbą o zmianę moich personaliów na: Aureliusz Paweł Medyceusz Zep.
Proszę najmocniej o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

Z wyrazami szacunku,

Aureliusz Paweł Medyceusz Zep 
(wcześniej Aurelio Bentini)
Krajowa Rada Informatyczna realizuje wnioski po ich pozytywnym rozpatrzeniu przez Prezydenta bądź osobę upoważnioną. Jako że póki co jedynym przedstawicielem władzy wykonawczej jest @"Antoni Kacper Burbon-Conti", proszę kierować prośbę do niego. Smile
Szanowny,

jako że złożyłeś już wniosek tutaj (poproszę jedynie KRI o przeniesienie go do Gabinetu Prezydenta), wniosek rozpatruję pozytywnie.

Z wyrazami szacunku,
Panel admina coś szykowniej wygląda.

Dane zmienione.
(09.02.2018, 21:34:53)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): [ -> ]Krajowa Rada Informatyczna realizuje wnioski po ich pozytywnym rozpatrzeniu przez Prezydenta bądź osobę upoważnioną. Jako że póki co jedynym przedstawicielem władzy wykonawczej jest @"Antoni Kacper Burbon-Conti", proszę kierować prośbę do niego. Smile

Powiedzcie jakie jest ratio legis tego rozwiązania? Dlaczego Prezydent musi wyrażać zgodę na zmianę przez kogoś imienia lub nazwiska?
(10.02.2018, 13:54:47)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a): [ -> ]Powiedzcie jakie jest ratio legis tego rozwiązania? Dlaczego Prezydent musi wyrażać zgodę na zmianę przez kogoś imienia lub nazwiska?

Wydaje mi się, że funkcjonuje to na zasadzie tradycji jak wiele rozwiązań w Bialenii, chyba że gdzieś znajduje się jakiś zapis, ale nie przypominam sobie.
Mnie pamięć podpowiada, że przeniesiono to uprawnienie na KRI. Powinno to być w ustawie o systemach informatycznych.
Więc spieszę z cytatem. Big Grin

Cytat:Artykuł 4. [Nazwy użytkowników]

1. Na forum społeczności Republiki Bialeńskiej funkcjonuje nazwa użytkownika, która służy do rozpoznania osoby przez podmioty prawne może być zmieniona tylko za zgodą odpowiedzialnego urzędnika za ewidencję obywateli i mieszkańców Republiki Bialeńskiej lub Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Wyświetlana nazwa użytkownika musi być taka sama, pod jakim mieszkaniec występuje w Republice w życiu publicznym, jak i w dokumentach.

2. Każdy mieszkaniec może zmienić bezpłatnie swoją nazwę użytkownika, jeśli:

a) posługuje się inną tożsamością poza granicami Republiki Bialeńskiej,

b) uległo zmianie jego nazwisko na skutek związku małżeńskiego lub przysposobienia do rodu,

c) zachodzą inne, uzasadnione okoliczności.

3. Zmiana nazwy użytkownika dokonywana jest automatycznie, bez wnioskowania o nią, w przypadku, gdy mieszkaniec otrzyma obywatelstwo Republiki Bialeńskiej na nazwisko różne od nazwy wyświetlanej.

4. Urząd wydający zgodę na zmianę nazwy wyświetlanej użytkownika jest zobowiązany do aktualizacji danych personalnych we wszystkich dokumentach, w których występuje mieszkaniec. W tym celu w profilach użytkowników prowadzona jest przez administrację ewidencja danych, pod jakimi występował w całym okresie pobytu w Republice Bialeńskiej mieszkaniec.

5. Administratorzy stron internetowych są zobowiązani w ciągu 168 godzin dokonać aktualizacji danych osobowych użytkowników.

Odpowiedź chyba jasna na pytanie Pawła. Wink
Czyli KRI może decydować samo.
(10.02.2018, 14:28:18)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a): [ -> ]Czyli KRI może decydować samo.

Niekoniecznie. KRI odpowiada wyłącznie za zmianę danych w koncie, a zgodę na zmianę musi wyrazić urzędnik odpowiadający za ewidencję (jedynie za nią odpowiada MSW) lub Prezydent.
No to dobrze, że takowy minister do KRI akurat należy.
W sumie to można by uprościć czynność w uzasadnionych przypadkach.
Jedynie prosić konduktora o zgodę, jeśli będzie jakieś widzimisie.
(11.02.2018, 20:26:41)Hewret von Thorn napisał(a): [ -> ]Jedynie prosić konduktora o zgodę, jeśli będzie jakieś widzimisie.

Zmiana personaliów to zawsze widzimisię. Tongue

Ale Prezydent i tak zawsze się zgadza. Można zmienić, że zamiast wydawania zgody, może wydać sprzeciw. A jak nie wyda, to KRI zmienia.

e: Albo po prostu pozostawić to KRI z instancją odwoławczą u Prezia.
(11.02.2018, 20:27:20)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): [ -> ]Zmiana personaliów to zawsze widzimisię.

Czy przysposobienie to widzimisie? Tongue
No w sumie, to tak. Tongue
Jak nie Prezydent to chociaż MSW, bo dany minister musi być powiadomiony o zmianie danych, ponieważ musi nanieść stosowne zmiany w dokumentach, a wyrażenie przez władzę zgody zapobiega, żeby ktoś na prywatnych kanałach poprosił kogoś o zmianę danych i nagle zaczął działać pod innymi danymi, jak to było w przypadku Thomasa, kiedy jeszcze byłem w MSW.