Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Mapa Rzeszy Bialeńskiej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dostojny Lwie, Szlachetni Kuledzy,


jakiś czas temu spostrzegłem, że brakuje nam aktualnej mapy Bialenii, na której uwzględniono by wszystkie lenna w ich aktualnych granicach. Rodzi to problemy natury praktycznej, na przykład kiedy trzeba wyznaczyć granice nowego lenna. W związku z tym uważam za niezbędne stworzenie mapy Rzeszy Bialeńskiej, która obejmowałaby wszystkie dobra lenne, a także wolne miasta. Oczywiście podstawą byłaby tu mapa Bialenii, ale można też pokusić się o coś nowego. Mapa taka byłaby, w moim przekonaniu, nie tylko pożyteczna, ale też ciekawa w odbiorze.

Jeżeli się ze mną zgadzacie proponuję przystąpić do pracy.
Dorzuciłbym do tego czystą mapę.
Popieram, ale niestety nie posiadam umiejętności graficznych. Jeśli jednak ktoś stworzył taką mapę, to jako Lew hojnie wynagrodzę tę osobę.
Może poprosić @"Ronon Dex" o to jakimiś alternatywnymi drogami?
A gdzie wybyli wszyscy twórcy bialeńskich map? Tylko Ronon tym się zajmował?
Póki co można ograniczyć się do korekty obecnej mapy, ale na przyszłość warto pomyśleć o czymś porządniejszym.
Mam umiejętności kartograficzne i odpowiednie narzędzia do tworzenia wysokiej jakości map wektorowych.
(20.02.2018, 17:38:23)LesterNowowicki napisał(a): [ -> ]Mam umiejętności kartograficzne i odpowiednie narzędzia do tworzenia wysokiej jakości map wektorowych.

Chęci również by się znalazły? Wink
(21.02.2018, 22:28:11)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a): [ -> ]
(20.02.2018, 17:38:23)LesterNowowicki napisał(a): [ -> ]Mam umiejętności kartograficzne i odpowiednie narzędzia do tworzenia wysokiej jakości map wektorowych.

Chęci również by się znalazły? Wink

A i owszem. Zazwyczaj nudzę się w weekendy.
Bialeńczycy nie obraziliby się, gdybyś stworzył dla nas jakąś lepszą wersję naszych map. Wink
(21.02.2018, 23:43:36)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a): [ -> ]Bialeńczycy nie obraziliby się, gdybyś stworzył dla nas jakąś lepszą wersję naszych map. Wink

Czy lepszą to kwestia gustu. Na pewno łatwiej edytowalną więc można będzie lenna nanosić na bieżąco. Tylko potrzebuję materiałów to w marcu przysiądę nad tym.
(21.02.2018, 23:48:59)LesterNowowicki napisał(a): [ -> ]Na pewno łatwiej edytowalną więc można będzie lenna nanosić na bieżąco. Tylko potrzebuję materiałów to w marcu przysiądę nad tym.

Dobrym ich źródłem na pewno są Panowie @"Maciej Kamiński" oraz @"Hewret von Thorn".
To ja postaram się przez ten weekend nazbazgrać wszystkie zmiany do naniesienia. Mogę też wysłać wszystko (głównie chodzi mi tu o pliki źródłowe), co Ronon mi onegdaj przesłał.

No i postarać się o stosowną umowę, którą pokryje BBG środkami z budżetu w ramach wynagrodzenia za taką robotę, oczywiście.