Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Rada Samorządowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie!

Wpadłem już jakiś czas temu na pomysł, aby Jahołdajewszczyzna jako autonomia posiadała swoją własną Radę Samorządową. RS pełniłaby funkcje ustawodawczą oraz wykonawczą na terenie Jahołdy. Taki zabieg przyczyni się znacząco do rozwoju tego regionu, jak i całej Bialenii. RS składałaby się z 2/3 delegatów oraz z Atamana, który stałby na czele tej instytucji oraz rozpisywałby do niej wybory. Oczywiście uchwały, rozporządzenia, ustawy itd. nie będą mogły kolidować z decyzjami Parlamentu Republiki Bialeńskiej oraz Rady Ministrów. Chciałbym poznać zdanie Bialeńczyków nt. temat oraz czy byłby ktoś zainteresowany działać w owej RS.
A Madżlis to po co mamy?
No własnie mamy i nic się tam nie dzieje. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen: Pusty organ, na który nikt nie miał pomysłu do tej pory. Dlatego trzeba to zmienić przekształcić go we ważny dział w Jahołdzie.
Cytat:No własnie mamy i nic się tam nie dzieje. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen: Pusty organ, na który nikt nie miał pomysłu do tej pory. Dlatego trzeba to zmienić przekształcić go we ważny dział w Jahołdzie.
Można by zacząć od wyboru atamana. Jeśli Abdullah nic tam nie napisze, to chyba po prostu poprę Ciebie.
Powolutku trzeba wrócić do tego pomysłu. :wink: :wink::wink: Przyszła Rada Samorządowa musi uchwalić kilka papierków m.in. ustalić zasady uzyskiwania obywatelstwa w Autonomii. Czy są chętne osoby do działalności w przyszłej Radzie?
Według mnie zamiast robić coś nowego pod bokiem, lepiej rozkręcić Madżlis wynikający z aktu założycielskiego.
Jak wygląda sytuacja z Radą Samorządową tak z ciekawości zapytuję ?
Skoro mamy 3 obywateli to można wrócić do tego pomysłu. Bylibyście chętni?
Oczywiście Big Grin to wzmocni aktywność do tego jak są 3 os. zawsze łatwiej o przegłosowani czegoś... chyba, że 1 głos na nie, 1 na tak i 1 wstrzymany... ale Al-hana... raczej tego nie będzie.
Kristianie? ^^
Wiesz korupcja ^^ i te sprawy.
Nie widzę przeciwwskazań. Jednakże moja aktywność w owej radzie nie była by wielka. Obowiązki rządowe, parlamentarne i od niedawna marszałkowskie skutecznie pożerają mój Freizeit.
;D
Jerzy ale wniosek o przywrócenie obywatelstwa bialeńskiego to się tutaj nie składa. Big Grin
A może Hugon wróciłby do swej ojczyzny? ;D
Im nas więcej tym weselej Smile
(24.09.2014, 22:56:09)Kristian Iversen link napisał(a): [ -> ]Jerzy ale wniosek o przywrócenie obywatelstwa bialeńskiego to się tutaj nie składa. Big Grin

Jak zainstaluję system lajków za posty.  O0
Wgrywaj, dobry człecze. A ja zostaję przy zdaniu, że powielanie Madżlisu w formie "Rady Samorządowej" jest dziwne.
(24.09.2014, 22:58:59)Hugon Hewret link napisał(a): [ -> ][quote author=Kristian Iversen link=topic=938.msg16771#msg16771 date=1411592169]
Jerzy ale wniosek o przywrócenie obywatelstwa bialeńskiego to się tutaj nie składa. Big Grin

Jak zainstaluję system lajków za posty.  O0
[/quote]

Instaluj, bardzo mi go brakuje na tym skrypcie.
Albo po prostu reaktywujmy Madżlis, który będzie pełnić funkcje planowanej rady samorządowej. Jeśli wyrazicie chęć działania, to mogę już prosić administratora o stworzenie odpowiedniego działu. Wink
Stron: 1 2