Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: NASZE IMPERIUM nr 2139 - nowe, ważne informacje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
NASZE IMPERIUM

NR 2139

Najstarsza gazeta polskiego Mikroświata.

Jedyna wolna od propagandy i obiektywna gazeta w Republice Bialeńskiej.

WIADOMOŚCI

Cytat:1. Geniusz Imperium - zapowiedź nowych porządków.
Królowa i przyszła Cesarzowa Bialenii ogłosiła swój plan polityczny, który w mgnieniu oka zachwycił cały Naród. Zapowiedzi, objawione przez opromienioną blaskiem słońca Nordaty Carycę, Imperatorkę i Królową odzwierciedlają w sposób idealny założenia jedynej słusznej i godnej wszelkich hołdów idei Aleksandryzmu Oświeconego, której twórcą jest sama Gwiazda Narodów.

2. Cały Naród wspiera swoją Królową.
O jakże wzruszający widok! Naród bialeński zgromadził się wespół wokół swojej Pani, jako te dziatki malutkie, gdy uciekają do swojej matki, która ochroni, wyżywi i pocieszy. Tak, zaiste, to Matka Narodu! Wyrazy swojej sympatii w ciągu ostatnich dni złożyli między innymi:

1) Jan Lubomirski - Dostojewski
2) Baltazar Dostojewski
3) Maciej Kamiński
4) Hewret von Thorn

3. Żałosny spektakl manipulacji.
Frederick H. (znany wcześniej pod skandalicznym nazwiskiem wywodzącym się od nazwy obozu koncentracyjnego w Sztutowie!!) w swoim marnej jakości ''czytadle'' (ciężko nazwać ten periodyk nawet czasopismem) wielokrotnie dopuścił się jawnych manipulacji i stronniczości. Tym razem postanowił jednak przeprowadzić skandaliczny sondaż, za pomocą innej utworzonej przez siebie instytucji, która już została okrzyknięta paszczą manipulacji i propagandy obozu tymczasowego prezydenta. We wspomnianym sondażu, w którym zapytano o poparcia dla Antoniego B.-C. dopuszczono się haniebnej manipulacji odpowiedziami. Tym sposobem osoba głosująca nie ma możliwości by zagłosować tak jak chce, gdyż spektrum odpowiedzi zawężono do tych, które będą stawiać prezydenta w dobrym świetle. Jakbyśmy nie zagłosowali, to każda odpowiedź będzie pod dyktando Stuthoffa, co da mu pole to dalszego tworzenia złudnego obrazu poparcia dla Antoniego B.-C.

4. POWOLNY UPADEK SARMACJI
Wewnętrzne problemy i chaos coraz bardziej osłabiają to państwo trzeciego świata. Niegdyś potężny, zdrowy organizm, sympatyzujący z ideami aleksandryjskimi, dzisiaj staje się chorym człowiekiem Pollinu. Niemoc, która pojawiła się w obozie rządzącym i brak umiejętności by zatrzymać ponaglający się proces upadku, spowodowały iż znaleziono sobie wroga, wroga wyimaginowanego - Jej Wysokość Aleksandrę Izabellę Dostojewską - Swarzewską. Rząd sarmacki rozpoczął akcję antyaleksadryzmu na szeroką skalę. Tymczasem przynosi ona odmienne efekty. Opozycja domaga się bowiem rozwiązania obecnego rządu oraz przekazania władzy książęcej właśnie dla Jaśniejącej Aleksandry Izabelli, która z pewnością przyniesie udręczonemu narodowi ulgę i wytchnienie.

APEL ZWIĄZKU DZIENNIKARZY BIALEŃSKICH DO GAZETY ''wBIALENII''


Cytat:My , dziennikarze działający w Republice Bialeńskiej apelujemy do Redakcji gazety ''wBialenii'' o poszanowanie etosu dziennikarskiego i zaprzestanie działalności. Analizując, przeszło siedemdziesiąt wydanych numerów tegoż ''czytadła'', uderza nas brak rzetelności, wybitnie chamski subiektywizm oraz brak poszanowania dla drugiej osoby.
Artykuły zamieszane w owym  periodyku są niestaranne, a szata graficzna pozostawia wiele do życzenia.

APEUJEMY!

ZWIĄZEK DZIENNIKARZY BIALEŃSKICH
Po szybkim wyguglowaniu, zaskakująco wiele serwisów wspomina o "indormacji" z tytułu wątku, ale tylko na jednym znalazłem definicję tego tajemniczego słowa. Niemniej, powyższy tekst nie ma nic wspólnego ze wskazanym na tym portalu zapytaniem ofertowym na usługę logistycznej organizacji zagranicznych wizyt studyjnych w Niemczech: http://wrzos.org.pl/?id=368&m=71
(26.02.2018, 22:38:18)Maciej Kamiński napisał(a): [ -> ]Po szybkim wyguglowaniu, zaskakująco wiele serwisów wspomina o "indormacji" z tytułu wątku, ale tylko na jednym znalazłem definicję tego tajemniczego słowa. Niemniej, poniższy tekst nie ma nic wspólnego ze wskazanym na tym portalu zapytaniem ofertowym na usługę logistycznej organizacji zagranicznych wizyt studyjnych w Niemczech: http://wrzos.org.pl/?id=368&m=71
Dziękuje w imieniu Redakcji , Panu.
Błąd już poprawiono.
Kto wchodzi w skład Związku Dziennikarzy Bialenii?
Drodzy Bialeńczycy, sami widzicie, jak zachowuje się śp. pani Dostojewska, pozostawię sprawę bez komentarza, chociaż w powyższym wydaniu zostałem przywołany aż dwa razy! Dziękuję, moja popularność znacznie wzrośnie!
Ale jest to na swój sposób urocze. Trochę jak Nina Tucker.
(26.02.2018, 22:48:48)Jan Lubomirski-Dostojewski napisał(a): [ -> ]Kto wchodzi w skład Związku Dziennikarzy Bialenii?

Jak sama nazwa wskazuje, dziennikarze bialeńscy.
Czy ja też wchodzę w skład tego związku?
A mogę ich poznać  z imienia i nazwiska?
A zarejestrowany związek został? Podatki odprowadza, w debet się wpędzając?
Związek Dziennikarzy Bialeńskich to naczelne, oficjalne i jedyne zrzeszenie dziennikarzy w RB.
W skład niego wchodzą wszyscy dziennikarze, poza panem STUTHOFFEM, przepraszam za pomyłkę... Huffelpuffem..
Chce Pani napisać, że ten związek nie ma obecnie członków, tak?
A czy te osoby mogą to potwierdzić?
(26.02.2018, 22:59:07)Jan Lubomirski-Dostojewski napisał(a): [ -> ]A czy te osoby mogą to potwierdzić?

Mogą....
To proszę wszystkich aktywnych dziennikarzy o to.
(26.02.2018, 22:58:55)Frederick Hufflepuff napisał(a): [ -> ]Chce Pani napisać, że ten związek nie ma obecnie członków, tak?

Pan wybaczy, ale proszę się wczytać w APEL NIEZALEŻNYCH DZIENNIKARZY i zalać łzą skruchy.
(26.02.2018, 23:02:18)Jan Lubomirski-Dostojewski napisał(a): [ -> ]To proszę wszystkich aktywnych dziennikarzy o to.


POTWIERDZAMY.

(-) Dziennikarze Republiki Bialeńskiej
Szanowny Janie, teraz już chyba musimy przyznać pani Dostojewskiej rację, prawda?
Tak.
(26.02.2018, 23:04:44)Frederick Hufflepuff napisał(a): [ -> ]Szanowny Janie, teraz już chyba musimy przyznać pani Dostojewskiej rację, prawda?
Niestety ale nasza linia obrony padła. Ma Pani rację.